środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Radny mówi o korupcji. Upubliczni nagranie?

Radny mówi o korupcji. Upubliczni nagranie?

Radny mówi o korupcji. Upubliczni nagranie?
Data publikacji: 2017-09-13 11:26
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:27
Wywietleń: 1174 291990

Kołobrzeski radny Krzysztof Plewko znów nagłaśnia temat domniemanej korupcji w kołobrzeskim samorządzie. Zwołał konferencję prasową, podczas której poinformował zebranych o tym, jak dotychczas przebiegało śledztwo prowadzone w tej sprawie przez Prokuraturę Okręgową w Szczecinie.

Przypomnijmy, że chodzi o rzekome przyjmowanie przez niektórych radnych łapówek w zamian za głosowanie „na tak” przy podejmowaniu ważnych z punktu widzenia inwestorów uchwał. Plewko o sprawie nie tylko wie, ale dysponuje także nagraniem rozmowy z osobą, która potwierdziła korupcję. Przynajmniej on sam tak twierdzi. Organy ścigania o możliwości popełnienia przestępstwa zawiadomił ponad rok temu.

- Wtedy poinformowano mnie, że w krótkim czasie zostanie przegrane nagranie, którym dysponuję. Przez rok niczego jednak w tej sprawie nie zrobiono. Nagranie nie zostało skopiowane. Interweniowałem w Prokuraturze Okręgowej w Szczecinie, która prowadzi dochodzenie oraz w CBA. Nie otrzymałem odpowiedzi od tych organów na temat tego, dlaczego nagrania nie skopiowano i nie zabezpieczono. W tej sytuacji zwróciłem się o pomoc do Prokuratury Generalnej, wnioskując o przejęcie postępowania albo o objęcie go nadzorem. W sierpniu otrzymałem pismo z Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, w którym poinformowano mnie, że przejmuje ona nadzór nad sprawą – opowiadał w czasie konferencji prasowej K. Plewko.

Radny zdradził zebranym, że temu wezwano go niedawno w końcu do Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, prosząc o zabranie z sobą nośnika, na którym zarejestrował materiał mający świadczyć o korupcji w kołobrzeskim samorządzie. Po ponad roku od zgłoszenia jego posiadania, zostanie ono po raz pierwszy skopiowany na potrzeby prowadzonego śledztwa.

- Nie wiem co będzie dalej, ale na razie jestem zadowolony. Widać, że pod nadzorem prokuratury zwierzchniej działania organów ścigania nabierają tempa – komentował rad z obrotu sprawy Krzysztof Plewko dodając, że jeśli sprawa zostanie umorzona, a wszelkie składane przez niego odwołania nie zmienią prokuratorskiego postanowienia, upubliczni on nagranie, którym dysponuje. ©℗

(pw)

Fot. Archiwum/Artur Bakaj

Komentarze

do: dziwne
Radny zgłaszający jest z PiS, a rządzący w Kołobrzegu prezydent jest z PO - wszystko powie Wikipedia ;)
2017-09-13 12:38:48
dziwne
Dlaczego nie podajecie, z jakiego ugrupowania jest radny i kto rządzi w Kołobrzegu? To jakaś straszna tajemnica?
2017-09-13 11:44:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy