środa, 22 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Ruszył program Szczecin_Up

Ruszył program Szczecin_Up

Ruszył program Szczecin_Up
Data publikacji: 2019-02-21 17:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:09
Wywietleń: 655 376909

W stolicy województwa zachodniopomorskiego ruszył program dla startupów "Szczecin_Up". O jego założeniach poinformowali na czwartkowej konferencji w Technoparku Pomerania przedstawiciele magistratu oraz realizatorzy projektu.

Głównym celem programu Szczecin_Up jest stworzenie odpowiednich warunków dla rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw na terenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego poprzez wspieranie rozwoju oraz promocji najlepszych startupów, czyli młodych firm rozpoczynających przygodę z biznesem.

- Przede wszystkim chodzi o to, aby wyławiać tych, którzy zaczynają swoją działalność gospodarczą, są aktywni, kreatywni, innowacyjni i chcą swoją dotychczasową pracę wdrożyć w fazę rozwoju biznesowego - wyjaśniał Michał Przepiera, zastępca prezydenta Szczecina. - By to osiągnąć, potrzebne są nie tylko dobre rady, ale również odpowiednie wzorce. Dlatego tak ważny jest mentoring (partnerska relacja między mistrzem a uczniem - red.). W programie mamy do czynienia z zsumowaniem dwóch istotnych elementów: młodości, aktywności, werwy, innowacyjności z niezwykle istotnym doświadczeniem.

Jak podkreślał Konrad Frontczak, koordynator projektu, "program ma głównie wspierać te pomysły, które dadzą szansę się spieniężyć".

- Start-upy dostaną bardzo mocny zastrzyk praktycznej wiedzy - dodał. - Podobne programy świetnie działają już w innych miastach. Naszą ambicją jest budowa szczecińskiego ekosystemu start-upowego.

Szczecin_Up będzie oferował bezpłatne wsparcie mentorów, doradców, ekspertów, dostęp do know-how oraz specjalistycznych szkoleń i warsztatów. Osoby biorące udział w projekcie będą miały szansę na dopracowanie swojego modelu biznesowego i jego dalszy rozwój. Mentorzy będą dzielić się praktyczną wiedzą o prowadzeniu biznesu. Doradcy pomogą w rozwiązaniu bieżących problemów. Szkolenia oraz warsztaty będą miały charakter praktyczny.

Jak podkreślają realizatorzy projektu, zgłaszane pomysły powinny dotyczyć projektów przełomowych, ale też tych wpisujących się w potrzeby lokalnego rynku. Premiowane będą pomysły wpisujące się w kluczowe sektory branżowe Szczecina jak m.in.: produkty oparte na technologiach informacyjnych, multimodalny transport i logistyka, nowoczesne przetwórstwo rolno-spożywcze, produkty inżynierii chemicznej i materiałowej, opakowania przyjazne środowisku.

Do programu mogą się zgłaszać osoby zrzeszone w zespołach realizujące pomysły na nowy produkt lub usługę, technologię, które są możliwe do skomercjalizowania oraz podmioty gospodarcze  funkcjonujące na rynku i prowadzące działalność gospodarczą nie dłużej niż 36 miesięcy, które zamierzają rozwinąć nowy, innowacyjny (minimum na poziomie firmy) produkt, usługę lub technologię. Do 4 marca br. trwa nabór projektów.

Nagrodą główną jest 30 tys. zł, druga nagroda to 15 tys. zł. Otrzymają je zespoły, które osiągną największe postępy w ramach Szczecin_Up ​oraz zaprezentują się najlepiej na październikowej Gali Finałowej programu.

Szczecin_Up jest koordynowany jest przez Biuro Strategii Urzędu Miasta Szczecin, przy wsparciu lokalnych liderów oraz środowisk gospodarczych. Więcej informacji na: www.startup.szczecin.eu .©℗

(KK)

Dyskusje na temat nowego programu rozpoczęły się jeszcze przed konferencją.

Fot. Kamil Krukowski 

 

 

 

 

Komentarze

obserwator
najlepszom firmom inowacyjnom jest CSL INTERNATIONALE SPEDITION. i to ta firma powina uczyc inowacyjnosci, nowoczesnosci i start upow jak to rozwijac i kręcic lody.
2019-02-22 11:22:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Dzień Europy – balony poleciały w niebo
Poprzedni Następny

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie