piątek, 20 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Remontują drogę. Do Polic przez Głębokie

Remontują drogę. Do Polic przez Głębokie

Remontują drogę. Do Polic przez Głębokie
Data publikacji: 2019-07-18 19:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-26 12:30
Wywietleń: 1505 403399

Przebudowa fragmentu drogi pomiędzy Policami a Szczecinem rozpocznie się w piątek (19 lipca) w godzinach porannych. To tzw. odcinek leśny od wiaduktu przy ulicy Asfaltowej w Policach do początku Przęsocina.

W pierwszym etapie prac ruch wahadłowy zostanie wprowadzony w dwóch miejscach: od wiaduktu w stronę Szczecina, od Przęsocina w stronę Polic. Będzie on sterowany sygnalizacją świetlną.

- Apelujemy do kierowców, aby wybierali dojazd do Polic przez Głębokie lub ulicą Nadbrzeżną w Policach – tak by pomóc firmie, która remontuje ten odcinek, w sprawnym przeprowadzeniu prac – informuje Starostwo Powiatowe w Policach.

Inwestycja, którą w całości finansuje gmina Szczecin, kosztować będzie prawie 8,5 mln zł. Zgodnie z umową prace wykonywane przez firmę Strabag mają się zakończyć do 31 grudnia 2019 r. Inwestorem wiodącym jest powiat policki.

Efektem tej modernizacji ma być poprawa bezpieczeństwa kierowców i pieszych, lepszy dojazd do Szczecina i Polic oraz polepszenie płynności ruchu pojazdów osobowych i ciężarowych, co ograniczy negatywne oddziaływanie ruchu kołowego na środowisko naturalne.

Wartość całego projektu (4,04 km) wynosi prawie 20,9 mln zł, z czego dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to 7 mln zł. Jak dodaje Mateusz Frąckowiak, koordynator ds. informacji Starostwa Powiatowego w Policach, inwestycja jest realizowana w ramach projektu pn. „Wsparcie rozwoju gospodarczego obszaru SOM poprzez poprawę dostępności terenów inwestycyjnych – przebudowa drogi Police – Szczecin przez m. Przęsocin”, który realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

(isz)

Fot. Starostwo Powiatowe Police

Remontują drogę. Do Polic przez Głębokie Remontują drogę. Do Polic przez Głębokie Remontują drogę. Do Polic przez Głębokie

Komentarze

Do Starostwo Powiatowe
jak przez Głębokie ? Przecież idioci ze Szczecina odpowiedzialni za inwestycje drogowe od dłuższego czasu w ogóle nie panują nad nimi. Aleja Wojska Polskiego jest zwężona aż w dwóch miejscach !!! przez przebudowy, przy czym jedna z nich miała być na ukończeniu, a to co przebudowywano na Alei WP miało być już dawno skończone bo... w grudniu ubiegłego roku. Już to widzę po wakacjach...
2019-07-19 08:31:59
Polskie miasto Lwów
Dla czego prace w tak ruchliwym miejscu nie są prowadzone przez 24 godziny? Czy główna droga do Polic i wioch na północ musi być zakorkowana pół roku?
2019-07-19 07:44:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie