czwartek, 17 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Przyjaciele Krokusowej Rewolucji

Przyjaciele Krokusowej Rewolucji [GALERIA]

Przyjaciele Krokusowej Rewolucji
Data publikacji: 2018-11-14 15:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:25
Wywietleń: 1033 361449

Krokusowa Rewolucja zawitała w środę do Spółdzielni Mieszkaniowej "Wspólny Dom". Dzięki pomocy uczniom Szkoły Podstawowej nr 7 - dawnego krokusowego gimnazjum nr 34 - na zielonym pasie przy ulicy Chopina wiosną rozkwitnie krokusowy napis.

- Dwa lata temu spółdzielnia "Wspólny Dom" została uhonorowana statuetką "Przyjaciel Krokusowej Rewolucji". Szczerze mówiąc zawsze możemy na nich liczyć - mówi Sylwiusz Mołodecki z Zielonych Ogrodów.

Spółdzielnia już od sześciu lat bierze udział w Krokusowej Rewolucji. Za każdym razem jej członkowie sadzili cebule w różnych miejscach tak, aby wszędzie były widoczne. Tym razem postanowili utworzyć z nich wielki napis na pasie zieleni przy ulicy Chopina.

- W tym roku obchodzimy 60-lecie istnienia. Postanowiliśmy to uczcić i z kwiatowych cebul stworzyć napis "WSPÓLNY DOM 60 LAT" - mówi Tomasz Luleczka z tej Spółdzielni. - Mieszkańcy zawsze się cieszą, kiedy wiosną w okolicy ich domów rozkwitają krokusy.

W posadzeniu prawie 10 tysięcy cebul pomagali uczniowie klas 7a i 7d Szkoły Podstawowej nr 7 w Szczecinie. W związku z tym, że była to ich pierwsza Krokusowa Rewolucja - choć szkoła bierze w niej udział od dawna - Sylwiusz Mołodecki przeprowadził krótką lekcję, jak należy prawidłowo sadzić krokusy.

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Wspólny Dom" zakupiła 6 tysięcy cebul, a trzy tysiące przekazało Stowarzyszenie Szczecin dla Pokoleń w ramach Inicjatywy Lokalnej.

Sadzenie szafranów zajęło niecałą godzinę. Jednak to nie był koniec pracy dla uczniów - po skończeniu napisu posadzili jeszcze 500 cebul na zieleńcu przy swojej szkole.

- Ten napis na pewno będzie cieszyć oczy mieszkańców osiedla, ale również kierowców i pasażerów, którzy będą mieć doskonały widok z za okien - mówi Maria Myśliwiec, pomysłodawczyni akcji. - To również idealne uzupełnienie napisu "uśmiechnij się", który znajduje się niedaleko.

(KaNa)

Na zdjęciu: Wiosną mieszkańcy będą mogli oglądać krokusowy napis, który jest dziełem pracowników SM "Wspólny Dom" oraz uczniów SP nr 7.

Fot. Karolina Nawrocka

 

Przyjaciele Krokusowej Rewolucji Przyjaciele Krokusowej Rewolucji Przyjaciele Krokusowej Rewolucji Przyjaciele Krokusowej Rewolucji Przyjaciele Krokusowej Rewolucji Przyjaciele Krokusowej Rewolucji Przyjaciele Krokusowej Rewolucji Przyjaciele Krokusowej Rewolucji

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie