piątek, 18 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Rower miejski i... ślimaki

Rower miejski i... ślimaki

Rower miejski i... ślimaki
Data publikacji: 2019-06-06 12:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:41
Wywietleń: 1404 395160

Codziennie na ulicach Szczecina można spotkać cyklistów korzystających z roweru miejskiego. Niestety, niektórzy nie szanują ogólnodostępnego mienia. Tylko w ubiegłym sezonie strażnicy miejscy odnaleźli ponad 70 porzuconych beztrosko rowerów miejskich. Na ostatni natrafili we wtorek.

– Niestety duża część z odnalezionych rowerów była uszkodzona. We wtorek strażnicy znaleźli kolejny. Został wyciągnięty z kanału na ulicy Karpiej w Podjuchach. Jak się okazało, na jednośladzie zamieszkały… ślimaki. Udało się ustalić, iż rower zaginął w lipcu 2018 roku – informuje st. insp. Joanna Wojtach, rzecznik szczecińskiej straży miejskiej.

Jednoślad został przekazany do operatora Bike_S, lecz nie nadaje się już do dalszego użytkowania.

(p)

Fot. SM

 

 

 

 

Komentarze

123
niestety część podjuch to taki skolwin 2.0 prawobrzeza,patusow tam nie brakuje ,dac chamstwu cokolwiek to zniszczy, z buta łazic bo biletow tez przeciez torbka boys nie kasuje ,!!!
2019-06-07 19:56:08
Krystynka
Rozkradzione rowery miejskie widać w różnych miejscach. Ale operatorzy infolinii nie reagują na zgłoszenia.
2019-06-06 20:24:36
jak to?
a kto ostatni go używał?
2019-06-06 17:23:42
HogoFogo
Rower powinien wrócić do kanału, albowiem został zasiedlony przez małże. Eksmisja małży jest barbarzyństwem! Oczekuje na zdecydowany głos ekologów w tej sprawie, a zwłaszcza niezawodnej "Basty".
2019-06-06 15:31:17
ocean
To nie ślimaki, a słodkowodne małże racicznice, teraz masowe we wszystkich polskich i europejskich wodach śródlądowych, gdzie osiadają na każdym twardym - trwałym - fragmencie dna, takim jak kamienie, zatopione pnie, zanurzone części pomostów, itp. Na dnie mulistym osiadają właśnie na każdym takim obiekcie jak wraki, wyrzucone butelki, złom, itd., a takim stał się też zatopiony przez idiotów rower... Nawiasem mówiąc, racicznica zmienna trafiła do nas w XIX wieku "na gapę" ze strefy Morza Kaspijskiego i Morza Czarnego, skolonizowała już całą Europę, teraz "podbija" Amerykę Północną. Jest ważnym biofiltratorem i pokarmem np. łabędzi, ale równocześnie powoduje ogromne straty ekonomiczne, zarastając m.in. rury wodociągowe, instalacje wodne statków, silników, turbin, kadłuby jachtów, itp.
2019-06-06 15:06:19
Zazula
Zachpom to napływowa dzicz z okolic. Poza tym, dodać trzeba bezstresowe wychowanie potencjalnych przyszłych bandytów