piątek, 26 kwietnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Prezydent Duda odwiedził harcerzy w Podgrodziu

Prezydent Duda odwiedził harcerzy w Podgrodziu

Prezydent Duda odwiedził harcerzy w Podgrodziu
Data publikacji: 2018-07-29 21:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:50
Wywietleń: 2229 340812

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w apelu rozpoczynającym obóz drużyn okręgu łódzkiego Związku Harcerzy Rzeczpospolitej w Podgrodziu koło Nowego Warpna w Zachodniopomorskiem. Prezydent wysłuchał meldunku drużyn. Po podniesieniu na maszt flagi Polski odśpiewano hymn harcerski, następnie Andrzej Duda udał się do podobozów.

Spotkanie zakończyło wspólne ognisko, które prezydent rozpalił wraz z harcerzami. "Obóz to szkoła życia" - powiedział Andrzej Duda, gratulując harcerzom organizacji.

W obozie w Podgrodziu bierze udział ponad 100 osób ze 106. Łódzkiej Drużyny Harcerzy, 92. Łódzkiej Drużyny Harcerek, 81. Łódzkiej Drużyny Harcerzy, 18. Łódzkiej Drużyny Harcerek, 14. Próbnej Łódzkiej Drużyny Harcerek i 6. Próbnej Rogowskiej Drużyny Harcerek.

"Dla tego środowiska to pierwsza wizyta prezydenta. Wyjątkowy gość, więc wyjątkowe emocje" - powiedziała dziennikarzom rzeczniczka ZHP phm. Barbara Sobieska.

Prezydent sprawuje honorowy protektorat nad 11 organizacjami harcerskimi, w tym m.in. nad Związkiem Harcerstwa Polskiego i Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Niedaleko wejścia do obozu harcerskiego zebrało się kilkadziesiąt osób z transparentami, na których wymalowano hasła „Warto być przyzwoitym” czy „Konstytucja”. Demonstrujący uruchomili sygnały dźwiękowe, gwizdali i skandowali m.in. „Wolność, równość, demokracja”, „Wolne sądy, wolna Polska”, „Oddaj długopis”.

(PAP)

Fot. PAP/Jerzy Muszyński

Komentarze

do @ AK
- do starej nie piszę tylko gwiżdżę, dobrze jeszcze reaguje....Wierz, te nawalanie gó..nem na Dudę zapominając (bez PO - tylko dla Ciebie, wraźliwca)tak mnie irytuje iż nie wytrzymuję, "biorę" i piszę to co byle debil bez zaniku pamiąci może znaleźć w "necie"...Przyznasz sam przecie "wraźliwe słoneczko" iż cyrk "Harcerze-Duda" to przedszkole w stosunku do "Harcerze-Komorowski".
2018-07-31 20:35:39
AK
Ty poniżej z PO- natręctwem. To się leczy, pamiętaj . Swojej starej też tak mówisz w domu? PO- daj mi PO-dwieczorek. Zamień prefix na PIS, wówczas zauważysz swoją semantyczną PiS-degenerację.
2018-07-30 23:29:41
Pikuś
Harcerze mają honor, wiec prezydent do nich nie pasuje.
2018-07-30 23:21:19
Bolo do Gozer Gozerian i innych zaPO_minalskich
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/harcerze-paradowali-przed-prezydentem,182541.html....... PO_patrzcie na tego grubego harcerze jak PO_dskakuje przed jeszcze grubszym prezydentem!... Ten gruby prezydent nawija; - druchny i druchowie! Czuwaj i to takie czuwaj z całego serca. Każde PO_kolenie (piszę PO - gruby druch jest z PO) harcerskie itd...... Cyt. „Blisko dwa tysiące harcerzy przemaszerowało przed prezydentem Bronisławem Komorowskim i jego żoną Anną (oboje ważący tyle ile harcerski zastęp )..... Gruby nawija (aPO_litycznie); „Dzisiaj odwaga to już nie jest wznoszenie barykad, to już nie jest marzenie o polskim państwie, bo ono jest faktem.... Z tej samej internetowej strony; „Premier Donald Tusk pojawił się na polach Grunwaldu, gdzie razem z harcerzami zjadł sznycel. Szef rządu odpowiadał też na pytania, dlaczego został politykiem i czy lubi zupę pomidorową..... To ten premier, który PO_pierdywał jeszcze; - "Być polskim premierem to stokrotnie ważniejsza rzecz dla mnie niż europejskie awanse.“ Obaj nie mieli PO_jęcia iż zbliżają się do „przejścia, na którym stoi zakonnica w ciąży“
2018-07-30 18:56:49
Wyborca
Pytanie do kodowców. Ile wam płacą za te cyrki? Bo chyba sami nie wierzycie w to co mówicie (o ile rozumieci) Wstyd, jechac na drugi koniec polski i straszyc dzieci. Skoro prezydent jest zly to wy powinniscie przykladem świecić. "Za pieniądze ksiadz się modli, za pieniądze narod sie podli"
2018-07-30 17:59:56
Gozer Gozerian
Dno a nie prezydent. Jak mu nie wstyd pokazywać się wśród tak fajnej młodzieży. Prezydent powinien stać po stronie wszystkich obywateli oraz chronić konstytucję a nie ślepo wykonywać rozkazy obłąkanego starca. BĘDZIESZ SIEDZIAŁ !!!
2018-07-30 14:01:04
śp.Stalin
Ostały ci ino ustawki z wiernymi przygłupami!! suweren mówi dość !
2018-07-30 13:25:03
@ Harcerz
To jest ustawka pod prezydenta. Nowe ciuchy? Pan nie byłeś harcerzem. A ... Mądry harcerz nie popiera prezydenta, bo ten nie został wybrany demokratycznie. I dalej nie będzie demokratą.
2018-07-30 12:25:28
PO-litycznie i Nowoczesnie za-KOD-owani...
Biegaja juz nawet PO Lasach... broniac jeszcze "resztkami sil" PO-stkomunistycznej Konstytucji z roku 1997-go !!
2018-07-30 11:26:23
Radek
Kto tu jest komuchem, a kto demokrata.
2018-07-30 10:22:37
Olek
A UBywatele jak stadko piesków szczekając za Prezydentem.
2018-07-30 09:53:51
Harcerz
Byłem na obozie, harcerze perfekcyjnie przygotowani na przyjazd prezydenta. To ważna chwila w ich życiu. Niestety demonstranci psuli całą atmosferę leśnego obozu. Dzieci w wieku 12-16 lat zszokowane, nie wiedzieli o co chodzi , myśleli, że ktoś próbuje atakować ich obóz. Protestujący dno i bąbelki. Nawołują do szacunku wobec Konstytucji, a nie potrafią uszanować drugiego młodego człowieka, dla którego takie spotkanie to niewątpliwie ogromne przeżycie. Mini apel do protestujących: najpierw bądźcie zwykłymi ludźmi, później brońcie wielkich spraw. Bo kto nie domaga w małych, tym bardziej będzie słaby w tych wielkich.
2018-07-30 09:22:09
ciekawy
Dlaczego ten harcerz - drugi z prawej - taki smutny? Bo już myśli że koledzy zobaczą, że witał się z prezydentem i obciach gotowy po powrocie do domu.
2018-07-30 08:19:01
Grzegorz
Autorze zdecyduj się, czy to obóz ZHR, czy ZHP. W tekście: "...rozpoczynającym obóz drużyn okręgu łódzkiego Związku Harcerzy Rzeczpospolitej w Podgrodziu...", a następnie: "...powiedziała dziennikarzom rzeczniczka ZHP phm. Barbara Sobieska..."
2018-07-30 07:37:46
Bezpartyjny. Uszanuje ...
Czego Jaś się nie nauczy tego Jan nie będzie umiał. Niech protestują i śpiewają. Ustawka harcerska i tak jest nieszczera.
2018-07-30 07:09:15
=
Jak zwykle, kodomici chcą wszystko niszczyć.
2018-07-30 07:02:14
Miś
W niektórych przedszkolach też już są takie akcje polityczne, w innych kodziarskie.
2018-07-29 23:36:55
tt
kodomici z daleka od młodych!!!
2018-07-29 23:26:07
Widz
A kto jest na tym zdjęciu? Harcerze są godni zaufania, ale ten facet.... Ojj ojj
2018-07-29 23:17:47
Krostam
Harcerze śpiewało piosenki przy ognisku, a te gamonie nawet dzieci nie oszczędzili tylko politykę serwują po lasach. MASAKRA
2018-07-29 22:00:11
.
sądząc po minach harcerze są ta wizytą zachwyceni :-))))
2018-07-29 21:52:33
kodziarstwo niczego nie uszanuje
Na szczęście, Polacy odcinają się od komuszej zgrai.
2018-07-29 21:33:35