niedziela, 27 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Policja mobilizuje siły

Policja mobilizuje siły

Policja mobilizuje siły
Data publikacji: 2018-04-26 18:31
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-27 16:37
Wywietleń: 1746 325000

Wyjątkowo długi weekend nie dla wszystkich oznacza wolne dni i relaks. Zachodniopomorscy policjanci mobilizują siły, by po 10 dniach statystyki tragicznych zdarzeń nie przerażały.

- Każdego dnia służbę będzie pełniło średnio 200 funkcjonariuszy. Będą pracować na 3 zmiany, wspierani przez inne służby - zapewnia insp. Stanisław Sajko z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie.

Każda jednostka policji w regionie wyposażona jest w ręczne mierniki prędkości. Policjanci będą dokumentować wykroczenia wykonując zdjęcia i wykorzystując wideorejestatory. Baczną uwagę zwracać mają przed wszystkim na przekraczanie prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, ruch samochodów ciężarowych w okresie, gdy jest to zabronione. Każdy kontrolowany kierowca będzie też poddawany badaniu na trzeźwość. Patrole na drogach będą wspierane przez funkcjonariuszy ze śmigłowca.

- Nasz region jest specyficzny, ze względu na położenie geograficzne spodziewamy się największego natężenia ruchu już w piątek od godzin popołudniowych do soboty około południa. Potem z pewnością ruch nieco zmaleje, ale nie wszyscy mają 10 dni wolnego - przypomina Stanisław Sajko. - Dlatego w niedzielę po południu pojazdów znów może przybyć, tym razem w kierunku znad morza w głąb regionu i kraju.

Policjanci apelują do pieszych i rowerzystów, by maksymalnie zadbali o swoje bezpieczeństwo. Powinni korzystać z kamizelek i elementów odblaskowych - wszystkiego, co zwiększa ich widoczność na drodze. Rowerzyści, podobnie jak kierowcy, muszą się liczyć z kontrolami trzeźwości i tym, że pobłażania nie będzie.

Ale bezpieczeństwo podczas długiego weekendu to nie tylko działania drogówki.

- To także nieoficjalny początek sezonu na wodzie - przypomina kom. Marcin Kłosiński z referatu wodnego KMP w Szczecinie. Dlatego będziemy bacznie przyglądać się temu, co dzieje się na akwenach, ale także na terenach nadwodnych.

Z kontrolami muszą liczyć się wszyscy, którzy coraz chętniej korzystają z wypożyczalni jednostek mechanicznych. W niektórych przypadkach nie są wymagane żadne uprawnienia. Funkcjonariusze chcą takim osobom tłumaczyć podstawowe zasady bezpieczeństwa i zachowania na wodzie. Ale osoby pływające także muszą się liczyć z kontrolami trzeźwości.

- Jeśli pod wpływem alkoholu będzie sternik, straci uprawnienia, a jednostka zostanie odholowana - przypomina kom. Kłosiński. Szczecin od strony wody jest piękny i nie widzimy przeszkód, by coraz więcej osób mogło się o tym przekonać. Ale zależy nam, by robiono to z głową.

Dlatego jednostki pływające kontrolowane będą także pod względem stanu przygotowania do sezonu i wyposażenia w sprzęt ratunkowy. Sprawdzane będą jachty, motorówki, ale także kajaki i rowery wodne.

- Będziemy także zwracać uwagę na osoby poławiające ryby: czy mają odpowiednie uprawnienia, czy nie stosują nielegalnych metod - dodaje Main Kłosiński. - I surowo potraktujemy każdego, kto podczas przebywania na szczecińskich bulwarach zdecyduje się na skok do wody. Na takie zachowania nie ma naszego przyzwolenia. ©℗

Tomasz TOKARZEWSKI

Fot. KWP

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Za nami 4. Ekobieg
Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”