wtorek, 12 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort

Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort [GALERIA]

Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort
Data publikacji: 2019-08-10 12:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-11 09:46
Wywietleń: 1243 407689

Zabawy, ogromny tort urodzinowy, mnóstwo śmiechu, radości i wspomnień - Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie świętowała w sobotę na Jasnych Błoniach 70-lecie istnienia.

Pogoda sprzyjała mieszkańcom Szczecina, którzy wspólnie z obecnymi i byłymi pracownikami Pogotowia wzięli udział w imprezie. Nie zabrakło także byłych pracowników Działu Pomocy Doraźnej i Wojewódzkiej Kolumny Transportu Sanitarnego.

- Pogotowie ratunkowe to, jak sama nazwa wskazuje, coś co ratuje nam życie. To 70 lat w oczekiwaniu, aby pomóc człowiekowi. Pogotowie chroni nasze życie, nie zdrowie, bo je ratujemy gdzie indziej - mówiła Maria Ilnicka-Mądry, przewodnicząca sejmiku województwa.

Podczas imprezy najmłodsi brali udział w zabawach z animatorami oraz rozwiązywali z pomocą ratownika medycznego zagadki umieszczone w karetce Escape Room.

- Możemy zobaczyć jak wygląda w środku karetka, wóz strażaków, a nawet radiowóz. Ale mama mówi, żebym lepiej nigdy nie musiał nimi jeździć - mówił 10-letni Michał.

Urodzinowy festyn miał również charakter edukacyjny - ratownicy przeprowadzali symulacje najczęściej spotykanych urazów oraz pokazy pierwszej pomocy. Spora kolejka ustawiła się także przed namiotem, w którym można było bezpłatnie zbadać ciśnienie, poziom glukozy, tętna oraz poziomu tlenu we krwi.

(KaNa)

Fot. Karolina Nawrocka, Marta Teszner

Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie