wtorek, 20 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Seniorzy zamieszkają w Podgrodziu

Seniorzy zamieszkają w Podgrodziu

Seniorzy zamieszkają w Podgrodziu
Data publikacji: 2018-10-18 09:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:23
Wywietleń: 1639 356761

W Podgrodziu (Nowe Warpno) powstaje Dom Seniora. Organizuje go Szczecińskie Stowarzyszenie Złoty Wiek. Ma już pierwszych chętnych pensjonariuszy. Za pobyt będą musieli zapłacić 3200 złotych miesięcznie.  

Samorząd powiatu polickiego kilka razy próbował sprzedać swój ośrodek w Podgrodziu. Nie znalazł jednak chętnego kupca. W końcu wydzierżawił istotną część tamtejszych budynków na cele społeczne, właśnie Stowarzyszeniu Złoty Wiek. To organizacja doświadczona w prowadzeniu tego typu działalności. Podgrodzki Dom Seniora miał ruszyć już od początku listopada. Wiadomo, że ruszy później, ale wciąż jest szansa, że jeszcze w tym roku.

-Jeszcze musimy dopełnić kilku formalności i zadbać o wpis do stosownego rejestru wojewody - informuje Anna Pacholczak, odpowiedzialna w Stowarzyszeniu właśnie za to przedsięwzięcie. - Liczymy, że jeszcze w tym roku zamieszkają tutaj pierwsi seniorzy. Taką chęć zgłosiło już 10 osób, w tym 3 z samych Polic. 

Beata Chmielewska z zarządu powiatu polickiego informuje, że w samym Nowym Warpnie jest przychylność dla tej inicjatywy.

- Gmina Nowe Warpno jest przychylna przedsięwzięciu i po odpowiednich uzgodnieniach burmistrz Nowego Warpna wyda stosowne zaświadczenie, które jest niezbędne do uruchomienia Podgrodzkiego Domu Seniora - informuje Beata Chmielewska. - Obecnie Stowarzyszenie przygotowuje 3 obiekty: domek nr 6 i 7 oraz salkę gimnastyczną.

Później zagospodarowane zostaną kolejne budynki.

 - Planujemy, że w tym Domu Seniora będzie mogło zamieszkać 30 osób, na razie przygotowujemy dwa domki, w których (na parterach) będzie miejsce dla 20 seniorów, po 10 w każdym - zapowiada Anna Pacholczak.

Wiadomo już, że pełną odpłatność będą musieli ponieść sami seniorzy lub ich rodziny. Nie ma dopłat z samorządów. Cenę pobytu ustalono na 3200 złotych. Do tych kosztów trzeba jednak doliczyć także zakup leków czy pieluchomajtek (jeśli są potrzebne).

Tekst i fot. Agnieszka Spirydowicz

Na zdjęciu: m.in. w takich domkach w Podgrodziu zamieszkają seniorzy. 

Komentarze

Janek
,,i z czego sie tu cieszyc,,- a czy jest ktos zorientowany w przepisac za oczernianie jeszcze w miejscu publicznym? Macie dowody, ze ktos kogos wywalil z romera?! Jak tak bardzo martwicie sie , ze kogos nie bedzie stac na zamieszkanie to czy orientujecie sie panstwo ile kosztuje pobyt w panstwowym dps? Chyba nie! Moze trzeba bylo udac sie do wlodarzy miasta aby otworzyli duzy dps panstwowy na terenie miasta! Bo przypomne , ze ciagle w nich brakuje miejcsa albo nie sa przyjmowiani do dps bo nie maja w panstwowych tylu opiekunow....
2018-10-19 06:16:42
Bedek
A kto komu broni założyć stowarzyszenie i prowadzic ,,niezly biznes,, na rzecz osob wymagajacych pomocy?. Nikt nie powiedzial, ze dla osob majacych niski dochod nie bedzie miejsca. Moze zarzad stowarzyszenia podjac decyzje, iz pomoze wlasnie takim biednym rodzina. Ktos kto pisze , ze taki koszt to nie wie jakie wiaza sie z tym oplaty.
2018-10-18 16:15:52
Za 3200 zl/m-c w tym roku...
Czyli ze za PO-nad 100 zlotych dziennie !! A co z Tymi jak pisze Obs.ryver...czyzby tylko pod Mostem mieli/mogli sie "podetrzec" ??
2018-10-18 16:12:50
leming
Trzeba mieć emeryturę 6400 zł - dom seniora dla byłego komuszego prominenta.
2018-10-18 15:11:50
i z czego się tu cieszyć ??
Pan , który wyleciał z DPS romera zakłada stowarzyszenie , teraz będzie się "ustawiał" w powiecie polickim , bo w Szczecinie się już na nim poznali co za kraj !!Władzom Nowego Warpna proponuję audyt po pół roku działalności i okaże się komu powierzyli swój majątek i seniorów.
2018-10-18 14:56:32
Obs.ryver
W domach zamieszkają ci, którzy za komuny jeżdzili tam na kolonie.... Dla emerytów z miesięcznym ZUSowskim ochłapem-1200-1500,- miejsca tam nie będzie....
2018-10-18 13:22:27
$
Niezły biznes, skoro rodzina i tak ma dopłacać za leki.
2018-10-18 10:09:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie