piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Pokazowe ratowanie bez widowni

Pokazowe ratowanie bez widowni

Pokazowe ratowanie bez widowni
Data publikacji: 2018-02-13 17:29
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:47
Wywietleń: 702 313941

20 strażaków i 10 wozów z dwóch jednostek ratowniczo-gaśniczych stawiło się we wtorek (13 lutego) na terenie Wodnej Doliny w Koszalinie. Tu przebiegł pokaz edukacyjny ratownictwa na lodzie w ramach kampanii MSWiA pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”. Niestety, dzieci i młodzieży zabrakło.

Strażackie ćwiczenia wewnętrzne przypomniały, jak się zachować na zdradliwej tafli lodowej, w tym umiejętności posługiwania się sprzętem ratowniczym. Uczestnicy podkreślali, że „ćwiczenie czyni mistrza”, choć tylko dziennikarze docenili ich wysiłek.

– Wcześniej warunki pogodowe nie pozwoliły nam zorganizować pokazu, który zaplanowaliśmy przed styczniowymi feriami w szkołach – powiedział starszy kapitan Straży Pożarnej Bartłomiej Góral, rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Koszalinie. – Niestety, nie było lodu i śniegu, jak teraz. O wtorkowych ćwiczeniach powiadomiliśmy placówki oświatowe. Boli nas, że nie ma odzewu na nasze zaproszenie.

Warto dodać, że tej zimy koszalińscy strażacy dotąd nie ratowali z opresji ludzi, którzy wpadli do lodowatej wody. Interweniowali za to na wezwanie o ptaku, który w powiecie koszalińskim miał przymarznąć na pokrywie lodu. Jednak na widok ratowników ptaszyna szybko zerwała się do lotu. Nie lekceważy się żadnego wezwania...

– Pokazy ćwiczeniami, ale grupa na służbie jest gotowa do natychmiastowego wyjazdu z Wodnej Doliny do zgłoszonego wydarzenia – zapewniał st. kpt SG Bartłomiej Góral. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Fizycznie i sprzętowo strażacy są przeszkoleni do niesienia pomocy na lodowatych akwenach.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”