środa, 26 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Rewal: Gorąca końcówka kampanii

Rewal: Gorąca końcówka kampanii

Rewal: Gorąca końcówka kampanii
Data publikacji: 2018-10-18 12:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:58
Wywietleń: 999 356505

W Rewalu o stanowisko wójta gminy stara się czterech kandydatów. Sondaże pokazują, że liczy się dwóch. Na razie w rankingu gazetki zbliżonej do władz gminy prowadzi Marzena Salamon popierana przez PiS. W przeszłości była przewodniczącą rady gminy, ale na początku br. radni odwołali ją z tej funkcji. 

Zdaniem radnych Małgorzata Salamon nie sprawdziła się w roli przewodniczącej rady gminy. Mieszkańcy podkreślają, że M. Salamon nie wiedziała nawet o tym, że były wójt Rewala Robert Skraburski wydzierżawił za 6 groszy za mkw. jeden z najbardziej atrakcyjnych terenów w Pobierowie, gdzie mieszka radna. Rok temu biznesmen z Poznania – profesor Andrzej Szyszka, wykładowca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, tak zamącił radnym w głowach na sesji, że ci nie protestowali, z kandydatką na wójta na czele, kiedy podejmowali dla gminy niekorzystną uchwałę. Za 12 tys. mkw terenu, przy ul. Jana z Kolna, miesięczna opłata dzierżawy wyliczona została na 723 zł (na 18 lat). Za jedną z wielu działek, jakie pan profesor chciał wydzierżawić na sezon letni, zamierzał kasować po ok. 30-40 tys. zł, co daje bajońskie zyski. Teraz sprawą zajmuje się prokuratura, ale to nie Salamon dostrzegła tę niegospodarność, a mieszkańcy gminy.

Salamon nie sprawdziła się także latem tego roku, gdyż jako radna nie dostrzegła stanu technicznego zejść na plażę. Wiele pomostów w Pobierowie było połamanych i dopiero po naszym artykule władze gminy zareagowały. A przecież to także rola radnego, by przed sezonem obejść takie miejsca.

Kto załatwił 100 milionów?

W grudniu ub.r. Rewal otrzymał 100 mln zł pożyczki rządowej na spłatę swoich długów. Nie jest tajemnicą, że „biegał” za tym poprzedni wójt Skraburski, który w dużej mierze był winien zadłużeniu. Pół roku po otrzymaniu pożyczki zawiesił go w obowiązkach prokurator, a potem odwołała premier. Pożyczki gminie na dogodnych warunkach do spłaty udzielił ówczesny wicepremier i jednocześnie minister finansów Mateusz Morawiecki. Było to w grudniu 2016 r. Teraz wszyscy wypinają pierś za zasługi, w tym także kandydatka na wójta. Nie omieszkała wymienić swoich zasług także Agnieszka Tasarz, mieszkanka Rewala, która była przed M. Salamon przewodniczącą rady gminy. Tyle tylko że wojewoda odwołał ją z tej funkcji w połowie kadencji, ponieważ jako radna prowadziła działalność gospodarczą na mieniu gminy. Teraz w swoich ulotkach (startuje na radną) twierdzi, że 100-milionowa pożyczka to jej zasługa.

Nie była przeciw alkoholowi

O wiarygodności M. Salamon świadczy jej wypowiedź do Radia Zet, w której stwierdziła, że jako jedyna głosowała przeciwko ograniczeniu sprzedaży alkoholu po północy w gminie. Nieprawda, kandydatka na wójta się wstrzymała, a przeciwny był jedynie Rafał Mielcarek, więc po co wprowadzać wyborców w błąd i przypisywać sobie zasługi, których się nie ma? ©℗

Tekst i fot. Mirosław KWIATKOWSKI

Na zdjęciu: Urząd Gminy w Rewalu czeka na nowego gospodarza.

Komentarze

To smutne
Pani Przyłębska dziś jest prezesem Trybunału Konstytucyjnego, więc to bardzo mądra kobieta. Wiedziała zatem, że jej mąż jest współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa. I przy nim wciąż trwa. I PiSs jest jej za to wdzięczny. Pan Piotrowicz z PiSu był PRLowiskim prokutarorem, prześladującym antykomunistyczną opozycję. Dziś w zw. z tym robi karierę. A wy się jakiegoś dziennikarza czepiacie, który doniósł jedynie, że w PZPR jest korupcja. A co? Nie było jej?
2018-10-19 08:08:51
zibi
Wiadomo stara szczecińska sb-ecja przez swoich agentów działa.
2018-10-19 07:37:44
obserwator
kto wierzy mirusiowi??? wiadomo z kim trzyma i jak musi pisać..
2018-10-18 17:55:34
TW Games
Przebudziłem się ...
2018-10-18 17:34:03
W głowie się nie mieści
Były TW prowadzi kampanię eksposłowi PO, a redakcja na to pozwala! Na miejscu kontrkandydatów pozwałbym oszczercę w trybie wyborczym.
2018-10-18 16:16:16
jaki taki
Taka to PiSdzielcza przwdomówność!
2018-10-18 13:10:46

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie