środa, 17 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Policjanci pomogli dotrzeć do szpitala dwulatce

Policjanci pomogli dotrzeć do szpitala dwulatce

Policjanci pomogli dotrzeć do szpitala dwulatce
Data publikacji: 2019-06-19 21:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:43
Wywietleń: 1538 398134

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie pomogli szybko dotrzeć do szpitala potrzebującej dwulatce. Matka z mdlejącym dzieckiem jadąc autem do szpitala utknęła w korku. Kobieta zwróciła się o pomoc do policjantów, a ci pomogli w możliwie najszybszym dotarciu do szpitala.

Zastępca naczelnika WRD KMP w Szczecinie podkom. Agnieszka Pijanka i specjalista asp. Łukasz Januszkiewicz, którzy w miniony weekend zabezpieczali obchody Dni Morza, pilotowali na sygnałach auto z chorym dzieckiem do szpitala.

Policjanci otrzymali informację, że na jednym ze skrzyżowań kierująca pojazdem prosi o pomoc. Jadąca z dwuletnią córką do szpitala w Szczecinie kobieta poinformowała, że dziecko traci przytomność i ma wysoką gorączkę. Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli decyzję, by przy użyciu sygnałów uprzywilejowania w sposób bezpieczny umożliwić szybkie dotarcie do placówki służby zdrowia.

Podczas pilotażu podkom. Agnieszka Pijanka uzyskała informację, że szpital jest już gotowy na przyjęcie młodej pacjentki. Po dotarciu na miejsce dziewczynka otrzymała pomoc medyczną.

(isz)

Fot. KMP

 

Policjanci pomogli dotrzeć do szpitala dwulatce

Komentarze

Kiki
Uważam,że rodzice powinni wezwać Karetkę Pogotowia skoro dziecko traciło przytomność.
2019-06-21 00:32:55
oświecony były PISior
Szacun dla Policji !! Są w życiu , rzeczy ważne i ważniejsze ...
2019-06-20 18:25:08
służyłem na rzecz totalitaryzmu
Czy opisywać czy nie-? Oczywiście że tak,bo to zawód wyjątkowego zaufania publicznego,bo to zawód który musi budzić szacunek i uznanie.Ale na szacunek i uznanie trzeba zapracować a wiemy że że z tym jest różnie od kiedy Policja uwikłała się w parszywą politykę i nie ustrzegła się upolitycznienia za sprawą pana Brudzińskiego czy tego od konfetti.Jej wizerunek został w społeczeństwie mocno nadszarpnięty.Tak więc takie akcje,ludzka empatia i wyłączenie się na chwilę z roli politycznego szeryfa będą pozytywnie oceniane przez społeczeństwo.
2019-06-20 10:37:58
Rafik
A czy nie powinno być tak, że policjanci biorą matkę do radiowozu i na sygnale wiozą ją do szpitala? Czy to nie jest powinność policjantów aby pomagać obywatelom i trzeba takie akcje aż opisywać w mediach? Oczywiście powyższe nie umniejsza zasług tych policjantów.
2019-06-20 09:12:43
@prl
A kiedyś to ludzie mieszkali w ziemiankach i też nikt nie narzekał..gratuluje sposobu myślenia , gdyby tak wszyscy jak ty to do dzisiaj byśmy z drzewa nie zeszli , ale to typowe do wyborcy PIS. Jeszcze raz gratuluję tępoty umysłu!!
2019-06-20 08:41:01
dziwne
A gdzie kamizelki odblaskowe ja się pytam.
2019-06-20 08:24:41
Ochy i achy się skończą
Gdy spanikowany kierowca (a takim jest rodzic wiozący dziecko do szpitala) jadąc z dużą prędkością zabije kilka osób. Od tego jest pogotowie ratunkowe, ze specjalnie wyszkolonym kierowcą i sygnałami alarmowymi i nie zwykły posiadacz prawa jazdy. Niedługo katarek dzidziusia będzie uprawniał do zwiania z miejsca wypadku z ofiarami śmiertelnymi, Bismark miał rację, dać władzę Polakom a sami się wykończą
2019-06-20 08:24:25
SimoN
Zastępca Naczelnika WRD KMP (!) w stopniu podkomisarza - Dobra Zmiana ; doświadczenie życiowe, służbowe ...a potem nie dziwota że tak Kraj wygląda !!!!
2019-06-20 07:20:41
prl
Kiedyś we fiacie 126 P nie było klimatyzacji i rodziny z dziećmi jechały do Bułgarii i nikt nie narzekał