czwartek, 20 września 2018.
Strona główna > Wiadomości > Sąsiedzi i zwierzęta, czyli huki i strachy

Sąsiedzi i zwierzęta, czyli huki i strachy

Sąsiedzi i zwierzęta, czyli huki i strachy
Data publikacji: 2018-09-12 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-09-13 12:39
Wywietleń: 3811 350699

Na filmie widać, jak w oknie kamienicy pojawia się mężczyzna ze spluwą. Mierzy w coś. Strzela. Pistolet przypomina Walthera PPK, ulubioną broń Jamesa Bonda. W szczecińskich realiach, w tej roli występuje emeryt dorabiający jako pracownik ochrony, który na celowniku trzyma podwórkowe gołębie i koty.

O różnych porach dnia w centrum Szczecina ostatnio było słychać huk wystrzałów. Wystarczył jeden - dwa, a gołębie w rejonie al. Niepodległości i sąsiednich ulic jak oszalałe wzbijały się do lotu.

* * *

- Jak mówiłem, że to strzela sąsiad z pierwszego piętra, to nikt nie wierzył. Machali ręką, bo wiedzieli, że od lat jesteśmy z tą rodziną skłóceni. Aż w końcu córka go nagrała. Na gorącym uczynku. Są dwa filmy i zdjęcia. Dokumentację już przekazaliśmy Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami. Sprawę zgłosiliśmy policji. Żeby mieć pewność, że to już nie zostanie zamiecione pod dywan i nie ujdzie płazem - mówi Andrzej Kacała, mieszkający przy ul. Bogurodzicy 4.

Na filmie widać jak mężczyzna, podstrzyżony w wojskowym stylu, staje w otwartym oknie. Jak trzyma w dłoni pistolet i przymierza się do strzału, starając się zgrać w jednej linii muszkę ze szczerbinką. Strzela. Słychać huk. A po nim kobiecy głos, z oddali, ostrzegający mężczyznę po imieniu, że jest nagrywany. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 12 września 2018 r.

Arleta NALEWAJKO

Fot. Sylwia KACAŁA, Arleta NALEWAJKO

 

Sąsiedzi i zwierzęta, czyli huki i strachy Sąsiedzi i zwierzęta, czyli huki i strachy Sąsiedzi i zwierzęta, czyli huki i strachy Sąsiedzi i zwierzęta, czyli huki i strachy Sąsiedzi i zwierzęta, czyli huki i strachy Sąsiedzi i zwierzęta, czyli huki i strachy

Komentarze

Marek
Boże, ja nie rozumiem jak można zabić zywą istotę i odebrać jej to co ma najcenniejsze - życie... Co trzeba mieć we łbie żeby robić takie rzeczy...?
2018-09-13 12:23:05
dana
Ja czegoś nie rozumiem chyba. Jedni ludzie bezmyślnie karmią gołębie byle czym wiosną, latem najbardziej. Zimą ludziom marzną rączki, więc ptaków nie karmią i gołębie głodują. Przychodzi wiosna i "dobrzy" ludzie znowu zaczynają gołębie karmić, choć nie ma takiej potrzeby, a te "w dowód wdzięczności" paskudzą co się da; parapety, dachy albo ubrania przechodniów. Wkurzeni na gołębie ludzie, mając dość fajdających ptaków, strzelają do nich jak ten "bohater" artykułu. Tak naprawdę jest to więc wojna ludzi z ludźmi, a gołębie ktoś spyta? No, normalnie: kowal zawinił, cygana powiesili.
2018-09-12 18:42:12
Pisiont groszy
Zabłąkany pocisck trafi w dziecko i tyle będzie z waszych gratulacji dla tego pana Janusze
2018-09-12 16:11:54
felczer
Gołębie miejskie podobnie jak szczury roznoszą choroby.
2018-09-12 14:41:23
Kapuś wolontariusz z ul. Bogurodzicy
Przecież do gołębi strzela się śrutem, na huk się nie nabiorą.
2018-09-12 14:37:45
terry
no jasne-gołebie wybić,bezdomne koty wytępić i tylko psychopatów bronić...ludzie co z wami?
2018-09-12 13:10:54
Somsiad
"Pioter, kurła, chowaj się, bo nagrywają"!
2018-09-12 11:57:34
skoniu
To jest pikus Wolczkowo strach wychodzi z psem na spacer (na smyczy ) dziki atakuja w bialy dzien i to nie jeden czy dwa cale watachy od 10do 30sztuk czemu tego odszczeliwuja to juz niejest garstka ale plaga trawniki wszystkie zryte itp
2018-09-12 11:08:55
tobago
Jak to przypomina Walthera PPK, to ten tekst jest rzetelnym artykułem. W tytule było wspomnieć tego Bonda, byłoby więcej sensacji.
2018-09-12 10:41:38
piotrek
nowy kandydat na łowczego miejskiego. jeśli dziadek wytłucze wszystkie gołębie w mieście, wszystkie grzechy zostaną mu odpuszczone. medal dla snajpera!!!!
2018-09-12 10:39:15
Alicja
Miasto powinno zajac sie ta "plaga latajacych szczurow" Jest ich coraz wiecej!!!Katastrofa...
2018-09-12 10:18:24
beeee
Niech miasto podejmie kroki zmierzające do ograniczenie populacji gołębia. Nie będzie potrzeby płoszyć szkodników. Większym problemem są pseudo-ekolodzy i miłośnicy zwierząt wysypujący worków z chlebem w rejonie przystanków autobusowych (pętla Kołłątaja) aby ptaszki miały co jeść. Efekt - obesrani ludzie, zasrane elewacje budynków, rozjechane gołębie na jezdni
2018-09-12 10:08:20
Czapka
Latające szczury do piachu
2018-09-12 09:28:00
Jan
Jutro strzeli w kierunku dziecka....
2018-09-12 08:35:34
gg
I kogo zatrudniają w tej ochronie, samych psycholi bądź niedorozwiniętych? I skąd ten człowiek wziął broń, służbowa..?! Strach.
2018-09-12 08:12:27
awer
Co za skur..el
2018-09-12 08:07:38
Klassa
No i dobrze, niech goni te wredne "dachowe posrajki".
2018-09-12 07:39:28
HogoFogo
...mężczyzna ze spluwą... Ten artykuł to dno.
2018-09-12 07:29:07