środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Przenosiny ostatniego oddziału dziecięcego do Zdrojów

Przenosiny ostatniego oddziału dziecięcego do Zdrojów

Przenosiny ostatniego oddziału dziecięcego do Zdrojów
Data publikacji: 2018-01-12 10:30
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:33
Wywietleń: 4524 309170

12 stycznia następuje przeniesienie do szpitala przy ul. Mącznej 4 w Szczecinie ostatniego z oddziałów funkcjonujących w szpitalu przy ul. św. Wojciecha – Oddziału Chirurgii Dziecięcej i Urologii. Tym samym od piątku w szpitalu przy ul. św. Wojciecha nie ma już pediatrycznej izby przyjęć, jednak nadal będą tam działać poradnie specjalistyczne dla kobiet i dzieci.

Zmiany organizacyjne nastąpią również w obrębie kompleksu szpitalnego w Zdrojach. W piątek nastąpi przeniesienie działalności Pediatrycznej Izby Przyjęć z pawilonu nr 19 na parter pawilonu nr 20. Szczegółowe informacje dotyczące zmian organizacyjnych można uzyskać na stronie internetowej szpitala „Zdroje”.

Pawilon 20, do którego przeniesione zostaną oddziały, oraz pediatryczna izba przyjęć to nowy budynek, którego uroczyste otwarcie miało miejsce pod koniec grudnia 2017 roku.

– Inwestycja prowadzona była przez trzy lata i kosztowała 60 mln zł. Nowy budynek powstał w samym centrum kompleksu szpitalnego przy ul. Mącznej, doprowadzając do funkcjonalnego połączenia poszczególnych obiektów placówki w Zdrojach. Wszystkie pawilony pediatryczne zostały połączone komunikacyjnie i funkcjonalnie poprzez łączniki pozwalające na wewnętrzny transport pacjentów pomiędzy budynkami, a także przewóz leków i zaopatrzenia oddziałów szpitalnych – informuje Magdalena Knop, rzeczniczka szpitala „Zdroje”. – W trosce o najwyższe dobro pacjentów szczególny nacisk projektowy w nowym obiekcie położono na poprawę warunków pobytu dzieci i młodzieży. Zdecydowana większość sal chorych jest dwuosobowa i wyposażona w łazienki. Zapewnia to małym pacjentom, jak i ich rodzicom oraz opiekunom, komfortowe warunki przebywania z dziećmi podczas trudnych, często stresujących chwil związanych z chorobą i samą hospitalizacją.

Nowy pawilon to jeden z ostatnich elementów tworzonego w „Zdrojach” Zachodniopomorskiego Centrum Opieki nad Kobietą i Dzieckiem. Placówka ma na celu zagwarantowanie najmłodszym mieszkańcom naszego regionu dostępu do pełnej, kompleksowej opieki zdrowotnej w jednym miejscu, tj. od diagnozy do skutecznego leczenia z możliwością realizacji wysokospecjalistycznych procedur medycznych z udziałem wielu wybitnych profesjonalistów i ekspertów w zakresie lecznictwa pediatrycznego. 

– Mowa tu nie tylko o wybitnych specjalistach i unikalnym w skali regionu – a nawet kraju – sprzęcie, lecz także o warunkach, w jakich te świadczenia będą udzielane. W piątek rozpocznie się nowy rozdział historii szpitala „Zdroje”. Ze szpitala na ul. św. Wojciecha przeniesiony zostaje ostatni z oddziałów, który ze względów lokalowych i organizacyjnych nie mógł dotychczas zaoferować tak ważnych dla rodziców kwestii, jak pobyt z dzieckiem na oddziale z zapewnionym dla opiekuna miejscem do spania. Od tego dnia wszyscy rodzice, którzy wyrażą taką wolę, będą mieli zagwarantowane komfortowe warunki pobytu ze swoimi maluchami – podaje Magdalena Knop.

(p)

Fot. Robert Wojciechowski

Komentarze

Mama
Jeżdżę od lat do szpitala na Wojciecha hm... W sumie jeździłam. Do zdroji również jeżdżę. Ludzie z Lewobrzeza maja pretensje że za daleki dojazd maja. Ale my z prawobrzeże również łatwego dojazdu na miasto nie mieliśmy. A to korki a opóźniony autobus itp. Nie ukrywam że mogła by byc lepsza komunikacja ale po wcześniejszym skomunikowaniu tramwaju z autobusem dojedzie się bez żadnego problemu i opóźnień.
2018-01-21 08:32:44
podatnik
Wszyscy politycy, z wyjątkiem partii Razem, to odrażające szuje i świnie, którym nie wolno poświęcić ani jednej godziny własnego czasu, żeby oni mieli choć cień szansy na reelekcje. Wszyscy obecni w polityce czy samorządach po 1989 roku paskudzi, odpowiedzialni za sabotaż Szczecina musza zostać odesłani o kopania rowów publicznych. Natomiast my podatnicy musimy podjąć się wysiłku poszukania i wybrania do samorządu ludzi uczciwych, pracowitych, odpowiedzialnych - dobrze zweryfikowanych -i na nich zagłosować. I już po dwóch latach zastrzec sobie możliwość odwołania ich, jeśli nie będą realizowali programu, na który zagłosujemy, i którego musimy ich rozliczać.
2018-01-14 09:35:31
SromotnikBezwstydny
@Jas!!! Ty to widzisz zza magistrackiego biurka: "..,z każdego punktu w mieście dojazd tramwajem do basenu lub ronda ułanów Podolskich numery 2,7,8 trwa max 20 minut ,potem autobus pod sam szpital więc max 30-35 minut taka podróż może trwać,są też pośpiechy, a autem 30-50 minut to już absurd czasowy...." Absurdy to ty piszesz!!! Z przystanku SSTr. do ronda Ułanów w Zdrojach jest prawie półtora km piechotą!!! Tam trzeba czekać na autobus kursujący do Kijewa..półgodziny ...np.z cięzkochorym ,płaczącym dzieckiem... Piszesz"dojazad tramwajem do Basenu G. a stamtąd "pośpiechem"... KTÓRYM??? Ani "B" ani "A"nie jadą ul.Mączną.... Tramwajem "2-7-8" to możesz dojechać na zakupy do SELGROSA a nie do szpitala!!! Od "Pętli TURKUSOWA" do oddziałow dziecięcych szpitala " ZROJE-ZOZ" jest ponad 2 i pół km piechotą, bo nic tam nie jeżdzi!!!Wyobrażasz sobie taki marsz z chorym dzieckiem np.zimą? Na jakim świecie ty żyjesz, poroniony urzędasie magistracki??? Wydaliście miliony na nieudaczną komunikację tramwajową na PRAWOBRZEŻE, która nie spełnia niczyich oczekiwań!!!W dodatku, inwestycja tak skopana, że wzbudza śmiech i politowanie w całej PL i połowie Europy!!!Rmontujecie już drugi rok nowiutkie torowisko tramwajowe!!!To haniebne i karygodne tak zmarnować ludzkie podatki!!!
2018-01-13 10:00:03
" Jas " myślę, że lepiej będzie kiedy za i przeciw rozpatrzą w Prokuraturze.
Chcesz jeszcze coś POwiedzieć ??
2018-01-12 22:09:08
Jas
@Mączna, a gdzie to?:Dzielnica Zdroje ,no tak lepiej było by go wybudować w miejscu galaxy czy też kaskady albo tam gdzie szanowna Pani mieszka, budynki przy ul.Wojciecha swoje lata już mają i będzie z nimi coraz gorzej a w zdrojach jest wszystko w dużo lepszym stanie w tym także nowy oddział SOR mimo że dopiero za pól roku zacznie działać,nie wiem skąd Pani jeździ że zajmie to Pani godzinę-chyba z Polic,z każdego punktu w mieście dojazd tramwajem do basenu lub ronda ułanów Podolskich numery 2,7,8 trwa max 20 minut ,potem autobus pod sam szpital więc max 30-35 minut taka podróż może trwać,są też pośpiechy, a autem 30-50 minut to już absurd czasowy.Poza tym dzięki przenosinom odkorkuje się bardziej centrum miasta no ale tego Pani nie zauważa.
2018-01-12 21:38:45
"mama 2 " tak to b. gruby przekręt, na mierę warszawskiego złodziejstwa kamienic.
Tam mają być prywatne gabinety.
2018-01-12 19:55:40
Władziu (18:38:08) - geszefty, prywatne geszefty.
Nie ma lepszego miejsca w Szczecinie.
2018-01-12 19:50:04
mama 2
Dość tego!!! Domagam się powołania Komisji śledczej do spraw likwidacji instytucji publicznych niezbędnych do zagwarantowania bezpieczeństwa zdrowotnego obywateli. Ta powiązana ze sobą kasta polityczno-medyczna za nic ma życie i zdrowie zwykłych rodzin, liczy jest tylko megazysk dla lekarzy, którym infrastruktura szpitala na ul.Wojciecha jest potrzebna dla na gabinety kosmetyczne, chirurgii estetycznej, dermatologiczna seksuologiczne, żeby sobie i aptekarzom napędzać zyski robiąc operacje plastyczne, upiększające czy też wypisywac viagrę aby i kamrci po kitlu złotą żyłę zysku w aptekach mieli. Za nić mając bezpieczeństwo dzieci a tym samym polskich rodzin. Szokuje w tych warunkach kronika szczecinska, ktora pokazuje minister Rafalską , która opowiada bajki jak to karta rodziny chroni rodzinę polską, a radny Drzazga niemal płacze krokodylimi łzami, ze ktoś likwiduje szpitalny oddział dziecięcy. Obydwoje udają, że to nie oni biorą wielkie pensje, premie, pożyczki niskooprocentowane za rządzenie Państwom, czy Szczecinem. Tej obłudzie i hipokryzji czas najwyższy czas powiedzieć STOP!!!!
2018-01-12 19:33:54
Władysław
Potrzebna jest lepsza komunikacja do szpitala w Zdrojach. A co teraz będzie się mieścić w budynkach na Wojciecha?
2018-01-12 18:38:08
Obs.ryver
ZOZ "ZDROJE"ze Szpitalem bez skomunikowania z nie tylko z centrum miasta ale nawet z dzielnicami PRAWOBRZEŻA!!! Czym ja mam tam dojechać z ul.M.Wańkowicza?NICZYM!!! SSTram. kończy bieg w krzakach!!! Magistrackie po.je.by zbudowali tam "pętlę" i nazwali TURKUSOWA! Stamtąd do szpitala 2 km pod górkę i kilometr po szpitalu!!! Miliony utopione w krzakach! Inna sprawa, to superniebezpieczne torowisko tego SSTram. ! Spawanie kawałków szyn trwa już tyle, ile trwała budowa całej linii! "Poprawki" podparte kołkami trwają nieprzerwanie od zimy 2016 do zimy 2018!!! A szczecińscy prokuratorzy pewnie też "umoczeni" w tej inwestycji, bo z urzędu żaden tym przekrętem się nie zajął! Chyba trzeba tu Ziobrę sprowadzić...albo i samego przezesa wszystkich prezesów!
2018-01-12 18:04:26
Do ponizej
Powiem więcej. Te barany przy korycie w UM z wlacznie z obecnie nam panujacym nawet nie myślą by tego molocha szpitalnego w Zdrojach odpowiednio skomunikowac konkretnie linia tramwajowa po to by odstęp między kolejnymi pojazdami KM nie był większy niż 12 min. Tak jak to jest na Arkonskiej.
2018-01-12 16:15:07
Mączna, a gdzie to?
poroniony pomysł aby w tak odległym miejscu: Zdroje - lokować szpital dla dzieci aby dojechać z dzieckiem z drugiego końca miasta trzeba przeznaczyć ponad godzinę - kom.miejską!!! autem nie lepiej 30-50min. gdy mamy 'tylko' 16 km.
2018-01-12 15:54:55
Mama maluszka
Wszyscy politycy i samorządowcy od lewa do prawa to zdradzieckie kanalie. Za nic mają interes zachodniopomorskie rodziny, zachodniopomorskie dzieci. Najważniejsze żeby działać sprzedajnie na rzecz lobbystów, dają im kasę na kampanie wyborcze, w zamian za to mają kart blansz do grabieży majątku ogólnomiejskiego. Jak widać zarówno SLD, tak PO i PIS wszyscy sa warci jednego - wszystkich ich odesłać w najbliższych wyborach na zielona trawę. Na szczęście Pan Bóg jak podłych ludzie chce ukarać to m rozum odbiera. Rachunek za likwidację oddziału dziecięcego w centrum Szczecina zostanie wystawiony. Duchowni i biskupi już tym razem was nie obronią. Drogie rodziny,które mamy małe dzieci nie zapomnijmy aktu tej zdrady przy urnie wyborczej jesieią. Wspierajmy się i przypominjamy sobie nawzajem.
2018-01-12 14:18:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy