piątek, 24 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Serce ze świec i zniczy

Serce ze świec i zniczy [GALERIA, FILM]

Serce ze świec i zniczy
Data publikacji: 2019-01-16 20:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:06
Wywietleń: 2051 371907

W Szczecinie - jak i wielu miastach - w środę wieczorem odbyła się akcja "Największe Serce Świata". Szczecinianie zgromadzili się na placu Solidarności i z przyniesionych zniczy oraz świec ułożyli serce poświęcone pamięci tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

- To okropne, do czego może doprowadzić nienawiść. Cieszę się chociaż z tego, że w trudnych chwilach zapominamy o różnicach i potrafimy się zjednoczyć i wspierać nawzajem jako naród - mówiła pani Barbara.

Akcję zorganizowali działacze Komitetu Obrony Demokracji. Zapowiedzieli także, że przygotowują wyjazd na pogrzeb Pawła Adamowicza, który odbędzie się w tę sobotę w Gdańsku.©℗

(KaNa)

Fot. Ryszard PAKIESER

Serce ze świec i zniczy Serce ze świec i zniczy Serce ze świec i zniczy Serce ze świec i zniczy Serce ze świec i zniczy Serce ze świec i zniczy

Komentarze

oro
@dert Kijowskiego, własnego szefa nie potrafiliście upilnować, a bierzecie się za pilnowanie rządu?! Może lepiej weźcie się za pilnowanie opozycji, żeby z totalnej przekształciła się w konstruktywną i w ten sposób wpływajcie na losy państwa?
2019-01-17 21:21:52
dert
Należałoby sobie zadać pytanie co by było gdyby KOD nie istniał. Zapewne mielibyśmy już sądy w pełni zależne i sterowane przez aparat rządowy, całkowity zakaz aborcji w przypadku w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu lub gwałtu, 1% Budżetu Państwa przeznaczony na finansowanie Rydzyka, całkowity zakaz handlu w niedzielę we wszystkich placówkach, zakaz zgromadzeń publicznych, odebrane kompetencje samorządom, pełną cenzurę mediów, a władza mogłaby swobodnie okradać obywateli. Więc ja jednak cieszę się, że KOD istnieje i pilnuje obecnej władzy by nie przekraczała pewnych granic.
2019-01-17 11:36:22
do Brawo KOD
Nigdy nie będzie mi po drodze z ludźmi, którzy organizują hejterskie demonstracje. Potrafili nawet dać swoim dzieciom do rąk tekturkę z rysunkiem i hasłem namawiającym do odstrzelenia nielubianego przez siebie polityka. Odrażające i barbarzyńskie zachowanie.
2019-01-17 11:31:11
Kral_J
Mówicie że idziecie coś przeżyć, uczcić.. Pytam się uczcić czy nagrać na telefon żeby wrzucić na Fejsa, #Instastory i dostać lajki? Sorry, ale.. ręce opadają
2019-01-17 11:26:43
@smutna refleksja
Gdyby ten "demokratycznie wybrany rząd" nie niszczył na każdym kroku Państwa Polskiego, to KOD nie byłby potrzebny. O Solidarności w latach osiemdziesiątych ówczesna władza też mówiła warchoły.
2019-01-17 11:13:16
obserwator
w pyrzycach szaleniec zabił 3 ludzi. nie bylo żałoby!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2019-01-17 11:10:24
kot Jarosława
Przeciwnicy malowali demolowali siedziby Pisu na wiecach kodziarskich epitety pod adresem pis-u. Wyzywali pis znani aktorzy politycy zwykli ludzie a na widok reportera TVP kodziarze dostawali szału jak po dopalaczach, ale dla zwolenników PO, N ,KOD ,OBYWATELI UB to są niepokoje społeczne, nawet po śmierci prezydenta Gdańska nie umieją się powstrzymać od głupich komentarzy i zaczyna się wypisywanie ze to wina TVP i PIS. I kto tu się nakręca???
2019-01-17 10:16:44
pytam
Czy ci ludzie z KOD którzy palą te świeczki zdają sobie sprawę ile CO2 wytwarzają te znicze i że to niszczy klimat na naszej planecie zagrażając istnieniu ludzkości?
2019-01-17 10:16:14
JaNie
Kibic-treściwie
2019-01-17 10:16:14
alex
Trzeba zrobić wszystko by tego typu mord polityczny się już nigdy w Polsce nie powtórzył.
2019-01-17 07:38:43
Brawo KOD
Dobrze że jest KOD. Ci ludzie są żywym sercem, sumieniem Polski
2019-01-17 07:26:17
smutna refleksja
Rzeczywiście, KOD powstał, aby walczyć z demokratycznie wybranym rządem. Walczyć w taki sposób, że wszelkie normy moralne i etyczne zostały przekroczone. Trwa to kilka lat, ale najłatwiej mówić o innych, nigdy o sobie. Całe szczęście, że społeczeństwo ma oczy i widzi.
2019-01-17 06:51:44
do @ Jarun
"Ludzie muszą być tylko zadowoleni i szczęśliwi, inaczej do "puszki"." - zadowoleni według dyrektywy z EU. Od dzisiaj "pisiory" mają 10-tego, a "walczący z nienawiścią" 13-tego, dobrze iż oddzielnie. To będzie trwało do czasu "strząśnicia pisowskiej szarańczy z drzewa" lub "wyjaśnienia zamachu".
2019-01-17 06:34:08
Jarun
To już było! Zbiorowa lamentacja, opłakiwanie, kwiaty i świece - po katastrofie smoleńskiej, a potem "wróciło do normy", czyli politycy zaczęli się żreć i skakać sobie do gardeł. Padały oskarżenia i słowa nienawiści...zapomnieliście? Teraz rozpoczęło się polowanie na czarownicę czyli na hejterów, którym przypisano wszelkie zło i moc sprawczą. Pod pretekstem walki z "mową nienawiści" zamknie się usta krytyce i wolności słowa! Ludzie muszą być tylko zadowoleni i szczęśliwi, inaczej do "puszki".
2019-01-17 00:41:08
@kibic
Mocium Panie.... Naprawdę nie dało się powstrzymać nawet przy takiej okazji? Naprawdę?
2019-01-16 23:19:45
Serce
Każdy gest pamięci wsparcia jest ważny. Nie wiem czy wypada, ale Śp. Prezydent Gdańska zawsze wspierał Szczecin, był otwarty i pomocny. Siła w nas, w KOD, WOŚP, Caritas, po prostu w nas. W imieniu Zuzi proszę pomóżcie i zagłosujcie na utalentowaną szczeciniankę. Mamy jeszcze mnóstwo czasu do 24.00, aby zdobyła upragnione stypendium. Google enea akademia talentów, zakładka zagłosuj na ucznia, w sekcji sztuka. Przepiękna rywalizacja młodych ludzi sztuki, w tym naszej młodej mieszkanki wykonującej utwór Fryderyka Chopina. Zagłosujmy. Dziękuję.
2019-01-16 23:09:15
oro
"To okropne, do czego może doprowadzić nienawiść" - dotychczasowe ustalenia śledztwa wskazują raczej na chorobę psychiczną sprawcy, a nie na "nienawiść". Nie wmawiajcie Polakom dziecka w brzuch i nie mierzcie KOD-owcy innych swoją miarą. Przypominam, że powstaliście, żeby walczyć z wyłonioną w wyborach głosami Polaków większością parlamentarną jeszcze przed wydaniem jakiejkolwiek decyzji przez nowo powołany przez tę większość rząd. To był dopiero przykład "miłości".
2019-01-16 23:00:01
Miłośnik
do kibic - jesteś bardzo bystry i za to cię kochamy
2019-01-16 22:59:15
Róża
To milczące spotkanie przy Aniele Wolności to ważna chwila dla nas, którymi wstrząsnęła ta tragiczna śmierć.
2019-01-16 22:25:17
też kibic
Owsiak nie odchodzi z WOŚP, tylko przestaje być prezesem WOŚP, czyli nie będzie już podejmował decyzji dotyczących chociażby organizacji finału. Jurek pozostaje w WOŚP i nadal będzie jej twarzą, nadal będzie prowadził finały, nadal będzie udzielał się w mediach.
2019-01-16 22:15:15
kibic
KOD i wszystko jasne.
2019-01-16 21:46:41