środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Samorząd a wojna polsko-polska

Samorząd a wojna polsko-polska

Samorząd a wojna polsko-polska
Data publikacji: 2018-03-13 23:42
Ostatnia aktualizacja: 2018-03-14 23:55
Wywietleń: 1059 318249

Ruch Bezpartyjnych rośnie w siłę. Tak przynajmniej zapewniają jego liderzy. Skupia już działaczy z 12 województw. Kolejni chętni, m.in. z bastionu PiS – Podlaskiego i Śląska, chcą nawiązać współpracę. We wtorek 13 marca na swej konwencji spotkali się zachodniopomorscy samorządowcy, skupieni lub sympatyzujący z Ruchem Bezpartyjnych.

To już piąta edycja zachodniopomorskich Bezpartyjnych. Tym razem odbywała się pod hasłem: „Samorząd w czasach wojny polsko-polskiej”.

– Wojna polsko-polska. Irytuje mnie ten stan. My stoimy od tego z daleka. Być może dlatego nie ma nas za wiele w mediach. Ale my chcemy działać i pracować na rzecz wspólnot lokalnych. Ludzie to widzą. Idea bezpartyjności rozprzestrzenia się po kraju. Ludzie widzą także, że w Polsce nie istnieją tylko dwie partie, dwa plemiona zwalczające się zaciekle. Chcemy zaproponować im inne rozwiązania, przekonać ludzi do udziału w wyborach. Bo ludzie nie chcą w nich uczestniczyć – mówił Piotr Krzystek, prezydent Szczecina i jeden z liderów Ruchu Bezpartyjnych.

Według założeń organizacji, chce ona do tegorocznych wakacji mieć swoje struktury w całym kraju.

– Ostatnio przystąpiła do nas Mazowiecka Wspólnota Samorządowa i 27 organizacji dzielnicowych. To spora siła w Warszawie. Rozmawiamy z naszymi sympatykami m.in. w Małopolsce i na Śląsku. Na „ścianie wschodniej” okazuje się jest sporo młodych ludzi zainteresowanych ideą bezpartyjności.  – dodaje Krzystek.

Bezpartyjni chcą wystawić wspólne listy do sejmików we wszystkich województwach pod jednym szyldem oraz wystawiać kandydatów na prezydentów, burmistrzów i wójtów.

– Polacy oczekują „trzeciej siły”, która nie będzie ani PO ani PiS, która będzie stawiać na rozwój Polski lokalnej i silny samorząd. Działacze partyjni twierdzą, że jesteśmy taką kryptopartią. Ale nas wiele rożni od typowej partii. W przeciwieństwie do ich wodzowskiego, niedemokratycznego stylu, my proponujemy konfederację autonomicznych regionów z silnymi liderami lokalnymi – zapewniał Jerzy Karwelis z wrocławskiego Ruchu Samorządowego Bezpartyjni, gość konwencji.

(dar)

Fot. Facebook

Komentarze

+/- 36 milionow...
A na Zachodzie mowi sie tak: ilu Polakow to tyle Parti... czyli wkrotce bedziemy mieli ok. 36 000 000 roznego rodzaju Parti i Organizacji - ktore beda chcialy Nami Rzadzic... a normalnie pracowac - to juz Nie bedzie mial kto ??
2018-03-14 22:45:03
Odp...do @ Gdzie kucharek 6... (z godz: 13:23:36)
No wlasnie, walij sie rowniez i w Swoj Durny Leb... a NIE lep... Ha-Ha-Ha ! A wiec, to ty tluku naucz sie gramatyki j. polskiego i PO-wroc raz jeszcze do przed-szkola...!!
2018-03-14 22:35:53
Kokos
A propos gramatyki i ortografii, to "łeb", a nie "łep" ;)
2018-03-14 21:48:18
do @ Gdzie kucharek 6...i Lub inaczej.
- walnij się w durny łep!...Już wielokrotnie zwaracałerm uwagę iż jesteś DEBILEM....Naucz się tłuku gramatyki j.polskiego z pierwszej klasy szkoły podstawowej.... Translator "nie wyrabia"?
2018-03-14 13:23:36
zgred
Krzystek nie jest moim idolem, ale wybory wygra - reszta jest po prostu denna i nie wykazuje minimalnej sprawności intelektualnej.
2018-03-14 12:48:32
Kur
i tak ekipa Krzystka znów wygra wybory - poprzez użycie importowanych farb zafarbują swój program i naród to kupi a potem będzie płacz i zgrzytanie zębów
2018-03-14 12:37:26
Lub inaczej...
A wiec bez-Partyjni: 1-na noga na Lewo... 2-ga noga na Prawo... a ciekawe gdzie "tym Czyms 3-cim"...? Chyba ze po srodku - jak Gowinowe "Rzekome PO-rozumienie" ???
2018-03-14 11:36:49
Gdzie kucharek 6... tam Nie ma co jesc ? ? ? ? ? ?
A dlaczego bez-partyjni chca zajmowac sie Polityka ? Im wiecej malych parti jak i organizacji bez-partyjnych, bedzie i na przyszlosc chcialo "Rzadzic" w Polsce... tym Wieksze bedzie "Zamieszanie"... i automatycznie kolejna "Katastrofa" dla przyszlosci Polski ! Patrz np. na USA... albo Lewicowi Demokraci albo Prawicowi Republikanie i taki Model powinien i w Polsce wystarczyc ! No tak, ale jak sie Normalnie nie chce Pracowac... to najlepiej pchac sie do kolejnej Parti czy Organizacji - by dalej sobie spo-koj-nie i Luxusowo Zyc na Konto Polskich Podatnikow ! Gdzie pozniej i o wielo-godzinnych "Klotniach"... w Sejmo-Parlamencie juz nie wspomne !!
2018-03-14 11:25:59
@&@
Łysa pała bezpartyjna? Śmiech na sali, przecież to chłopiec na posyłki Opus Dei.
2018-03-14 07:53:52
Dla naiwniaków
Totalna zbieranina byłych działaczy PO, AWS, SLD itp. - wystarczy prześledzić kariery polityczne członków ruchu i wszystko jasne.
2018-03-14 07:01:18
Partia Bezpartyjnych
Pierniczenie kotka za pomocą młotka. Patia bezpartyjnych, która nie jest "Za czymś" tylko "przeciw komuś". Wpisują się w "wojnę polsko-polską". Kolejni politycy u koryta.
2018-03-14 03:23:35
Krzplko
Ich partią polityczną jest Kościół Katolicki, jak mozna zalatwic sobie glosy bez organizacji politycznej?
2018-03-14 01:56:27
świstak
szczyt hipokryzji