niedziela, 20 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Przed nami Dni Odry 2019. Można się zapisywać na spływy

Przed nami Dni Odry 2019. Można się zapisywać na spływy

Przed nami Dni Odry 2019. Można się zapisywać na spływy
Data publikacji: 2019-07-11 16:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-17 12:10
Wywietleń: 1307 401529

Już od 12 do 14 lipca odbędzie się świętowanie Roku Odry podczas tegorocznych Dni Odry w Szczecinie. Nadchodzący weekend będzie obfitował w rejsy, spływy kajakowe i koncerty.

Rok 2019 został uznany Międzynarodowym Rokiem Odry, gdyż obchodzimy w nim m.in. 200. rocznicę podpisania Protokołu Bohumińskiego w sprawie kompleksowej regulacji Odry i 100. rocznicę powołania administracji żeglugi śródlądowej. Dodatkowo Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2019 Rokiem Ligi Morskiej i Rzecznej.

Szczecin również przyłącza się świętowania i podobnie jak w poprzednich latach organizuje Dni Odry, które planowane są na weekend 12-14 lipca. Impreza odbędzie się  na Bulwarze Piastowskim. Do Szczecina przypłyną zabytkowe niemieckie jednostki, wśród nich „Andreas“ największy w Niemczech nadal eksploatowany holownik. Mieszkańcy będą mogli je zwiedzać, a także wybrać się nimi w dwugodzinne rejsy po Odrze. Darmowe bilety na rejsy będzie można odebrać od piątku do niedzieli w namiocie Centrum Żeglarskiego, który stanie na Bulwarze Piastowskim.

Tuż obok jednostek zostanie ustawiona scena pływająca, na której w piątek i sobotę będą się odbywać koncerty szantowo-folkowe, m.in. After Blues, Mechanicy Szanty czy DAIR. Scena będzie działać w piątek w godzinach 19 - 21.45 oraz w sobotę od 19 do 23.30.

Aby lepiej poznać Odrę i jej rozlewiska, 13 i 14 lipca organizatorzy zapraszają mieszkańców i turystów na darmowe spływy kajakowe pod nazwą „Spływ po Meduzostanie - Do wodnych zakątków Mare Dambiensis”. Trasa spływów wiodła będzie dookoła wyspy Radolin - przez Przekop Parnicki, Orli Przesmyk, Kanał Krętego Węża i Świętą. Uczestnicy będą mieli okazję poznać zakątki jeziora Dąbie, zaznajomić się z legendą Mare Dambiensis, a także wziąć udział w ognisku.

Trasa spływu: Przekop Parnicki, Orli Przesmyk, Kanał Krętego Węża, Święta, a jego długość wyniesie około 7,5 km. Czas trwania spływu - 4 godziny. Udział w spływie można wziąć od 13. roku życia. Osoby niepełnoletnie mogą brać w nim udział wyłącznie pod opieką dorosłych. Uczestnicy muszą posiadać umiejętność pływania oraz minimalne doświadczenie w pływaniu kajakiem.

Chętni do udziału w spływach mogą zgłaszać swoje kandydatury wysyłając maila z formularzem zgłoszeniowym (do pobrania na stronie www.centrumzeglarskie.pl) na adres: m.marach@centrumzeglarskie.pl oraz e.lesniowska@centrumzeglarskie.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Organizatorami wydarzenia są Centrum Żeglarskie w Szczecinie oraz Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski.

(k)

Fot. organizatorzy

Przed nami Dni Odry 2019. Można się zapisywać na spływy Przed nami Dni Odry 2019. Można się zapisywać na spływy

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Krokusowa Rewolucja na Wałach Chrobrego

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie