środa, 20 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Pomoc dla pomagania. Zbiórka na TOZ-obusa

Pomoc dla pomagania. Zbiórka na TOZ-obusa

Pomoc dla pomagania. Zbiórka na TOZ-obusa
Data publikacji: 2019-06-17 12:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:42
Wywietleń: 571 396251

Trwa zbiórka. Będzie charytatywne bieganie. Pojawił się także apel do prezydenta Szczecina o wsparcie szczecińskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w zakupie niezbędnego mu w pomaganiu TOZ-obusa.

Nasz „Kurier" jako pierwszy napisał o nagłej potrzebie, w jakiej znalazł się szczeciński TOZ. Nie ma wątpliwości, że dotychczasowa „czerwona strzała" musi przejść na zasłużoną emeryturę. Natomiast wolontariuszom…

- Do codziennej pracy, do setek interwencji rocznie, wyjazdów do psiaków, na łapanki kotów, do domów tymczasowych, na zbiorki itd. potrzebny jest nowy samochód - nowy TOZ-obus. - przekonywała Karolina Winter-Zielińska, prezeska szczecińskiego oddziału TOZ. - Sprawny pojemny samochód to podstawa naszej codziennej pracy i pierwsze narzędzie, dzięki któremu setki zwierzaków trafiają do przychodni TOZ, do nowych domów... Po prostu uzyskują pomoc.

Odzew na ten apel był ogromny - nie tylko lokalnej społeczności. Tym bardziej że nie dotyczył wyłącznie tradycyjnej zbiórki funduszy (zrzutka.pl/x38m4z), ale również cyklu imprez biegowych ph. „Bieg po 4 koła". Z przesłaniem TOZ: „Pobiegnij razem z nami po nowy samochód interwencyjny".

 

Zapisy już trwają (drogą elektroniczną: zapisy.biegpo4kola@gmail.com). Co nastraja optymizmem tym bardziej, że każdy z potencjalnych uczestników jednocześnie deklaruje przekazanie darowizny - co najmniej 10 zł, bo górny limit nie został określony.

Jednak teraz w sukurs społecznikom przyszedł również szczeciński radny - Dariusz Matecki (PiS). Złożył do prezydenta Piotra Krzystka interpelację, dotyczącą „wsparcia dla szczecińskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w zakupie samochodu interwencyjnego". Napisał w niej w charakterystycznym dla siebie stylu: „Proszę o wsparcie z miejskich pieniędzy w zakupie samochodu interwencyjnego dla szczecińskiego TOZ, w końcu ich działalność polega m.in. na zapewnianiu opieki bezdomnym zwierzętom, co jest zadaniem własnym gminy". Przypominając jednocześnie: „Byłoby to symboliczne wsparcie dla organizacji zajmującej się zwierzętami w kontekście przeciągającej się decyzji dot. budowy schroniska dla zwierząt".

(an)

Fot. TOZ

Pomoc dla pomagania. Zbiórka na TOZ-obusa Pomoc dla pomagania. Zbiórka na TOZ-obusa

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie