sobota, 24 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Ruch przy cmentarzu. Ograniczenia, blokady i komunikacja

Ruch przy cmentarzu. Ograniczenia, blokady i komunikacja

Ruch przy cmentarzu. Ograniczenia, blokady i komunikacja
Data publikacji: 2018-10-31 08:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:24
Wywietleń: 1374 358880

Mimo chłodnego poranka spory ruch na największej szczecińskiej nekropolii. Wiele osób wybrało się, by przed 1 listopada uporządkować mogiły najbliższych i ustawić kwiaty. Od wczesnych godzin porannych tłoczno jest także wokół cmentarza.

Kierowcy powinni pamiętać o ograniczeniach prędkości, zakazach i uważnie obserwować znaki. Nie ma natomiast problemu z dojazdem komunikacją miejską – podobnie jak we wtorek w miarę potrzeb uruchamiane będą dodatkowe autobusy i tramwaje.

W przypadający zaś w czwartek Dzień Wszystkich Świętych do szczecińskiego Cmentarza Centralnego tradycyjnie ZDiTM uruchomi dwie dodatkowe linie tramwajów. Według specjalnych rozkładów 1 listopada kursować będą tramwaje i autobusy kilku innych. Na trasy wyjadą również autobusy pięciu linii dodatkowych, w tym jednej do Cmentarza Zachodniego przy ul. Bronowickiej i jednej zapewniającej bezpośrednie połączenie z Policami. Od środy do czwartku kolejne utrudnienia, blokady i ograniczenia w ruchu czekają za to tych, którzy wybiorą dojazd autem do nekropolii.

W dniu 1 listopada tramwaje dodatkowe linii 14 (Filharmonia – Gumieńce, nawrót przez pl. Rodła – Matejki – pl. Żołnierza Polskiego) będą kursować w godz. 9-18 co 24 minuty, a drugiej dodatkowej linii 15 (Dworzec Niebuszewo – Gumieńce) w godz. 9-18 co 12 minut, a w w godz. 7-9 i 18-20.30 co 20 minut. Natomiast specjalne rozkłady będą obowiązywać na liniach 8 (Turkusowa – Gumieńce) i 10 (Las Arkoński – Gumieńce). Ósemki mają kursować w godz. 9-18 co 6 minut, w godz. 8-9 i 18-19 co 10 minut, w pozostałych godzinach co 20 minut. Z kolei "10" w godz. 9-18 kursować będą co 24 minuty. Tramwaje pozostałych linii będą kursować według rozkładów sobotnich.

- Na trasy w rejony szczecińskich cmentarzy skierujemy ponad 100 autobusów i około 30 składów tramwajowych, które będą w stanie przewieźć minimum po 200 osób. W ciągu godziny tramwajami do nekropolii będzie mogło dojechać do trzech tysięcy osób - informuje Dariusz Wołoszczuk, kierownik działu sterowania, zarządzania i kontroli transportu miejskiego ZDiTM.

W czwartek w godz. 9-18: co 6-7 minut (w pozostałych godzinach bez zmian) kursować będą autobusy linii nr 53 ((Stocznia Szczecińska – Pomorzany Dobrzyńska); co 10 minut na linii 61 (Podjuchy – Owocowa Dworzec), co 12-24 minut linii 102 (Gocław – Police Tanowska Szkoła). Chętni będą mogli też skorzystać z autobusów linii dodatkowych: 853 (Ludowa – Dworska) w godz. 9-18 z kursami co 10 minut; 860 (Stocznia Szczecińska – Dworska – Cukrowa) w godz. 9-18 z kursami co 20 minut; 862 (Plac Kościuszki – Mieszka I – Krakowska – Bronowicka – Cmentarz Zachodni, powrót ulicami Smoleńskiej i Cukrową) w godz. 9.30-18 z kursami co 20 minut; 867 (Ludowa – Rugiańska – Komuny Paryskiej – Sczanieckiej – Słowackiego – Karola Miarki, powrót ulicami Niemcewicza – Warcisława – Przyjaciół Żołnierza) w godz. 8-10 co 8 minut, w godz. 10-17 co 4 minuty,
w godz. 17-18 co 8 minut, w godz. 18-19 co 10 minut; 880 (Police Wyszyńskiego Polana – Przęsocin – Obotrycka – Przyjaciół Żołnierza – Pawła VI – al. Wojska Polskiego – Traugutta – Santocka – Karola Miarki) w godz. 9-18 z kursami co 10 minut. Autobusy pozostałych linii w czwartek będą kursować według rozkładów sobotnich.

Dla bezpieczeństwa pasażerów na terenie miasta utworzone zostaną specjalne posterunki informacyjno–porządkowe na pl. Kościuszki, przy bramach Cmentarza Centralnego I, II, III, IV, parkingu park&ride przy ul. Hamgarowej oraz pętlach przy ulicach Kwiatowej, Ludowej i Turkusowej. W rejonie CC zostaną uruchomione dodatkowe kasy biletowe: w godz. 9-18 przy ul. Ku Słońcu (bramy I, II i III), bramie przy ul. Dworskiej oraz w godz. 8-17 przy parkingu przy ul. Hangarowej. Stale kasy biletowe czynne będą w godz. 8-17.

Na samej ul. Ku Słońcu - w związku z handlem przycmentarnym - ograniczenia w ruchu są już od poniedziałku i dotyczą nitki jezdni w kierunku centrum od strony nekropolii, a to w związku z pojawieniem się stoisk, gdzie sprzedawane są kwiaty i znicze. Tam w środę jeszcze ruch samochodów jest dopuszczony, ale kierowcy muszą uważać na auta dostawcze handlujących, którym zezwolono na postój do 15 minut w godz. 17-6.30 i w godz. 12-14 na czas wyładunku towaru. Całkowite zamknięcie dla ruchu kołowego obu jezdni ul. Ku Słońcu między rondami Pileckiego i Gierosa nastąpi dopiero w czwartek (1 listopada) w godz. 6-22. Dla aut nieprzejezdne będą ponadto ulice Karola Miarki, Piękna i Santocka. Jednokierunkowymi staną się  ul. Świerczewska w kierunku 
ul. Zielonogórskiej, ul. Dworska, ul. Gajowa i ul. Krzywa. Objazd wyznaczony został ulicami Derdowskiego, 26 Kwietnia i Bolesława Krzywoustego do al. Piastów.

- Jeśli warunki pozwolą, to na wniosek służb dbających o bezpieczeństwo blokady przejazdu w obu kierunkach ul. Ku Słońcu i w innych miejscach zostaną zniesione być może wcześniej, tuż po godz. 21, jak to było w ubiegłym roku - zapowiada Marcin Charęza, kierownik referatu organizacji ruchu w szczecińskim magistracie.

Zmotoryzowani będą mogli korzystać 1 listopada z parkingów Galerii Handlowej Turzyn, spółki Turzyn, CH Atrium Molo, Tesco, Bricomana i Selgrosa w Zdrojach. Tymczasowy parking na kilkadziesiąt aut urządzony został też na pasie pobocza przy pl. Słowińców.

W Dąbiu - jak zwykle - w rejonie cmentarza komunalnego na ul. Goleniowskiej od środy do czwartku obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. A ruch jednokierunkowy wprowadzony został na ul. Jugosłowiańskiej (od ul. Goplańskiej do ul. Toruńskiej) i ul. Czarnogórskiej (od ul. Jugosłowiańskiej 
do ul. Bośniackiej). Natomiast w Zdrojach 1 listopada od godz. 6 zamknięty dla ruchu samochodowego będzie odcinek ul. Poległych od ul. Walecznych do ul. Cedrowej. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

Ruch przy cmentarzu. Ograniczenia, blokady i komunikacja Ruch przy cmentarzu. Ograniczenia, blokady i komunikacja Ruch przy cmentarzu. Ograniczenia, blokady i komunikacja Ruch przy cmentarzu. Ograniczenia, blokady i komunikacja Ruch przy cmentarzu. Ograniczenia, blokady i komunikacja Ruch przy cmentarzu. Ograniczenia, blokady i komunikacja Ruch przy cmentarzu. Ograniczenia, blokady i komunikacja Ruch przy cmentarzu. Ograniczenia, blokady i komunikacja Ruch przy cmentarzu. Ograniczenia, blokady i komunikacja

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Sonda

Czy należy rozdzielić funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie