środa, 23 stycznia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Rezydenci chcą zmiany umowy

Rezydenci chcą zmiany umowy

Rezydenci chcą zmiany umowy
Data publikacji: 2018-05-27 22:26
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:40
Wywietleń: 1493 329028

Rezydenci ze szpitala w szczecińskich Zdrojach też chcą dyżurować na podstawie umów o pracę. Takie warunki wynegocjowali już sobie młodzi medycy z innych szczecińskich szpitali. Teraz upominają się o nie ci ze "Zdrojów". Już 16 wypowiedziało dyżury. Ich wypowiedzenia zaczną obowiązywać od 1 czerwca. Chyba że wcześniej dojdą do porozumienia z dyrekcją.

- Faktycznie 16 rezydentów wypowiedziało nam umowy na pełnienie dyżurów - przyznaje Magdalena Knop, rzeczniczka szpitala "Zdroje". - Wszystkich rezydentów mamy w szpitalu 45, a lekarzy 310. Nie ma więc niebezpieczeństwa, że od 1 czerwca, kiedy te wypowiedzenia zaczną obowiązywać, praca szpitala zostanie sparaliżowana. Uwzględniliśmy to już w grafiku dyżurów na ten miesiąc.

Ale rzeczniczka także podkreśla, że dyrekcja wciąż liczy na porozumienie z rezydentami. Tym bardziej, że złożone wypowiedzenia dotyczą w przeważającej mierze najbardziej wrażliwego i strategicznego obszaru działalności szpitala, jakim jest pediatria.

- Liczymy, że 29 maja uda się zawrzeć odpowiednie porozumienie - dodaje Magdalena Knop. - Na rozmowy nie było dużo czasu, bo rezydenci zaczęli składać wypowiedzenia 4 maja, a dopiero 14 maja przedstawili swoje postulaty. Jesteśmy bardzo rozczarowani, że w ciągu tych dwóch tygodni lekarzom nie udało się skutecznie ustalić swoich reprezentantów, którzy mogliby prowadzić rozmowy z dyrekcją.

Zdaniem dyrekcji szpitala podpisywanie umów cywilnoprawnych na dyżury jest zgodne z obowiązującym prawem.

- Mamy nawet taką wykładnię z Ministerstwa Zdrowia - tłumaczy rzeczniczka. - Obecny minister napisał, że dyżurowanie może się odbywać na podstawie umowy o pracę lub właśnie umowy cywilnoprawnej. I my podpisywaliśmy z rezydentami umowy cywilnoprawne. Ale oczywiście dyrekcja jest gotowa negocjować z rezydentami. ©℗

Agnieszka Spirydowicz

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Remigiusz
Młodzi lekarze powinni zarabiać więcej i nie pracować ponad siły. Ja i moja rodzina chcemy być leczeni przez lekarzy, którzy nie są przepracowani ani zmęczeni.
2018-05-28 17:48:31
w górę serca (pensje)
Ponieważ rezydenci strajkowali dla NASZEGO dobra ('dość upokarzających kolejek, "strajkujemy dla dobra pacjentów" itd.)i zakończyli strajk dla naszego dobra otrzymując PODWYŻKI, informuję uprzejmie, że NIC się nie zmieniło: dalej mammy upokarzające kolejki, bałagan i odwoływanie umówionych wizyt. Czas zatem nas KOLEJNE PODWYŻKI dla ofiarnej rzeszy pracowników służby zdrowia.
2018-05-28 15:21:13
DOŚĆ TEGO !
PiS jest słabe. Nie mam zamiaru być płatnikiem netto dla wszystkich kalekich, lekarzy i innego sortu UBeckich świń !
2018-05-28 10:00:44
Senior-inwalida
Czym dojechać z Oś.Majowego do SZPITALA "ZDROJE"???? Dlaczego jedyny autobus linii 66 kończy bieg na Oś.Bbukowym a nie jedzie obok SZPITALA i dalej do pętli Ułanów Polskich w Zdrojach i tam po nawrotce-powrót.Czy to takie trudne-pomóc ludziomchorym i starcom???Czy w ZDiTM siedzą ci sami co w sejmie -nieczuli na potrzeby inwalidów???
2018-05-28 09:49:18
@ artwaj
znajdź sobie młocie kulawego kumpla, jedź do Warszawy, siądź z nim przed Sejmem i szalej. Jak byś młocie pochodził po publicznych przychodniach we Francji, Anglii, Niemczech itp, u nas po rękach byś całował lekarzy. MŁOCIE.
2018-05-28 09:17:11
artwaj
Robić to nie ma komu :) Za to chamstwo, jakie mnie w tych przychodniach spotykało, to wam rózgi na plecy, a nie podwyżki i umowy.
2018-05-28 07:10:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-4
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Licytacje dla Orkiestry
Poprzedni Następny

Sonda

Czy wprowadzane przez rządzących nowe przepisy zapobiegną podwyżkom cen prądu w tym roku?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy