środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Sędzia, która kierowała w stanie nietrzeźwości, straciła immunitet

Sędzia, która kierowała w stanie nietrzeźwości, straciła immunitet

Sędzia, która kierowała w stanie nietrzeźwości, straciła immunitet
Data publikacji: 2018-03-13 10:52
Ostatnia aktualizacja: 2018-03-14 19:53
Wywietleń: 1096 318125

Sędzia szczecińskiego sądu rejonowego Małgorzata J., która miała kierować autem w stanie nietrzeźwości, została pozbawiona immunitetu. Wyrok nie jest prawomocny.

– Sąd dyscyplinarny – Sąd Apelacyjny w Szczecinie, rozpatrując wniosek Prokuratury Krajowej o uchylenie immunitetu sędzi Małgorzacie J., podjął uchwałę o zezwoleniu na pociągnięcie (jej) do odpowiedzialności karnej. To znaczy, że prokuratura będzie mogła prowadzić wszelkie czynności wobec pani sędzi – powiedział we wtorek sędzia Janusz Jaromin z Sądu Apelacyjnego w Szczecinie. Dodał, że sąd podjął też decyzję o zawieszeniu Małgorzaty J. w czynnościach do zakończenia postępowania. Ponadto zapadła decyzja o potrąceniu sędzi 25 proc. wynagrodzenia.

Uchwała sądu dyscyplinarnego jest nieprawomocna. Strony postępowania mogą odwołać się od niej do Sądu Najwyższego.

Sędzia od czerwca 2017 r. przebywa na zwolnieniu lekarskim. Obok postępowania karnego w sprawie Małgorzaty J., toczy się też postępowanie dyscyplinarne, które prowadzi rzecznik dyscyplinarny Sądu Okręgowego w Szczecinie. 20 października 2017 r. kobieta została zatrzymana przez policję pod zarzutem prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości. Miała spowodować kolejno dwie kolizje drogowe. W listopadzie została odwołana z funkcji przewodniczącej 13. Wydziału Gospodarczego Krajowego Rejestru Sądowego Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum.  

Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do dwóch lat.

(pap)

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

Komentarze

Sprawiedliwość burżuazji a plebsu i pospólstwa
Zasadność zwolnienia lekarskiego jest taka że można uciec od problemòw a mieć kasę - czy jest jakiś pracownik marketu co tak robi? i nie ma znajomości w sądzie? Niezawislosc sedziow jest chyba głòwnie podręcznikach Rzepińskich a jak wyzej ta niezawislosc whglada na prawdę
2018-03-14 19:31:50
ciekawe
??? od VI 2017 tzn. już 9 miesięcy jest chora ! ciekawe na co ? a czy ZUS sprawdził zasadność zwolnienia ?
2018-03-14 14:40:48
Obs.ryver
A jej wyroki ferowane w pijackim widzie-są O.k.??!!! Katolicki kraj, katolickie obyczaje!
2018-03-14 09:53:45
by żyło się lepiej sędziom i lekarzom
Sprawdzic zwolnienie lekarskie i upublicznic nazwisko lekarza co dal zwolnienie, lekarz pracuje jak urzednik wystawiajac dokument do sadu, PS: bylem w przychodni w sprawie chorego rodzinie i mowilem o prawach chorego i bylo to gadanie jak do gluchego - lekarze ignoruja prawo - bo niby dbaja o dobro pacjenta
2018-03-14 01:35:32
do @ staty
- przeczytaj w dzisiejszym Kurierze co robi się z kierowcą, który chla i siada "za kółkiem". Ten typ nie jest z elity i nie był "w wydziale"."Pijany kierował cysterną z LNG Świnoujscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 42-letniego kierowcę cysterny. Było to możliwe dzięki informacji przekazanej przez pracowników ochrony terminala, którzy wyczuli od mężczyzny woń alkoholu....".
2018-03-13 16:44:56
do @ staty
- mnie to "ceha..itd" obchodzi w jakim wydziale była "ta sędzia".... Reprezentuje elitę społeczeństwa i powinna swym postępowaniem dawać przykład Polakom jak się powinno żyć....Jeśli owi przedstawiciele chcą chlać, kraść "pendrajwy". "elementy przegubowe" lub posiadają "wysoki deficyt samokontroli" mogą iść do pracy "na kasie", ale tam szef wyp..li na mordę bez możliwości obrony....Kumasz czy jeszcze dokładniej?
2018-03-13 16:39:06
Ramon
Kpina z Polski i Polaków. Od 29 lat lewacy traktują nas jak upośledzonych umysłowo półniewolników.
2018-03-13 15:08:08
@ do @ staty
A Ty wiesz w ogóle w jakim wydziale była ta sędzia ?
2018-03-13 14:56:45
do @ staty
PiS bierze się za "du(d)ę tym, którzy będą siedzieć "za PO_litykę" i sędziów z "wysokim deficytem samokontroli". PiSiory zamykają także sędziów od "przegubowych elementów wiertarki" itp. Tyle w temacie.....P.S.- to artykuł "nie o każdym" lecz o przedstawicielach najsprawiedliwszych i wybranych do sądzenia za "batonika"....Kradną i chleją tak samo często jak ci, których za te same czyny wsadzają do paki....Rozumiesz?
2018-03-13 14:05:16
staty
W czasie akcji Znicz 2017 tj. w ciągu zaledwie 5 dni zatrzymano 1.197 pijanych kierowców. O każdym będzie osobny artykuł ?
2018-03-13 13:02:54
0
Powinna stracić immunitet tego samego dnia, a teraz to tylko nadzwyczajna kasta potwierdziła swój byt.
2018-03-13 12:58:15