niedziela, 25 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Ruszył proces w sprawie zabójstwa niepełnosprawnego 19-latka

Ruszył proces w sprawie zabójstwa niepełnosprawnego 19-latka

Ruszył proces w sprawie zabójstwa niepełnosprawnego 19-latka
Data publikacji: 2018-04-12 17:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:08
Wywietleń: 1793 322578

Wychodząc z mieszkania przy ul. Matejki w Świnoujściu czterej młodzi mężczyźni byli przerażeni – rozmawiając ze sobą wciąż powtarzali: „Zabiliśmy Piotrka”. W czwartek (12 kwietnia) sędzia przesłuchał trzech z nich. Żaden nie przyznał się do zabójstwa.

Oskarżonych jest pięcioro. Grzegorz P., Grzegorz N., Paweł W. i Artur P. oraz Małgorzata N., która odpowiada za utrudnianie śledztwa i pomoc w zacieraniu śladów. Pierwsi trzej zakatowali 19-letniego Piotra W. Chłopak był bezbronny, niepełnosprawny fizycznie i na dodatek nie miał żadnego zatargu ze swoimi oprawcami – mężczyźni byli kolegami jego brata i do niego mieli pretensje. Nie przeżył bicia. Zdaniem biegłych, umierał długo, nawet do kilku godzin. Cierpiał.

Dlatego prokurator oskarżył mężczyzn o zabójstwo dokonane ze szczególnym okrucieństwem. Z oględzin ciała wynika np., że był nie tylko bity, kopany po całym ciele i duszony. Był też przypalany rozgrzanym nożem i dźgany nim w ramię. Wygląda też na to, że go upokarzano – oprawcy oddawali na niego mocz.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 13 kwietnia 2018 r.

Leszek Wójcik

Fot. PAP/Marcin Bielecki

Komentarze

cap kościelny
Ci sadyści są produktem bezideowego chowu. Za 20 zł amęczyli na śmierć młódego człowieka, inwalidę.Czy dostaną przy konfesjonale rozgrzeszenie? TAK! Kto i czego uczył ich nalekcjach "religii"? Nazizm i faszyzm rodzi bandytyzm do kazdego "innego".Ten student był "inny"- był inwalidą, był słabszym. Watacha nazi-kiboli zamordowała Go, bo bo tak działa upiorna grupa faszystów!!!( wł. fascio – wiązka, związek, grupa,banda). Ryba psuje się od łba...
2018-04-12 19:23:16
k
Nie ma kary , którą można odpłacić za taką zbrodnię i krzywdę wyrządzoną rodzicom . Ten młody człowiek przezwyciężając swoje ograniczenia był studentem a oni ? Dlaczego z tych czworga , pięciorga nikt nie powiedział - DOŚĆ ,CO ROBICIE ? Kara śmierci jest zła - nie trzeba jej wykonywać , ale może trzeba ORZEKAĆ ! Społeczeństwo skazuje was na śmierć cywilną , bo nie jesteście juz jego członkami .A w więziniu powinniście pracować na spłatę krzywd i swoje utrzymanie !
2018-04-12 18:03:04

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Sonda

Czy należy rozdzielić funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie