sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Rowerzysta zginął na rondzie

Rowerzysta zginął na rondzie

Rowerzysta zginął na rondzie
Data publikacji: 2018-07-12 13:46
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-19 07:11
Wywietleń: 4325 338094

Do śmiertelnego wypadku doszło w czwartek (12 lipca) ok. godz 12.30 na rondzie Gierosa w Szczecinie. Zginął 82-letni rowerzysta, który wpadł pod ciężarówkę.

Policja wyjaśnia, jak doszło do tej tragedii. Kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy.

Z powodu wypadku droga była przez pewien czas zablokowana, ale – jak informuje policja – utrudnień w ruchu już nie ma. 

(isz)

Fot. Krzysztof Waldemar Piechota‎/Suszą! Szczecin

Komentarze

istnienie infrastruktury rowerowej
nie przesądza o jakimś obowiązku jazdy nią. Wystarczy, że rowerzysta jedzie w innym kierunku niż ta droga rowerowa prowadzi lub zamierza skręcić i ma pełne prawo korzystać z jezdni. Ja nie wiem, co sobie ludzie uroili, że rowerzysta nie może jechać po jezdni. Ależ w wielu sytuacjach może, a nie jest rolą kierowcy to oceniać, bo ma się stosować do zasad ruchu.
2018-07-19 00:19:03
ddr
tam jest droga dla rowerów - przy chodniku! wokół całego ronda.
2018-07-13 18:02:45
xxx
Ciezarowka stała przed torowiskiem wiec nie wiadomo czy jechał ddr
2018-07-13 08:59:59
Kolejny wniosek...
Jako rowerzysci zakladajmy rowniez Ostrzegawczo-Zolte Kamizelki z Odblaskami - by byc lepiej i w ruchu drogowym... WIDOCZNI !!
2018-07-13 00:06:14
Diabeł
najważniejsza informacja, 12 minut po wypadku: "utrudnień w ruchu już nie ma." Tyle jest warte życie ludzkie.
2018-07-12 23:36:45
mk
aaaaaa, tam nie ma ścieżki rowerowej. Jest droga rowerowa.
2018-07-12 16:11:29
A nie było standardowo ?
Rowerzysta jechał prawym pasem a ze środkowego wyjechał w prawo ciężarowy ???
2018-07-12 15:42:39
Icek
A jak jest, to można rowerzystę zabić ??
2018-07-12 15:40:41
moi
@aaaaaaa A skąd chamie bez grama uczuć ludzkich wiesz, że nie jechał ścdieżką. Widać na zdjęciu, że wypadek był na przejeździe. Chamidła wożące dupska samochodem, wiecznie naruszające przepisy, zawsze są pierwsze do pouczania pieszych i rowerzystów jak mają się poruszać.
2018-07-12 15:38:54
Ścieżki to są w lasach
Są drogi dla rowerów - oczywiście wielu rowerzystów woli gładki asfalt o mniejszych oporach toczenia niż droga z fazowanego polbruku tyle że łamią przepisy i ryzykują życiem. Co do ciężarówki - mógł być w tzw martwym polu które w wypadku ciągników siodłowych jest znacznych rozmiarów.
2018-07-12 15:29:14
aaaaaaaa
a czy tam przypadkiem nie ma ścieżki rowerowej?
2018-07-12 14:50:14