Poznaliśmy najlepszych maratończyków [GALERIA]

Data publikacji: 03 czerwca 2018 r. 16:57
Ostatnia aktualizacja: 04 listopada 2020 r. 22:45
Poznaliśmy najlepszych maratończyków

W niedzielę (3 czerwca) odbyła się 4. edycja najmłodszego biegu maratońskiego w Polsce "Sanprobi Maraton Szczeciński".

Około pół tysiąca biegaczy wystartowało o godz. 8 z Polic przy ul. Bursztynowej (na wysokości kompleksu sportowo-rekreacyjnego). Meta czekała na nich przy szczecińskiej hali Netto Arena. Biegacze mieli do pokonania 42 kilometry 195 metrów w niesamowitym upale po ulicach, leśnych duktach i ścieżkach rowerowych. Przed godz. 11 na miejscu pojawili się pierwsi trzej zawodnicy. Zwycięzcą został Rafał Czarnecki z Bliżyna, drugie miejsce zajął Zbigniew Kalinowski policzanin mieszkający w Częstochowie a trzecie Piotr Stachyra z Jaworzna.

Przy okazji maratonu nie zabrakło imprez towarzyszących. Już w sobotę odbył się bieg rodzinny oraz marsz nordic walking FUN RUN na 5 km. W niedzielę odbyły się III Międzynarodowe Wyścigi Wózków w chodzie Buggygym oraz bieg dla najmłodszych na dystansie 195 metrów KIDS FUN RUN. Swój sprzęt wojskowy pod Netto Areną zaprezentowali żołnierze 12 Dywizji Zmechanizowanej.