środa, 23 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Powtarzał, że widział śmierć

Powtarzał, że widział śmierć

Powtarzał, że widział śmierć
Data publikacji: 2017-12-07 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:39
Wywietleń: 2025 304090

– To był pierwszy dzień pracy moich synów w Cukrowni w Kluczewie – opowiada Małgorzata S. z Dolic. – Dzień wcześniej przeszli tylko szkolenie z bezpieczeństwa i higieny pracy, ale nie dostali rękawic. Może gdyby je mieli, ich ręce nie byłyby tak poparzone. Moi synowie nie wiedzieli, dlaczego doszło do tego wypadku. Wcześniej nie było żadnych sygnałów, na zakładzie panowała cisza i spokój.

Przed stargardzkim Sądem Rejonowym toczy się proces, w którym na ławie oskarżonych zasiada 52-letni mieszkaniec powiatu pyrzyckiego. Odpowiada on za to, że w październiku 2013 r. jako mechanik kotłów parowych nieumyślnie nie dopełnił swych obowiązków. W feralny wieczór w zakładzie wybuchła rura zasilająca kocioł z parą wodną i rannych zostało trzech mężczyzn znajdujących się w pobliżu urządzenia. Dwóch z nich, w wieku 22 i 48 lat, odwieziono do stargardzkiego szpitala. Trzeci natomiast, 23-letni mężczyzna, z oparzeniami obejmującymi połowę ciała trafił do szpitala w Gryficach. Wypadek spowodował u niego znaczne zeszpecenie i zniekształcenie ciała oraz trwały uraz psychiczny. 52-letni Miłosz D. nie przyznał się do winy, tłumacząc, że do zdarzenia doszło z powodu wadliwych urządzeń. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 7 grudnia 2017 r.

(gra)

Fot. Aneta Słaba

Komentarze

Odpowiednie... BiHP
Kasa jest kazdemu potrzebna by dalej Zyc... i bardzo wazne procz Wiedzy w obsludze, sa rowniez regularne Kontrole Urzadzen i Sprzetu !!
2017-12-07 11:58:21
bhp
Tak się pracuje, bo liczy się tylko kasa.
2017-12-07 09:04:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”