środa, 20 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Pytony na wysypisku. Właściciel poszukiwany

Pytony na wysypisku. Właściciel poszukiwany (akt. 1)

Pytony na wysypisku. Właściciel poszukiwany
Data publikacji: 2016-08-19 11:59
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:12
Wywietleń: 2123 149093

 Jeden był półtorametrowy, a drugi liczył dwa metry. Dwa egzotyczne gady leżały martwe na śmietnisku przy ulicy Bałtyckiej. Policja szuka właściciela pytonów.

Na niezwykłe znalezisko w czwartek (18 bm.) około g. 16 natrafił mieszkaniec Koszalina, gdy wynosił śmieci. Zaalarmował policję. Ta sprawą zainteresowała powiatowego inspektora weterynarii.

- Czekamy na opinię, bo zawiadomiony specjalista ma wykaz osób, które legalnie są właścicielami egzotycznych zwierząt - poinformowała mł. asp. Monika Kosiec z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Zdechłe gady zostały zabezpieczone do sekcji.

- Wyślemy je do ekspertyzy, aby ustalić przyczynę śmierci - twierdzi Marek Kubica, powiatowy inspektor sanitarny. - Hodowla pytonów podlega ścisłym rygorom i warunki ich przebywania są istotne.

Nie wiadomo, czy zwierzęta, które są gatunkiem chronionym, trafiły do Polski legalnie. Jeśli właściciel okazów zostanie ustalony, to grożą mu sankcje karne za wykroczenie.

- Padłe zwierzęta należy zutylizować u weterynarza, a nie porzucać na śmietniku - przypomina rzecznik koszalińskiej policji.

Przepisy sanitarne mówią jasno, że samodzielne pogrzebanie zwierząt jest nielegalne. Grozi za to kara grzywny w wysokości tysiąca złotych. W Koszalinie specjalny punkt utylizacji znajduje się w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej przy ulicy Komunalnej. Martwe zwierzęta można też dostarczyć do lecznicy weterynaryjnej przy ulicy Połczyńskiej. 

Wcześniejsza informacja:

Jeden był półtorametrowy, a drugi liczył dwa metry. Dwa egzotyczne gady leżały martwe na śmietnisku przy ulicy Bałtyckiej w Koszalinie. Policja szuka właściciela pytonów.

Na niezwykłe znalezisko w czwartek, 18 sierpnia, około g. 16 natrafił mieszkaniec Koszalina, gdy wynosił śmieci. Zaalarmował policję. Ta sprawą zainteresowała powiatowego inspektora weterynarii.

– Czekamy na opinię, bo zawiadomiony specjalista ma wykaz osób, które legalnie są właścicielami egzotycznych zwierząt –  poinformowała mł. asp. Monika Kosiec z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Zdechłe gady zostały zabezpieczone do sekcji, aby wyjaśnić przyczynę śmierci pytonów. Jeśli właściciel okazów zostanie wykryty, to grożą mu sankcje karne.

– Padłe zwierzęta należy zutylizować u weterynarza, a nie porzucać na śmietniku – przypomina rzecznik koszalińskiej policji.

Przepisy sanitarne mówią jasno, że samodzielne pogrzebanie zwierząt jest nielegalne. Grozi za to kara grzywny w wysokości tysiąca złotych. ©℗

Tekst i fot. (m)

Komentarze

Pytajaca
kto pozwala na hodowle takich niebezpiecznych gadów w warunkach domowych. Gdyby były żywe, to ratuj się kto może.....
2016-08-19 17:33:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie