środa, 18 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Rico znudził się właścicielom

Rico znudził się właścicielom

Rico znudził się właścicielom
Data publikacji: 2019-05-25 13:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Wywietleń: 2311 393187

Dzieciom za zabawkę służył przez pięć lat. Gdy się znudził, jego ostatnia rodzina dosłownie go wykopała za drzwi. Ale wracał. Wtedy go przepędzali kijem, krzykiem i bluzgami. Aż odpuścił. Mowa o Ricu – małym i przeraźliwie smutnym psiaku, który… „pragnie miłości i wsparcia, i czasami czegoś do żarcia”.

Zaniedbany mały biały psiak, błąkający się w rejonie ul. Santockiej (os. Świerczewo), przykuł uwagę jednej z wolontariuszek Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Dzięki niej nie cierpiał więcej w samotności, chłodzie, głodzie i w chorobie. Trafił do placówki, dzięki której ma szansę znaleźć nową rodzinę i dom.

– Zły los odwrócić i przekonać się, że nie każdy człowiek jest zły – dodają obecni schroniskowi opiekunowie Rica.

Rico na początku okazywał dystans. Gdy nabrał pewności, że nic mu nie zagraża, dał się poznać od jak najlepszej strony.

– To bardzo sympatyczny psiak w typie buldożka szorstkowłosego. Do zakochania od pierwszego wejrzenia. Tym bardziej że to przylepa, która człowieka nie odstępuje na krok. Potrafi się wdrapać na kolana i nachalnie domagać pieszczot – o Ricu opowiadają jego schroniskowi opiekunowie. – Z innymi psami nie nawiązuje relacji. Raczej stara się im nie wchodzić w drogę. Dlatego chyba lepiej będzie, gdy trafi do domu bez innych zwierząt. Jest psiakiem po przejściach, więc pewnie będzie potrzebował czasu i spokoju, aby zaadaptować się do nowej rodziny. Potrzebny mu cierpliwy i wyrozumiały opiekun. Na pewno nie towarzystwo małych dzieci.

Kto chciałby przygarnąć tego sympatycznego psiaka w typie buldożka (234/19) lub jakąkolwiek inną równie samotną psinę czy kocinę, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat 

Rico znudził się właścicielom Rico znudził się właścicielom Rico znudził się właścicielom

Komentarze

:)
Właśnie jedziemy do schroniska po naszą drugą sunie! Dom e którym mieszka piesek jest radosny, a w którym są dwa jest super szalony!
2019-05-26 08:46:32
HogoFogo
Za kopanie psa jest paragraf. Proszę o informację, czy zgłoszono na policji fakt znęcania sie nad zwierzęciem, czy to tylko ubarwianie fabuły dla potrzeb mediów. Rozumiem z tekstu, że właściciele psa są autorowi znani. Wygląda mi to na kolejny anons z cyklu " cham parkuje na trawniku, ale tablica rejestracyjna znowu na zdjęciu nie wyszła".
2019-05-25 21:31:14
@
Ten psiak wychowywał się z dziećmi
2019-05-25 17:19:57
!
Pokazać zdjęcie i dane tej rodzinki!
2019-05-25 13:40:13

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Przeszedł II Szczeciński Marsz Równości

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie