sobota, 24 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Powrót parkingowca, czyli kontrowersje między Rybacką a Dworcową

Powrót parkingowca, czyli kontrowersje między Rybacką a Dworcową

Powrót parkingowca, czyli kontrowersje między Rybacką a Dworcową
Data publikacji: 2018-04-21 12:57
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:08
Wywietleń: 1535 323746

Powraca dyskusja na temat parkingowców w Szczecinie. Tym razem miasto chciałoby zbudować taki obiekt na zielonej skarpie w rejonie ulic Dworcowej i Rybackiej. To nie podoba się wielu mieszkańcom. Obawiają się większej liczby samochodów, korków, spalin i hałasu.

Propozycję powstania parkingowca, jednak w większej skali, rozpatrywano już pod koniec 2013 roku na posiedzeniu Komisji ds. Rozwoju, Promocji i Gospodarki Morskiej UM. Wówczas wjazd miał być od ul. Rybackiej. Część parkingowa na najniższym poziomie miała zostać przeznaczona pod handel i usługi. Budowla miała mieć 5 kondygnacji i 450 miejsc postojowych dla pojazdów. W proponowanym obecnie wielokondygnacyjnym obiekcie mogłoby zaparkować do 120 aut. ©℗

Fot. Ryszard Pakieser

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 20 kwietnia 2018 r.

(kl)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

chwilkowski
Niech buduja prywaciarze Panie Krzystek skoro jest takie zapotrzebowanie i sie oplaca. Juz P&R kolo lotniska stoi pusty. Malo macie dlugu??? Nastepna kosztowna zabawka po halach sportowych, Aquaparkach i doplatach do Komunkacji. Budujcie drogi chodniki mosty tunele torowiska.
2018-04-24 17:09:58
Kazio
Na zielonej skarpie w rejonie ulic Dworcowej i Rybackiej gdzie ktoś chce stawiać parkingowiec przed II wojną światową stała synagoga, którą spaliły faszystowskie bojówki SA podczas "nocy krzyształowej". Pytania: Czy prawowity właściciel działki tj. Gmina Żydowska ze Stettina lub jej prawny następca i spadkobierca wyraził zgodę na budowę na tej działce owego parkingowca ? Czy ktokolwiek starał się do niego dotrzeć i porozumieć w tej sprawie ? Czy też może ktoś liczy na to, że po po wybudowaniu parkingowca wypłacone zostanie wielomilionowe odszkodowanie jakiemuś hochsztaplerowi podającemu się za wnuka lub prawnuka (albo pełnomocnika tegoż) rabina ze Stettina ? Wszak takie rzeczy zdarzały się w Warszawie. Tak przy okazji czy SEC użytkując tę działkę (jest tam ciepłociąg i komory rozdzielcze) płaci cokolwiek nastepcom prawnym Gminy Żydowskiej ze Stettina ?
2018-04-21 17:55:05
o
zbudować parking a pod spodem tunel nie wiadomo dokąd i dla kogo aby tylko można byłoby rozewrzeć japę na całe miasto że oto tak nasze szare komórki działają że premia awansem przed oddaniem do użytku należy się jak psu buda. CZEMU JAK SŁYSZĘ SŁOWO MAGISTRAT OD RAZU KOJARZY MI SIĘ TO ZE SŁOWEM DEBIL?
2018-04-21 17:03:57
Lechosław
Tam potrzeba zieleni z drzewami i krzewami a nie parking.
2018-04-21 16:30:07
Głos mieszkańców:
Dlaczego parkingowców w miescie nie stawia sie w miejscach zajętych przez garaże, nawet te murowane, których w mieście jest pełno z minionej już epoki. To są dopiero "obszary zmarnowane ekonomicznie" w mieście. Dlaczego miasto nie planuje zabudowy tych własnie miejsc na obecnych gażarowiskach? Nawet, mozna osobom z tych kilkunastu zwykle garaży zaproponować, że jedno pietro takiego parkingowca będzie dla nich, aby nie czuli sie poszkodowani przez miasto, ale i tak uzyskany teren jest bardziej oplacalny niż oddanie w użytkowanie jednego pietra tym włascicielom garaży i wyłączenie go z uzytku publicznego... Takie garaże znajdują się właśnie przy budynku Akademii Morskiej przy ul św. Ducha czy przy Mazowieckiej obok nowo-budowanego Urzędu Marszałkowskiego. Dlaczego miasto ma tracic te tereny "zajęte" przez małą grupkę osób i nie wykorzystać ich na budowe potrzebnych Parkingowców wielopiętrowych? Czy nie może wtedy działać właśnie ustawa wywłaszczeniowa, gdyby był opór z oddaniem tych miejsc na cele miejskie w celu poprawy warunków życia wszystkich mieszkańców miasta? Na tych działkach miejskich miasto powinno stawiać parkingowce. Nie na zielonych skerach i placach, bo tam akurat będzie miało najmniej problemów z protestującymi... iść po najmniejszej linii oporu to nie zadanie miasta. Miasto powinno właśnie działać w tych trudnych sprawach i wykorzystywać działki do tej pory zajęte przez garażowiska i warsztaty samochodowe o zwykle marnej wizualizacji ulokowane miedzy kamienicami. Dla dobra ogołu mieszkańców. A mieszkańcy chcą zachowania zieleni w jak największym obszarze miasta! I wykorzystania obszarów już częściowo zabudowanych właśnie na parkingowce!
2018-04-21 15:26:09
abo
Bo to powinien byc parkingowiec z ogrodem na dachu a nie takie byle co do niczego - tak w centrum miasta już sie nie buduje
2018-04-21 15:15:24
kaess
Parę lat temu chcieli wcisnąć tam parking wielopiętrowy, a teraz to! Komuś bardzo zależy żeby zepsuć to miejsce...
2018-04-21 14:28:57
Użytkownik
Protestują także okoliczni użytkownicy, pracownicy i turyści, co odwiedzaja od czasu do czasu to miasto. To jest mała oaza zieleni w tym szarym centrum miasta i gdyby zrobić tam ze dwie alejki z ławkami porosniete bukszpanem, byloby to miejsce do krótkiego odpoczynku i podziwiania widokow na Czerwony Ratusz z jednej strony i budynek Uniwersytetu z drugiej strony. Czy tych walorow "społecznych" tego miejsca nikt nie dostrzega z planujących i projektujacych takie "koszmary architektoniczne"?
2018-04-21 14:00:12
heh
Krzystek niczym Salomon wydymał wszystkich. Wiadomo, że ten koszmar nie powstanie a wtedy on powie jak mu ktoś zarzuci brak miejsc parkingowych "no sorry ja chciałem, wy nie"
2018-04-21 13:56:24
SromotnikBezwstydny
Przeciez tam nie ma mieszkańców. Kto protestuje?
2018-04-21 13:34:17