środa, 20 marca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Program Bezpartyjnych pod lupą Koalicji Obywatelskiej

Program Bezpartyjnych pod lupą Koalicji Obywatelskiej

Program Bezpartyjnych pod lupą Koalicji Obywatelskiej
Data publikacji: 2018-10-01 14:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-06 15:09
Wywietleń: 1347 354094

Braki w programie wyborczym dla Szczecina komitetu Bezpartyjnych wytknęli kandydaci Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta. Poniedziałkowe spotkanie z dziennikarzami na placu Orła Białego było odpowiedzią na pomysły drużyny Piotra Krzystka.

- Do ostatniej soboty zastanawiałem się, dlaczego Piotr Krzystek nie chciał brać udziału w debatach oraz dlaczego nie zdecydował się wyjść do mieszkańców i zgodzić się na otwartą dyskusję - rozpoczął Przemysław Słowik, kandydat Koalicji Obywatelskiej na wiceprezydenta miasta. - Po konwencji programowej Bezpartyjnych, odpowiedź na to pytanie jest prosta.

Słowik stwierdził, że program komitetu obecnego prezydenta jest zerowy. Świadczy o tym, według niego, brak treści oraz materiału na najbliższe pięć lat.

- Dlaczego zabrakło kwestii rewitalizacji Śródmieścia? - zastanawiał się kandydat na wiceprezydenta Szczecina. - Miejsca, które powinno być sercem miasta, a jest po prostu zaniedbane? Ponad 60 procent Śródmieścia jest zdegradowane. Wymaga ono natychmiastowej poprawy i odbudowy.

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej do szczecińskiej Rady Miasta wytknęli również, że w programie Bezpartyjnych brakuje informacji o: programie in vitro, podwyżkach dla nauczycieli, walce ze smogiem, tworzeniu nowych miejsc w żłobkach, kompleksowej polityce transportowej, remontach dróg i chodników oraz o uchwale krajobrazowej.

- Miasto od trzech lat pracuje nad projektem uchwały krajobrazowej. Prace prowadzone są przez ZDiTM czyli wydział, który zajmuje się zajęciem pasa drogowego i pobieraniem z tego tytułu opłaty - mówiła Dominika Jackowski. - To wydział, który nie jest zainteresowany wprowadzeniem ładu przestrzennego w mieście.

Z kolei Ewa Jasińska nie mogła zrozumieć dlaczego w programie drużyny Piotra Krzystka zabrakło projektu in vitro w Szczecinie. - Dlaczego nie ma projektu który poparło 5 tysięcy szczecinian? - zastanawiała się. - Nie ma projektu, który został przygotowany bezinteresownie, bezpłatnie i jest tak bardzo potrzebny mieszkańcom. Prezydent lekceważy potrzeby kilkunastu tysięcy mieszkańców.

- Pozwoliłem wydrukować sobie program Bezpartyjnych - mówił Wojciech Dorżynkiewicz. - To łącznie 9 stron, a program zamyka się w 170 słowach. Jedynym pomysłem prezydenta na biznes i inwestycje są parkingowce. Nic więcej.

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta zarzucili Piotrowi Krzystkowi, że lekceważy potrzeby mieszkańców, nie bierze ich zdań pod uwagę oraz nie ma do zaoferowania żadnych konkretów.

(KaNa)

Na zdjęciu: Podczas konferencji kandydaci Koalicji Obywatelskiej do szczecińskiej Rady Miasta wytknęli braki w programie wyborczym Bezpartyjnych.

Fot. Karolina Nawrocka

Komentarze

Waldi
Całą kadencję PO nie poparła budżetu miasta ani inwestycji tylko krytykują
2018-10-02 09:11:35
Nogaloni
Platforma rzekomo obywatelska nie poparła w tej kadencji ani razu budzetu. Ludzie zastanowcie sie glosujac po co nam tacy radni?
2018-10-01 23:24:00
Grażyna
Platformiacy nie wyciagnęli ŻADNYCH nauk z kampanii prezydenckiej.... zamiast skupić się na promowaniu swoich kandydatur, robia ten sam błąd, który popełnili , gdy wydawało się, że Prezydent Komorowski fotel prezydencki ma zagwarantowany.....
2018-10-01 22:26:58
lolz
Co to za bezpartyjni, jak większość z nich była wcześniej w jakiejś partii? Przecież złodzieja nie da się nazwać byłym złodziejem :D
2018-10-01 22:13:36
Kaśka
A czy wiecie, że Platforma przez 4 lata nie przegłosowała żadnej uchwały budżetowej bo "byli przeciw" czy byli przeciw wszystkim inwestycjom w Szczecinie. To co robili? Wielkie nic i teraz dalej się pchać, po co?
2018-10-01 21:20:27
Chytras Gniewomir
Plastusie mają projekcję, tak jak nawoływali do głosowania na nich bo wygra ten zły PiS, teraz ich programem jest krytyka i straszenie wyborców, że zły Krzystek i Bezpartyjni zabiora im głosy. Najpierw trzeba pracować, a nie ciągle chodzić w krótkich spodenkach. Do roboty nieroby!
2018-10-01 20:00:02
Rozbawiona
Patforma i Nowośmieszna z największym oszustem na czele przedstawili bardzo obszerny program zmian dla Szczecina! FAKT! Szkoda tylko, że 90% z obietnic to puste słowa bez pokrycia! Słowiki ćwierkają ale niestety tylko to potrafią najlepiej ;) Szczerze?! Wolę krótszy program możliwy do zrealizowania niż obszerne bajeczki ! Trzymam kciuki Bezpartyjni!
2018-10-01 19:21:00
Grażyna
Dorżynkiewicz specjalista od mówienia prawdy i spłacania długu w biblitece, nie pozostało mu nic tylko bronić się przez atak na innych, tacy sa niestety ci koalicjanci
2018-10-01 16:41:26
Lena
Najłatwiej jest krytykować, gorzej coś zrobić i to jeszcze z korzyścią dla ogółu , a nie dla siebie.
2018-10-01 16:27:01
Wiki
Trwanie przy władzy dla dobra własnego i kolegów to zdaje się cel obecnego administratora miasta.
2018-10-01 16:15:12
Wojtek
Radni PO przez ostatnie cztery lata nie interesowali się miastem, a teraz oczywiście tylko krytyka i ubliżanie. Ciekawe czy kandydat Wojciech D. dotrzymał słowa i spłacił długi w bibliotece jak widać na plakaty wyborcze go stać w Zdrojach i w Dąbiu rozwiesił się na latarniach ciekawe czy miał pozwolenie.
2018-10-01 16:15:06
z Gryfic
Gryfice , takie miasteczko jak.. Szczecin - WYBORY NIC NIE ZMIENIĄ ! Cwaniacy górą !
2018-10-01 15:59:06
Oho
A radny bibliotekarz co tu robi?
2018-10-01 15:49:56
Marian Kopania
Platforma Obywatelska od lat nie poparła żadnego budżetu miasta. Nie poparli żadnej inwestycji w mieście. Pytam więc, po co nam radni, którzy potrafią tylko krytykować? Lupa? ...a może kamieni kupa?
2018-10-01 15:48:20
Obserwator
Koalicja obywatelska to nic więcej jak in vitro, krytyka i hejt. Nudne to juz
2018-10-01 15:48:15
Janusz
Platfusy się obudziły i zaczęły uprawiać populizm, Geblewicz w weekend zbladł jak zobaczył 15:/: poparcia dla PO do sejmiku. Platformo, bye, bye.
2018-10-01 15:47:23
Słowik
Niestety jak ktoś nie umie czytać ze zrozumieniem, to trudno. Proponuję ponownie zagłębić w lekturę, może za trudna dla niektórych z koalicji antyobywatelskiej.
2018-10-01 15:46:48
Urszula
Krytyka i nic więcej. Co za żenada!
2018-10-01 15:45:50
Aaa
Tak, PO zawsze ma dużo do powiedzenia i idealne rozwiązania... Szkoda tylko, że przepadli z kretesem w ostatnich wyborach...
2018-10-01 15:44:01
Jola
Gdyby głupota umiała fruwać latałaby jak koalicja obywatelska
2018-10-01 15:42:41
Trytyk
Ta cała koalicja się kupy nie trzyma śmiech na sali :D
2018-10-01 15:41:21
Szewczenko
Radni bezradni w natarciu
2018-10-01 15:40:53
Rafał
A co oni zrobili? Konsekwentnie nakazem z centrali warszawskiej nie poparli żadnej przebudowy drogi w mieście przez ostatnie kilka lat zawsze się wstrzymywali albo nie brali udziału w głosowaniu
2018-10-01 15:40:18
Monika
PO od lat nie poparła żadnego budżetu miasta. Nie poparli ani jednej inwestycji! Po co nam radni którzy nie wnieśli nic do miasta? Po co nam radni którzy potrafią tylko krytykować?
2018-10-01 15:39:21
.
Jedynym rzeczywistym celem Piotra Krzystka jest trwanie przy władzy. Duży gabinet, dwa samochody służbowe, wynagrodzenie w radach nadzorczych miejskich spółek. Ciepełko, samozachwyt, grono pochlebców wokół. Niestety- wygra te wybory.
2018-10-01 14:23:37