środa, 23 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Razem otworzyli wiadukt

Razem otworzyli wiadukt

Razem otworzyli wiadukt
Data publikacji: 2017-12-07 07:59
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:39
Wywietleń: 988 304048

Oficjalnie zakończył się remont wiaduktu na ul. Asfaltowej w Policach. Jest on częścią głównej drogi łączącej Police ze Szczecinem. Był w katastrofalnym stanie. Na szczęście jego modernizację udało się przeprowadzić bez dużej uciążliwości dla mieszkańców. Finansowanie tej inwestycji było składkowe – złożyły się na nią lokalne samorządy, budżet państwa i największy w Policach pracodawca.

Kierowcy zmodernizowanym wiaduktem jeżdżą już od listopada. Ale właśnie w środę odbyło się jego oficjalne otwarcie.

- Wszyscy po części mieliśmy udział w tym, że doprowadziliśmy tę inwestycję do szczęśliwego zakończenia – mówił starosta policki Andrzej Bednarek. - Kosztowała 4,6 mln zł. Te pieniądze pochodziły z czterech źródeł. Gmina Police i jej radni dofinansowali ją kwotą 1,5 mln zł. Dziękujemy też za bardzo miły gest naszego głównego pracodawcy - Grupy Azoty, która dołożyła kolejne pół miliona złotych. A 1,7 mln zł pochodziło z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Pozostała część, to środki powiatu polickiego.

Burmistrz Polic zwracał m.in. uwagę na strategiczne znaczenie tego wiaduktu.
- Ten wiadukt jest dowodem wspaniałej współpracy między samorządem a firmą – mam tu na myśli Zakłady Chemiczne Grupy Azoty – mówił burmistrz Władysław Diakun. - Był w złym stanie technicznym, ale był też oknem na świat, bo nim jeżdżą i surowce, i produkty Zakładów Chemicznych „Police”, a także autobusy linii 101 i 107, które dla wielu mieszkańców stanowią łączność ze Szczecinem. Dziękuję wszystkim, którzy się przyczynili do tej inwestycji.

Wiceprezes „Polic”, Tomasz Panas, zwracał uwagę, że to jedna z wielu inwestycji realizowanych z finansowym wsparciem tutejszych zakładów chemicznych.
- Grupa Azoty stara się uczestniczyć w większości takich przedsięwzięć na terenie gminy i dawać dobry przykład dla innych – mówił. - One służą mieszkańcom. A mieszkańcy Polic, w większości, są pracownikami naszych zakładów. Cieszymy się, że to zostało zrobione, bo wiadukt rzeczywiście był już w fatalnym stanie. Myślę, że następny remontowany wiadukt, przy ul. Kuźnickiej, będzie także robiony w tak nieuciążliwy dla użytkowników sposób. To przykład, jak należy prowadzić takie prace.

Zakończona przebudowa wiaduktu w polickim Mścięcinie to pierwszy etap realizacji wspólnego zadania powiatu polickiego i Szczecina, jego celem jest modernizacja całej ulicy – aż do granic Szczecina.

Agnieszka Spirydowicz

Na zdjęciu: Wiadukt w Mścięcinie już oficjalnie otwarty...

Fot. Agnieszka Spirydowicz

Komentarze

Nareszcie ;/
W końcu, będzie można jechać w normalnych warunkach.
2017-12-07 09:03:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”