sobota, 23 lutego 2019.
Strona główna > Wiadomości > Ruch Biedronia odsłania karty

Ruch Biedronia odsłania karty

Ruch Biedronia odsłania karty
Data publikacji: 2019-01-23 14:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-01-29 13:13
Wywietleń: 2312 372735

Zaniechanie finansowania religii w szkołach, zlokalizowanie siedzib urzędów także w średnich miastach czy powszechny dostęp do kultury - to kilka wybranych postulatów Ruchu Biedronia, który na początku przyszłego miesiąca już oficjalnie stanie się partią. O planach nowego ugrupowania opowiadali jego działacze związani z naszym regionem.

- Wystawimy naszą drużynę i w wyborach do Parlamentu Europejskiego, i do Sejmu - zapowiedziała Małgorzata Prokop-Paczkowska kierująca zachodniopomorskimi strukturami. - Naszym celem jest odsunięcie PiS-u od władzy. Przez długi czas dziennikarze spekulowali, że Biedroń jest sam, że nie ma ludzi, a to nieprawda, my jesteśmy, ale chcieliśmy najpierw wszystko rzetelnie zbudować i dopiero potem się państwu pokazać.

Biedroń zbudował swój program w oparciu o tzw. Burze Mózgu. W naszym województwie taka Burza Mózgu odbyła się w Szczecinku.

- Pierwszym postulatem, który się pojawił, był rzeczywisty rozdział Kościoła od państwa - stwierdziła Katarzyna Paprocka, koordynatorka Ruchu w Koszalinie. - Nie ma żadnego powodu, aby Kościoły w Polsce traktowane były w sposób szczególny. Postanowiliśmy zlikwidować Fundusz Kościelny, ponieważ spełnił on już swoje zadanie, a księży objąć powszechnym systemem emerytalnym, opodatkować ich dochody w taki sam sposób, w jaki opodatkowane są dochody wszystkich Polek i Polaków. Chcielibyśmy zaprzestania finansowania religii w szkołach. Te wszystkie zmiany pozwoliłyby zaoszczędzić w budżecie ok. 3 miliardów złotych. Kolejny postulat to deglomeracja. Wszystkie urzędy wojewódzkie są w Szczecinie, wszystkie centralne - w Warszawie. A wszystkie miasta średniej wielkości, jak Koszalin, zostały pozostawione same sobie. Sprawiedliwym jest wydaje się rozdzielenie urzędów po różnych miastach. Kolejny pomysł to odpartyjnienie państwa. Chcemy powołać radę kompetencyjną, która zarządzałaby jawnym zasobem kadrowym.

Innymi priorytetami Ruchu Biedronia mają być: stabilny system prawny, bezpieczeństwo prowadzenia biznesu, sprawne zarządzanie państwem, zapewnienie kobietom i mniejszościom ich praw, powszechny dostęp do kultury.

Z informacjami przekazanych przez Prokop-Paczkowską wynika, że w Szczecinie do RB należy ponad 100 osób.

- Walczymy o to, żeby w wyborach do parlamentu osiągnąć dwucyfrowy wynik - zdradziła Prokop-Paczkowska. - W tej chwili, kiedy partia nie jest jeszcze formalnością, mamy stabilne 8, 9 % poparcia. To nieźle jak na początek.

3 lutego w warszawskim Torwarze Biedroń ogłosi oficjalną nazwę partii i przedstawi jej założenia programowe.©℗

Tekst i foto (as)

Komentarze

brawo
Należy wreszcie odsunąć kościół od władzy w Polsce. A religia won z e szkół
2019-01-24 11:04:17
Gozer Gozerian
@Fafik To tylko tyle i aż tyle. Jak Polska zostanie uwolniona od watykańskiego okupanta oraz wyzwolona z macek zboczonego kleru, to znajdą się środki na inwestycje, rozwój i podwyżki. Sama religia w szkołach kosztuje podatników prawie 1,5 miliarda złotych rocznie.
2019-01-24 07:34:19
roko
Jedynie z braku wiedzy można stawiać znak równości między związkami partnerskimi a homoseksualistami. Uregulowanie związków partnerskich to także związek mężczyzny i kobiety potocznie mówiąc żyjących bez ślubu. Dlaczego tacy ludzie nie mają żadnych praw. Czy muszę brać ślub czy to cywilny i kościelny aby np. dziedziczyć po wieloletnim związku partnerskim. O to również chodzi i myślę że jest to bardzo ważne. Co więcej takich osób jest mnóstwo i zapewne chcieliby mieć jakieś prawa. Dajcie spokój z tymi homo. Uregulowanie związków partnerskich to nie promocja homoseksualizmu. Inna interpretacja ma podłoże polityczne.
2019-01-23 23:43:00
do @ Były wyborca PIS
".. ULŻY NAM NA WIEKI , także finansowo ..." Durny jak przeciętny "pisior"..To na wieki (konkordat) PO_d_PiS_ał sam i własnoręcznie "komuszek" (Adriana przy tym nie było - małolat w tym czasie) więc możesz PiS_ać na Berdyczów.
2019-01-23 23:06:50
beeee
Jako zdecydowany przeciwnik PiS, będę głosował na PiS. Promocji homoseksualizmu ciąg dalszy
2019-01-23 22:08:30
zawiedziony
Czyli masa wydatków z budżetu, których nie da się pokryć bez deficytu. Kościoła oczywiście nie ruszy, bo żadna większa partia się na to nie zgodzi, a sam rządzić nie będzie. Czytaj zdecentralizujmy administracje tworząc jeszcze więcej miejsc pracy dla urzędników, zadłużmy się, walczmy o prawa mniejszości, a wszystko to pod flagą ładnie prezentującego się uśmiechniętego Pana bez umiejętności i sukcesów. Doskonały plan na Polskę.
2019-01-23 22:04:43
Kinga
To tak dla beki? Czy to na serio? Fioletowe włosy, hasła od Palikota... niech moc potwora spageti będzie z wami zgrywusy.
2019-01-23 21:55:59
Magda
No dużo ich :-)
2019-01-23 21:53:14
Były wyborca PIS
Po zapoznaniu się z jego programem w radiu TOK FM ma mój głos !! Sam artykuł 24 konstytucji , rozdział państwa od kościoła( przestrzeganie go ) ULŻY NAM NA WIEKI , także finansowo ....
2019-01-23 21:31:53
korolew
trzymając się trzezwo, nie sposób zakląć, same kip-y i co wy na to ???
2019-01-23 21:00:53
Fafik
Tylko tyle? Walka z kk i pisem? A co z najwazniejszymi sprawami? Gospodarka, rozwoj regionu, opieka zdrowotna, reforma emerytalna itd... według mnie to puste słowa i niestety propaganda.
2019-01-23 20:56:00
Lipa z tego bedzie
Jest Paczkowska więc wiadomo, że będzie lipa
2019-01-23 20:54:15
bielik
Demokracja w Polsce ma się dobrze. Każdy może głosić co chce. Nawet tych 6 kobiet i 4 mężczyzn może się przeciwstawić katolikom, których w Polsce jest 90%. Religia w szkołach polskich ma się dobrze i musi pozostać, dla dobra Rzeczypospolitej.
2019-01-23 19:25:46
Piter
Co to za pajace?
2019-01-23 18:51:18
a
Religia im przeszkadza , Kościół im przeszkadza , PiS im przeszkadza , większość społeczeństwa im przeszkadza , mróz pewnie też im przeszkadza , no to jak mają aż takie poparcie znajomych / 8,9 % !!! / , to zlikwidują tę katolicką , pisowską Polskę . A wtedy na niebie / to będzie słowo zakazane / wzejdzie zaje... TĘCZA !
2019-01-23 18:18:31
Ruch Palikota
Kto zna panią Paczkowską z poprzedniej działalności będzie się trzymał z daleka od Ruchu Biedronia .
2019-01-23 18:18:01
Znowu oni???
czy jest jeszcze jakaś partia, w której nie było p. Paczkowskiej? Z Palikotem nie wyszło to teraz próbuje z Biedroniem. A może czas dla wszystkich wziąć się do uczciwej pracy??? Tworzenie kolejnych bytów politycznych walczących o utrzymanie z pieniędzy podatników na pewno Polsce nie pomoże a piękne hasła można sobie w kieszeń wsadzić. Kolejni w kolejce do koryta, ale twarze mocno już zgrane słynne głównie z tego, że chcą się gdzieś przyczepić i zarabiać. Mam nadzieję, że nie znajdą naiwnych. Palikociarnia i kodziarnia (swoją drogą ciekawe co z p. Mateuszem i jego fakturami bo jakoś ucichło)już były i wystarczy.
2019-01-23 18:13:24
Grażyna
i oczywiście łamią prawo, te samochody za nimi to ich, parkują w miejscu niedozwolonym
2019-01-23 18:00:27
krotko
SZczecin przeprasza za nitrasz=a,nisile,arlukowicza.Drodzy rodacy to promile.SZCZECIN nigdy nie poprze kodomitow,sodomitow,zoofili,ubywateli rp iich sponsorow
2019-01-23 17:58:33
Antoni
"Nasz cel, to odsunięcie PiSu od władzy". Przecież, to jest propaganda i iście najkrótszą drogą!
2019-01-23 17:27:31
1
odnośnie tytułu artykułu - dobrze ,że karty , a nie .... odsłania !
2019-01-23 17:23:09
janek bury
ten caly biedron w tracie swoich nierzadow w zpyzjalym slupsku wiecej czasu spedzil na zzagranicznych wycieczkach.BOZE MIEJ W OPIECE POLSKE.
2019-01-23 17:08:18
WIKING19
Nowe oszołomstwo...podbiorą Platfusom trochę zdezorientowanych......
2019-01-23 16:47:31
Terens
Niech obiecają że rozliczą afery SKOK i KNF to zwycięstwo mają w cuglach
2019-01-23 16:26:51
ech
a walce z biedą sza
2019-01-23 16:26:15
obserwator
omijamy zadżumionych
2019-01-23 16:21:28
100% poparcia
Rozdział kościoła od państwa powinien nastąpić już dawno
2019-01-23 16:14:56
cdn
Kolejny pajac wystawiony przez stare kiejkuty.Nie wyszlo z palikotem,ryszardem z madery.Grzegorz zniszcze ciebie bedzie zly bo troche nawiedzonych lemingow ubedzie i po/partia oszustow osiagnie gorszy wynik.
2019-01-23 15:27:42
Trzymam Kciuki!
:)
2019-01-23 15:26:27
derek
Wielka szkoda że nie ma już Ruchu Palikota, to była najlepsza opcja do głosowania ze wszystkich
2019-01-23 15:14:40
max
Ruch Biedronia to taka sama efemeryda jak Ruch Palikota czy Nowoczesna - partyjki tworzone na jeden sezon i później odchodzące w niebyt!
2019-01-23 14:52:23
Ruch Palikota-bis
Ruch Biedronia=Ruch Palikota bis. Zresztą, pani Paczkowska była niegdyś rzeczniczką prasową i kandydatką do sejmu Ruchu Palikota.
2019-01-23 14:48:42