sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Policjant nie uwierzył w bajeczkę włamywacza

Policjant nie uwierzył w bajeczkę włamywacza

Policjant nie uwierzył w bajeczkę włamywacza
Data publikacji: 2018-02-20 13:14
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-20 18:08
Wywietleń: 1359 315016

Nerwowe zachowanie mężczyzny idącego ulicą z wypełnionymi po brzegi reklamówkami wzbudziło zaniepokojenie policjanta. Funkcjonariusz był już po służbie, ale postanowił zainterweniować. Miał nosa, bo mężczyzna okazał się włamywaczem i miał przy sobie cały łup.

O włamaniu do domku jednorodzinnego na terenie gminy Trzebiatów powiadomiła policję pokrzywdzona rodzina. Łupem sprawcy padł sprzęt elektroniczny oraz złota i srebrna biżuteria. Dzień później w godzinach rannych policjant z komisariatu w Trzebiatowie, który był już wtedy po służbie, jadąc samochodem zauważył na ulicy dziwnie zachowującego się mężczyznę. Niósł ciężkie reklamówki i nerwowo oglądał się za siebie. Funkcjonariusz postanowił sprawdzić, co go tak wytrąciło z równowagi. Wysiadł więc z auta i zagaił rozmowę.

– Podczas rozmowy mężczyzna okazał przedmioty, które miał przy sobie i próbował wprowadzić w błąd policjanta, co do okoliczności, w których wszedł w ich posiadanie, przedstawiając wymyśloną historyjkę – relacjonuje podkom. Zbigniew Frąckiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach.

Okazało się, że przedmioty, które niósł w reklamówce, pochodzą z włamania. Funkcjonariusz dowiedział się od kolegów z komisariatu, że właśnie zostało zgłoszone kolejne włamanie do domu na terenie gminy. Włamywacz był w zasięgu jego ręki, na dodatek miał przy sobie łup – elektronarzędzia, a także miedziane elementy instalacji hydraulicznej.

35-latek został zatrzymany. Usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. W komisariacie przyznał się nie tylko do ostatniego przestępstwa, ale także do kradzieży ze sklepu papierosów i alkoholu w 2017 roku. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

(reg)

Fot. policja

Komentarze

Olek
@super, byłeś okradziony, czy okradałeś? Pytam, żeby zrozumieć twoją opinię.
2018-02-20 18:00:34
ciekaff
@super Jak widzisz aby być "psem" to trzeba mieć nosa ! Ty sobie ironizujesz ale ludzie których okradł są na pewno Policji wdzięczni. Brawo dla Pana Policjanta i oczywiście premia !
2018-02-20 14:30:16
super
Jednak policjanci to są inni ludzie. Nikt nie jest w stanie zapamiętać, a co dopiero rozpoznać twarze poszczególnych ludzi, przypisując im konkretne czyny. Premia jak nic :)
2018-02-20 13:05:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy