czwartek, 15 listopada 2018.
Strona główna > Wiadomości > Remont dworca na półmetku

Remont dworca na półmetku

Remont dworca na półmetku
Data publikacji: 2018-09-14 17:22
Ostatnia aktualizacja: 2018-09-15 12:08
Wywietleń: 1412 351105

Trwa drugi etap przebudowy szczecińskiego Dworca Głównego. Prace, które mają się zakończyć w grudniu 2019 r., są na półmetku. Od końca sierpnia pasażerowie mogą korzystać z przebudowanego peronu 2., w najbliższych dniach ekipy wejdą na peron 3.

- Peron zyskał nową nawierzchnię, dostosowaną do potrzeb osób niedowidzących i niewidomych. Pojawiło się nowe zadaszenie i infrastruktura - wylicza Zbigniew Wolny z Zespołu prasowego PKP PLK. - Jest też nowy monitoring, nagłośnienie i system informacji pasażerskiej.

Jak zapewnia Zbigniew Wolny, wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem. Na oddanym pod koniec sierpnia do użytku peronie 2. wykonano już take fundamenty pod windę, którą będzie można dojechać ze starej kładki.

- Podobnie jak nowa, będzie ona w pełni zadaszona, zapewni pasażerom komfort i swobodę poruszania się - tłumaczy. - Z przebudowanej starej kładki, podobnie jak z nowej, pasażerowie, także ci, którzy mają problemy z poruszaniem się, będą się mogli bez problemów dostać windą na każdy peron.

Peron 3 przejdzie podobny zakres przebudowy. Z tą różnicą, że nad peronem powstanie dodatkowy łącznik umożliwiający poruszanie się pomiędzy starą i nową kładką bez konieczności korzystania ze schodów czy wind.

Ten etap prac zakończy się w przyszłym roku. Całkowity koszt prowadzonych obecnie prac wynosi ok. 15,5 mln zł. Koszt pierwszego etapu, który rozpoczął się w 2014r., objął remont peronów 1. i 4., to ok. 60 zł. W tej kwocie aż 51 mln to dofinansowanie z UE. ©℗

Tekst i fot. Tomasz TOKARZEWSKI

 

Remont dworca na półmetku Remont dworca na półmetku Remont dworca na półmetku Remont dworca na półmetku Remont dworca na półmetku Remont dworca na półmetku

Komentarze

Opbs.ryver
Do obsługi niepełnosprawnego nie mogliśmy doszukać się żadnej pomocy kolejarskiej. INORMACJA PKP - ZLIKWIDOWANA!!! Na pierwszy peron inwalidę wnosiliśmy, bo są tylko schody -tradycyjne.... Na peronie żadnej ławki... Posadziliśmy go na jego bagażach ...z kanapkami.... PKP:K.OLEJ podróżnego!!!!
2018-09-15 12:07:46
k.olej
Chyba tylko ogladales zdjecia, bo czytac nie umiesz. Daj czlowieczku marny swoja kase i zbuduj dworzec jak N.Y.
2018-09-15 11:37:33
Wawrzek
To ma być Dworzec o mało co półmilionowego Miasta?
2018-09-15 10:57:16
@k.olej
Masz rację, powinny być schody w bok
2018-09-15 09:17:28
Damian
Sapiący ludzie. To nie dobrze, to be. Paszli wy won. Nawet czytac nikt z was nie potrafi. Szczecinianie za dyche
2018-09-15 01:43:30
k.olej
żal patrzeć: schody w górę i schody w dół - ale wiocha z tymi schodami czyżby wykonawcy mieli na tym najlepszy zysk? stara kładka dalej nie zadaszona a nowa "wiata" na II.peronie jak z PRL-u.
2018-09-14 21:16:33
Będą
2 kładki będą u góry ze sobą połączone. .. A co to "take fundamenty" hihi
2018-09-14 21:15:37
Tak tylko
Spokojnie. Skoro będą windy ze starej kładki na peron 1, 2 i 3 to zrobią i na 4. Ciekawe tylko czy będzie winda ze starej kładki na ul. Kolumba? I jeszcze: peron 2 był oddany dopiero we wrześniu br. a w ogóle to pierwotny termin był na czerwca. I kiedy przestanie straszyć "stary" nie dzialajcy zegar od ul. Kolumba bo to jest WSTYD przy takim remoncie.
2018-09-14 20:20:46
romus
jak będzie się można przemieścić do czwartego peronu ... będą schody ruchome ??? ani słowa o tym ... tyle pieniędzy a tam na piechotę góra dół z bagażami ... smutno jeśli tak ... wielka przebudowa główny dworzec w ZACHODNIOPOMORSKIM
2018-09-14 19:48:04
pasażer pionier
Skoro już za tę przebudowę się wzięto-moim zdaniem czas ku temu był najwyższy-to ta przebudowa powinna przebiegać płynnie,zdecydowanie szybciej.Tymczasem od dwóch lat obserwujemy jeden wielki plac budowy.Czy przebudowa w porównaniu do innych tego typu budowli porywa-? moim skromnym zdaniem absolutnie nie.Dworzec po prostu został odświeżony,przeszedł drobny lifting.
2018-09-14 18:29:00
Pytanko
60 zł?