niedziela, 21 października 2018.
Strona główna > Wiadomości > Przeciw rasizmowi i ksenofobii

Przeciw rasizmowi i ksenofobii [GALERIA]

Przeciw rasizmowi i ksenofobii
Data publikacji: 2018-03-17 16:15
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:36
Wywietleń: 1699 318742

"Nacjonalizm można leczyć!" - krzyczeli w sobotę uczestnicy demonstracji z okazji przyszłotygodniowego Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją Rasową. To sprzeciw wobec rasizmu i ksenofobii. W szczecińskim proteście wzięło udział ok. 50 osób.

W sobotę 17 marca członkowie różnych partii i stowarzyszeń (Inicjatywa Polska Szczecin, Jedzenie Zamiast Bomb, Lambda Szczecin, Partia Zieloni, Pracownicza Demokracja, Razem Szczecin, Refugees Szczecin) zebrali się przed pomnikiem Bartolomeo Colleoniego na demonstracji, która przebiegała pod hasłem „Dość rasizmu i faszyzmu".

Organizatorów łączy sprzeciw wobec rasizmu, ksenofobii, dyskryminacji ze względu na narodowość, kolor skóry, religię. Ich celem jest głośne wyrażenie niezgody na coraz częściej występujące w przestrzeni publicznej, upowszechniane przez niektóre media i środowiska polityczne treści, postawy, poglądy rasistowskie i ksenofobiczne, na popularyzację nacjonalizmu, na dowartościowywanie jako „patriotycznych” środowisk faszystowskich. Chcą również pokazać, że sprzeciw wobec tych patologicznych zjawisk jednoczy różne środowiska, mające na co dzień odmienne spojrzenie na wiele spraw.

(dar)

Fot. Ryszard Pakieser

Przeciw rasizmowi i ksenofobii Przeciw rasizmowi i ksenofobii Przeciw rasizmowi i ksenofobii Przeciw rasizmowi i ksenofobii Przeciw rasizmowi i ksenofobii Przeciw rasizmowi i ksenofobii Przeciw rasizmowi i ksenofobii

Komentarze

Pikuś
@Jarun- tylko w 2017 r. w Szczecinie bylo kilkanaście aktów agresji na obcokrajowców. Oczywiście dla ciebie problemu może nie ma, tym bardziej, że z twoją pszenno- buraczaną fizjonomią nikt ciebie nie pomyli z obcokrajowcem.
2018-03-20 00:55:54
Co za Żenada i Cyrk
Te całe towarzystwo LGBT wraz z tym POpaprańcem kandydatem na prezydenta miasta Szczecin powinno się wężem strażackim polać Lodowatą WODĄ - może wtedy by im się szare komórki uaktywniły pod kopułą.
2018-03-18 12:57:55
Jarun
"Dzielnie walczą" z czyś czego w Polsce nie ma. Śmieszne i żałosne.
2018-03-18 09:38:28
07:54:40 - akurat ciebie nie komentuję. Względów nie POdam.
.
2018-03-18 09:28:38
Wywalmy bolszewizm z RP
Dość propagowania bolszewizmu i komunizmu na terenie RP!! Uwolnijmy nasz kraj od tej czerwonej zarazy! Bolszewizm, komunizm do spółki z faszyzmem to najwięksi wrogowie ludzkości! ps. dlaczego media promują bolszewizm? Gdyż media na terenie RP nie są nasze ale bolszewickie !!!!
2018-03-18 09:27:33
Jarun
Z tych 50 osób to 40 to członkowie partii. Nikt normalny nie demonstruje.PS. Mam prośbę do psychola (tego od dat 1945-2015 z paranoją pisania z dużej litery PO) żeby nie komentował moich wypowiedzi. Goń się na broniewskiego !
2018-03-18 07:54:40
Ameby.
.
2018-03-18 07:40:46
Marek
Czy ci ludzie to folksdojcze czy pokłosie ubectwa?
2018-03-18 06:27:22
Władysław
To wyrodki polskiego narodu. Obrzydzenie bierze dowiadując się że mamy takich wśród nas.
2018-03-18 06:16:46
dobrze, że ich pokazaliście
Nitras, Baran i KOD.
2018-03-17 22:04:56
Józiek
Prawole szczekają czyli demonstracja osiągnęła cel. A co szczekają kogo obchodzi. Tak trzymać. Precz z pisokomuną.
2018-03-17 22:00:48
Do... Mieszko
To Se przyjmij, ale tylko PO-d swoj dach czyli do swojego domu czy mieszkania - a nie wy-PO-wia-daj sie za Nasz Kraj ! I to PO-d warunkiem, ze zapewnisz im tzw. Utrzymanie, Wikt i Opierunek... az "ewentualnie" rozpoczna normalna prace - a na to, to PO-TRZE-BA minimum 7-8 lat lub Wiecej...! I dodatkowo musisz jeszcze "liczyc" ze u nich Cala Rodzina sklada sie wg. "wytycznych" z ich Is-lamskiego Koranu od 5-ciu do... kilkunastu osob !!
2018-03-17 21:36:16
przekora
Słuchając mizoandrycznego bajdurzenia "dziewuch" trudno być islamofobem. Wręcz przeciwnie
2018-03-17 21:35:18
Mieszko
Też popieram cel tej manifestacji. Jestem przeciwny rasizmowi i ksenofobii. Sądzę, że nasz kraj powinien przyjąć uchodźców.
2018-03-17 20:55:42
Pytanie... do Demonstrantow
A ciekawe co PO-wiecie... jak za iles tam lat Niemcy, rekoma i dzialaniem Niemieckich IS-lamistow... zwroca sie o te Ziemie ??
2018-03-17 20:44:29
2 strony Medalu...
"Dosc rasizmu i faszyzmu" oraz ponad 73-letniego juz (1945-2018) Lewackiego Komunizmu i PO-stkomunizmu rowniez i w Szczecinie !!
2018-03-17 20:06:34
Prosimy Uzupelnic...
Szczecin Nigdy Rasistowski i rowniez Lewacko Komunistyczno PO-owski... powinna Sobie ta demonstrantka do-pis-ac - na tyle tej kurtki !!
2018-03-17 19:57:04
Pytanie za 10 punktow...
Jesli "Nacjonalizm mozna leczyc" to dlaczego WAS z Komunizmu, PO-stkomunizmu i Socjalizmu... przez ponad 100 lat - NIE IDZIE JESZCZE WYLECZYC ???
2018-03-17 19:42:54
.
Wysłać ich na wycieczkę do Szwecji, Niemiec, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii, niech porozmawiają z islamistami, którzy na pewno z chęcią przyjmą takie kolorowe ptaki.
2018-03-17 17:13:58
Miś na Miarę
Znowu jakaś Dziunia szczebiocze do mikrofonu że jest przeciwna temu, czego tu nie ma. Ale ona poszuka. jak nie zwierzątka to rozpaczliwe wołanie do islamistów. Byle lans, byle lans.
2018-03-17 17:01:04
50 osób :)))
I całe szczęście, że tylko tyle. Reszta nie chce kolorowych imigrantów.
2018-03-17 16:42:08