czwartek, 18 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Przedszkola w Koszalinie nadal zamknięte

Przedszkola w Koszalinie nadal zamknięte

Przedszkola w Koszalinie nadal zamknięte
Data publikacji: 2019-04-23 23:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:38
Wywietleń: 628 387296

Święta, święta i po świętach, ale wciąż nie ma porozumienia, więc od 8 kwietnia br. trwa protest pod egidą Związku Nauczycielstwa Polskiego. W Koszalinie nieczynne są miejskie przedszkola, nawet to „Optymistyczne” w nazwie (na zdjęciu).

Sytuacja wywołuje zniecierpliwienie rodziców, ale nie władz miejskich, które od początku strajku nauczycielskiego o podłożu finansowym uznają prawo do takiej formy protestu.

- Nie dopuszczę do tego, aby dzieci przychodziły do przedszkola, gdzie nie mają zagwarantowanej opieki – oświadczył we wtorek (23 kwietnia) Piotr Jedliński, prezydent Koszalina.

Włodarz stawił się w Przedszkolu nr 13, gdzie grupa rodziców przyprowadziła na zajęcia córki i synów, choć opiekunowie w komplecie strajkują. Sytuacja patowa dotyczy wszystkich takich placówek oświatowych podległych miastu. ©℗

Tekst i fot. (m)

Komentarze

Rodzice
Jak oni muszą nienawidzieć swoich dzieci i swojej pracy by tak lekko porzucić
2019-04-24 14:40:26
Rodzice
W Koszalinie rodzice juz ostro się wkurzyli na strajkujące przedszkolanki. Jak się okazało siedzą po domach zamiast strajkować.
2019-04-24 14:36:21
Pytanie
Dlaczego rząd PiS tak bardzo nienawidzi polskich dzieci?
2019-04-24 12:48:23
Kuba
Po tym strajku bedzie duzy nabor na kasjerow w supermarketach. Tylko tam nie dadza 1000 zl podwyzki tylko najpierw dadza mopa. Szkoda dzieci ale strajkujacy nie lubia dzieci
2019-04-24 12:08:01
Darek
Pierwszy krok jaki powinno się wykonać to zdymisjonowanie minister Zalewskiej odpowiedzialnej za ten cały bałagan
2019-04-24 11:42:59
elita
rozumiem, że w przedszkolach też pracuje wykształcona elita i dlatego chcą od razu 1000 podwyżki ?? pokończone studia prywatne 3 letnie jako pedagog, więc się należy ;) gdzie taka elita znajdzie inną pracę ??
2019-04-24 11:16:42
PO-dsumowanie... PO-nizej Rady
Nieudolni to Wy byliscie az przez 70 lat tj. w latach 1945-2015 !! Brawo PiS i tak dalej trzymac... !!!
2019-04-24 11:05:53
Dzieci
Zapomnieli o dzieciach, zakladamy nowe przedszkola
2019-04-24 10:58:21
Rada
Rozwiązać obecny nieudolny rząd, powołać rząd złożony z apolitycznych fachowców
2019-04-24 10:09:47
gość
Rozwiązać formalnie strajkujące szkoły/przedszkola i zwolnić strajkujących nauczycieli. Na ich miejsce utworzyć nowe szkoły/przedszkola, w których dyrektorzy zatrudnią młodych chetnych do pracy nauczycieli na kontraktach bez żadnej karty nauczyciela .
2019-04-24 09:31:57
rodzice
szkoda dzieci,strajk uderza w dzieci