piątek, 18 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Propozycja do budżetu obywatelskiego. Zebry z czujnikami ruchu

Propozycja do budżetu obywatelskiego. Zebry z czujnikami ruchu

Propozycja do budżetu obywatelskiego. Zebry z czujnikami ruchu
Data publikacji: 2018-04-26 17:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:09
Wywietleń: 1138 324931

– Pomysł sprawdza się w Warszawie, ale też w mniejszych miastach, jak Swarzędz i Bolesławiec, a nam zależy, żeby Koszalin był bardziej bezpieczny – powiedział Sebastian Tałaj, radny miejski. To propozycja wykorzystania nowoczesnych technologii na rzecz zminimalizowania zagrożeń na drogach.

Aktywne przejście dla pieszych to alternatywa dla miejsc z sygnalizatorami świetlnymi. Nowoczesna „zebra” ma zsynchronizowane ze sobą elementy: czujnik ruchu, aktywne punktowe elementy odblaskowe, znak drogowy z lampą ostrzegawczą i system antypoślizgowy. Urządzenie informuje kierowcę o osobach na „zebrze”.

– Statystyki koszalińskie mówią same za siebie, bo w 2016 roku było dziesięć wypadków z udziałem pieszych, a rok temu już piętnaście – stwierdził radny Jakub Kowalik. – Chcemy, żeby ta liczba spadła do zera.

Propozycja wdrożenia tzw. inteligentnej „zebry”, w ramach Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego 2019, ma kosztować 280 tys. zł. Pomysłodawcy chcą, żeby system działał w czterech miejscach przy ruchliwych ulicach: Jana Pawła II (w okolicy kościoła pw. Ducha św.), Juliana Fałata (na wysokości Zakładu Ubezpieczeń Społecznych), Romualda Traugutta (w pobliżu sklepu Bodzio) oraz zbiegu Zwycięstwa i Zielonej (na wysokości ronda).

Głosowanie na projekty ogólnomiejskie nastąpi w II połowie września br. Osiedlowe zostaną wybrane już w czerwcu. W puli jest łącznie 3 mln zł. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Radni z Platformy Obywatelskiej: Jakub Kowalik i Sebastian Tałaj prezentują wizualizację działania aktywnego przejścia dla pieszych na ulicy Jana Pawła II. 

Komentarze

nh
@bogaty kraj - kolejny cwaniak od nagonki na kierowców. Może tak dobrać się też do "inzynierów ruchu zza biurek" bo to co projektują woła o pomstę.
2019-01-07 19:31:20
Bogaty kraj
Polska to bogaty kraj, skoro wywala miliony na tak durne pomysły. Może wprowadzić obowiązek noszenia świateł całodobowo przez pieszych: Białych z przodu, czerwonych z tyłu i żółtych (obrysowych po bokach)?! Wytłumaczcie mi, po co wprowadzać takie rzeczy, skoro można po prostu zmusić policję do roboty i sprawić, że kierowcy wezmą poważnie sobie do serca stwierdzenie KRD, że muszą zachować SZCZEGÓŁNĄ OSTROŻNOŚĆ?! Wystarczy zacząć karać kierowców za nadmierną prędkość, za wyprzedzanie na pasach, podwójną ciągłą - mnóstwo rzeczy które ciągle obserwuję gdy jeżdżę! Kierowcy czują się i są bezkarni, dlatego giną ludzie. Więc policja do roboty a nie wymyślne zabawki!
2018-04-26 18:53:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Najstarszy szczeciński fast food

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie