niedziela, 27 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Radni wycofali projekt uchwały o alkoholu

Radni wycofali projekt uchwały o alkoholu (akt. 1)

Radni wycofali projekt uchwały o alkoholu
Data publikacji: 2018-04-24 13:00
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-30 08:28
Wywietleń: 1291 324552

Ponad trzy godziny dyskutowali szczecińscy radni o tym, czy na nadodrzańskich bulwarach stworzyć specjalną strefę, w której można byłoby legalnie spożywać alkohol. Przy tej okazji doszło do historycznego wydarzenia w dziejach Rady Miasta Szczecin. Ostatecznie projekt został skierowany do dalszych prac.

Temat alkoholu na nadodrzańskich bulwarach zdominował wtorkowe obrady Rady Miasta Szczecin. Przypomnijmy – w skład strefy wchodziłby bulwar Gdyński – teren położony od mostu Długiego do Trasy Zamkowej oraz nabrzeże Starówka. Projekt uchwały w sprawie jej utworzenia zgłosił klub radnych proprezydenckiego klubu Bezpartyjni.

– To jedno z najpopularniejszych miejsc spotkań szczecinian w ostatnim czasie. Ten projekt wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców – zapewniał radny Michał Wilkocki (Bezpartyjni).

Ale nie wszyscy radni byli o tym przekonani.

– Na bulwarach mamy brud, śmieci, alkohol, ostatnio kilku śmiałków próbowało skakać do Odry. Czy zniesienie zakazu picia alkoholu zmieni coś w tych sprawach? Nie. Ten projekt uchwały nie jest dopracowany. Nie ma np. określonej wysokości poziomu alkoholu w spożywanych napojach, czy jakie zabezpieczenia wprowadzić na bulwarach, bo Odra jest głęboka. Pomysł ogólnie jest dobry. Ale stwórzmy precyzyjne prawo – stwierdził radny Łukasz Tyszler (PO) i zaproponował wycofanie uchwały z programu sesji.

– Przyjęcie tego projektu spowoduje, że będzie dużo więcej niebezpiecznych sytuacji na bulwarach, np. w okolicach mariny przy Wyspie Grodzkiej – dodał radny Marek Duklanowski (PiS).

Dyskusja jaką wywołał projekt spowodowała zmianę decyzji wnioskodawców.

– Wnoszę o wycofanie tego projektu – oznajmił Władysław Dzikowski, szef klubu Bezpartyjni.

Ale po krótkiej przerwie okazało się, że to ugrupowanie po raz kolejny zmieniło zdanie.

– Wnoszę o wycofanie naszego wycofania uchwały – stwierdził radny Dzikowski.

Okazało się, że to nietypowa sytuacja i doszło do niej po raz pierwszy w historii Rady Miasta Szczecin

– Pierwszy raz słyszę o wycofaniu wycofania – dziwił się radny Paweł Bartnik (PO).

– Taka była decyzja klubu. Ja uważam, że można – zaznaczył Dzikowski.

– Proponuję przyjąć ten projekt jako uchwałę warunkową, żeby ta strefa na próbę działała do końca września. Okaże się, jak się sprawdzi – zaproponował radny Bazyli Baran (PO).

– W miejscu strefy nie ma budynków mieszkalnych, biurowce działają do godziny 17. Młodzi ludzie, bo to oni tam przychodzą bawić się, oni już tam są proszę państwa. I tego nie zmienicie. A garstka jakiejś patologii nie może wyznaczać nam, jakie decyzje mamy podejmować – uznała Małgorzata Jacyna-Witt (radna niezrzeszona)

– Ale to nie może być tylko enklawa pijących piwo. Ta uchwała jest populistyczna, stworzona pod wybory – oponowała radna Grażyna Zielińska (PO).

– Po tej dyskusji chętnie bym się wybrał na bulwary i wypił jakąś lampkę porto – oznajmił radny Robert Stankiewicz (PiS).

Ostatecznie radni w głosowaniu zdecydowali o odesłaniu projektu uchwały do dalszych prac.

(dar)

Fot. Mirosław Winconek

Radni wycofali projekt uchwały o alkoholu Radni wycofali projekt uchwały o alkoholu Radni wycofali projekt uchwały o alkoholu Radni wycofali projekt uchwały o alkoholu Radni wycofali projekt uchwały o alkoholu Radni wycofali projekt uchwały o alkoholu Radni wycofali projekt uchwały o alkoholu Radni wycofali projekt uchwały o alkoholu

Komentarze

Sprzataj po sobie
a czy ja musze ogladac te pijane twarze na bulwarach ciekawe ile takich butelek juz jest w odrze po takich tam gdzie fajne miejsce zawsze zuleria siedzi bo ciezko buteleczke do plecaka wsadzic i zaniesc tylko trzeba je**ac na ziemie bo przeciez wolno tu pic bo w menelskim mniemaniu sie tak utarło .
2018-05-05 20:29:36
No konkret
Jedna Pani powiedziała coś mądrego. PO i "bezpartyjni" krzystki oczywiście odstawili politykierstwo i pokazali jak głęboko mają ludzi. Bulwary to prawie impreza masowa. Są śmieci? To dostawić śmietników, toalet i sprzątać. Dużo robić nie trzeba - wystarczy nie politykować i myśleć! PO i "bezpartyjni" krzystki do pieca
2018-04-30 08:19:28
wq
By było gdzie chlać, szczać i rzygać, po to przebudowano Bulwary i Łasztownię. Super. Brakuje malowniczych tojtojów, postawcie kilka, będzie gdzie zrobić zdjęcie.
2018-04-25 09:11:37
cogito
W Szczecinie brakuje miejsc w domach starców, brakuje opieki dla starych - to w tej lokalizacji umiescic taki osrrodek to zbawienie dla rodzin(dojazd dobry, darmowy parking) oszczednosc kasy na uslugach opiekunczych swiadczonych przez MOPR - jeden opiekun na kilku chorych a nie jeden opiekun na jednego; do tego obligacje socjalne dla rodzin i opiekunow - czyli etaty platne godziwie za prace przy starych i chorych; wiekszosc starych ma Alzheimera mozna to leczyc, tylko lekarz rodzinny sie na tym nie zna a w takim osrodku to super, tylko trzeba wladzom nieudacznictwo kultywowawac, szyny tramwajowe zle zrobic, meczyc sie rozpasanymi inwestycjami w gruszki na wierzbach itp...zrobic sobie fotosesje itp
2018-04-25 01:03:12
Śmieciarz
Postawić wystarczającą ilość koszy i karać za śmiecenie !!!Ograniczyć spożycie do tylko do piwa i wyłapywać pijanych !!!!!!!!!!!!!!!!
2018-04-25 00:45:58
STOP - dla Alkoholizmu i w Szczecinie
Przede wszystkim znacznie zmniejszyc ilosc Sklepow i Punktow w ktorych sprzedaje sie Alkohol 24 godz/dobe - wlacznie ze Stacjami Benzynowymi !!
2018-04-24 22:28:26
Do Mariusz
Raczej wstyd dla mieszkańców, którzy ten bałagan robią!
2018-04-24 22:22:42
endi
Bo pić to trzeba umieć!
2018-04-24 21:47:51
Do "ad"
Gościu co ty pierd.... Widziałeś taki syf na JB? Kiedy, bo jestem tam co weekend i jest czysto? Pokaż fotki to pogadamy.
2018-04-24 20:48:45
@ad
lepiej zamknac mieszkancow twojego pokroju i bedzie czysto
2018-04-24 17:59:22
ad
takie same śmietnisko jest na jasnych błoniach w każdy weekend , wniosek trzeba zamknąć Jasne Błonia dla mieszkańców, nie bedą śmiecić i nie trzeba bedzie sprzatać
2018-04-24 17:13:26
dziad
To jest ten zakaz spożywania alko na bulwarach czy nie ma? Na zdjęciach miejscówka wygląda jak po konkretnej imprezie, skoro jest zakaz picia to gdzie była policja i te nieroby ze straży miejskiej?
2018-04-24 16:24:03
dr.NO
widać że 'żabka' zbija na tym niezłe kokosy.
2018-04-24 15:46:11
mm
To było do przewidzenia ze nie ogarną tematu ,kwestią czasu jest jak ktoś po pijaku się utopi w okolicach bulwarow i wtedy powiedza ze "nieda sie "a za brak przyjecia uchwaly mozna m.in podziekowac idiotom ktorzy skaczą do wody po pijaku i nie potrafia zachowac porzadku.
2018-04-24 15:38:47
Mariusz
jaki to poziom mlodziezy reprezentuje to miejsce? co w takim brudzie podoba sie mlodziezy? jak wyglada reprezentacyjna czesc miasta? nie wspomne jak wyglada cale miasto bo kazdy mieszkaniec dobrze wie i widzi na co dzien wszechobecny balagan, smrod. wstyd dl agospodarza miasta!!!
2018-04-24 15:38:42
Andrzej
Jak to?! To gdzie mamy pić? W bramach i na klatkach schodowych?! W Warszawie już dawno sobie piją na bulwarach, nawet dostaną 90 szaletów!
2018-04-24 15:31:10