wtorek, 12 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Siostry do adopcji tylko w duopaku

Siostry do adopcji tylko w duopaku

Siostry do adopcji tylko w duopaku
Data publikacji: 2019-07-06 08:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:44
Wywietleń: 1302 400918

– Obie dziewczyny przytłacza schroniskowe życie, ale na szczęście mają siebie i nawzajem się pocieszają w tych trudnych chwilach – mówią ich opiekunowie.

Kaja (257/19) i Kama (258/19) trafiły do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w drugiej połowie kwietnia i od samego początku było widać, jak wielka łączy je więź. Zawsze razem – spały, jadły, bawiły się, tęsknie wyglądając zza krat, aż przyjdzie po nich opiekun.

– Jak to w rodzeństwie bywa, każda ma swój charakter – powiadają ich schroniskowi opiekunowie.

Kama (z lekko brązowym pyszczkiem) jest z początku trochę zdystansowana do ludzi. Woli obszczekać, pokazać, że ona tu rządzi. Ale po chwili z zaciekawieniem podchodzi do człowieka.

Kaja (ciemny pyszczek) jest jedną wielką przytulanką. Kocha człowieka, uwielbia wszelkiego rodzaju głaski. Nie odstępowałaby go na krok. To ona dodaje odwagi Kamie i pokazuje, że nie taki człowiek straszny.

– W stadzie innych psów są bardzo spokojne, nie zaczepiają. Nie nawiązują bliższych relacji z kolegami, wolą swoje towarzystwo – opisują charaktery obu dam ich opiekunowie.

Do tego wspaniałego siostrzanego duetu brakuje jedynie kochającego opiekuna. Kogoś, kto przygarnie 6-letnie „dziewczyny” i nigdy już ich nie porzuci, nie zawiedzie.

– Kaja i Kama są małe i na pewno na kanapie nie zajmą dużo miejsca. Kto otworzy dla dziewczyn swoje serce i dom? Adopcja jedynie w duopaku! – zaznaczają schroniskowi opiekunowie.

Kto chciałby ich świat odmienić na już, na zawsze i na dobre – przyjąć do rodziny – jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl.

Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. Uwaga: na nowe domy – oprócz dwóch sióstr – czeka jeszcze blisko setka bezdomnych psiaków i kociaków.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdą w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy, z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami.

(isz)

Fot. Schronisko/Wolontariat

Siostry do adopcji tylko w duopaku Siostry do adopcji tylko w duopaku

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie