wtorek, 18 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > SLD obiecuje. Po pierwsze oświata

SLD obiecuje. Po pierwsze oświata

SLD obiecuje. Po pierwsze oświata
Data publikacji: 2018-10-17 13:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:58
Wywietleń: 1143 356730

- Jako Sojusz Lewicy Demokratycznej mówimy, że najbliższe pięć lat to okres inwestycji w szczecińską oświatę - oznajmił podczas środowej (17 października) konferencji Dawid Krystek, kandydat SLD na prezydenta miasta. - Chcemy budować nowe sale gimnastyczne, szkolne boiska oraz podnosić jakość szczecińskiej edukacji.

Podczas konferencji kandydaci SLD na radnych wraz z Dawidem Krystkiem poruszyli temat betonowego boiska Szkoły Podstawowej nr 63.

- Stoimy na ulicy Kuśnierskiej, tuż za nami jest piękny widok na wylane asfaltem boisko. To bardzo niebezpieczne dla dzieci - mówił Adam Kozłowski, kandydat na szczecińskiego radnego. - We wtorek słyszeliśmy, jak prezydent Krzystek z troską pochylał się nad plecakami dzieci. Jednak problemy leżą również gdzieś indziej. Nasze dzieci po prostu nie mają gdzie ćwiczyć, albo ćwiczą na boiskach asfaltowych, gdzie każdy upadek to zadrapana skóra.

Szkolna rada rodziców od wielu lat stara się o to, aby boisko pokryte zostało nowoczesną nawierzchnią sportową.

- Magistrat chciał wybudować w tym miejscu podziemny parkingowiec, ale nieoficjalnie wiemy, że tego parkingu ma tutaj nie być. Jednak problem nadal pozostaje - dodał Adam Kozłowski.

- Podobno miasto ogłosi przetarg na modernizację tego boiska pod koniec roku. To dla nas trochę nieprecyzyjne i jako rodzice oczekujemy na konkretną informację - mówiła Marta Marska-Błahy, kandydatka do Rady Miasta. 

SLD obiecuje wybudować w przyszłej kadencji 10 żłobków. Chce również, aby najmłodsi mogli odbywać naukę "w dobrze wyposażonych salach lekcyjnych".

Partia ma również w planach zrobić coś, "o czym prezydent Krzystek mówi przez 12 lat, ale nic z tym nie zrobił".

- Chcemy, aby w każdej szkole były zestawy podręczników dla uczniów - ogłosił kandydat na prezydenta. - Nasze dzieci nie będą wówczas dźwigać 12-kilogramowych plecaków. 

Według kandydatów lewicy, Szczecin będzie mógł konkurować z innymi miastami w Polsce dopiero wtedy, gdy zacznie się rozwój lokalnej oświaty. ©℗

(KaNa)

Na zdjęciu: Konferencja SLD była odpowiedzią na wtorkowy briefing Bezpartyjnych

Fot. Karolina Nawrocka

 


Plebiscyt Czytelników Kuriera. Wybierz swojego kandydata

Wybory samorządowe odbędą się 21 października br. Proponujemy naszym Czytelnikom udział w przedwyborczym plebiscycie. Wystarczy wysłać SMS-a ze wskazaniem na kandydata, którego popieramy w wyborach na wójta, burmistrza czy też prezydenta, w zależności od miejsca zamieszkania. Do naszej sondażowej zabawy wybraliśmy gminy wchodzące w skład Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego oraz kilka innych, w których rywalizacja o fotel włodarza może przysporzyć sporo emocji. Poniżej zamieszczamy listę kandydatów zarejestrowanych w Państwowej Komisji Wyborczej i komitetów ich popierających. Głosować można do 17 października (do końca dnia), a wyniki opublikujemy 19 października w weekendowym wydaniu „Kuriera”.

 

A jak głosować? Wystarczy wysłać SMS na numer 7148 o treści przypisanej każdemu z poniżej zamieszczonych kandydatów. Treść SMS-a znajduje się w nawiasie obok kandydata (koszt SMS-a to 1,23 zł z VAT)

 

AKTUALNE WYNIKI GŁOSOWANIA:

 

Miasto Szczecin:


 

Police:


 

Gmina Dobra:


 

Gmina Stargard:


 

Miasto Świnoujście:


 

Miasto Stargard:

 

Gmina Stepnica:


 

Gmina Stare Czarnowo:


 

Gmina Kołbaskowo:


 

Gmina Choszczno:


 

Gmina Dębno:


 

Gmina Goleniów:


 

Gmina Gryfice:


 

Gmina Gryfino:


 

Gmina Kamień Pomorski:


 

Gmina Kobylanka:


 

Gmina Łobez:


 

Gmina Myślibórz:


 

Gmina Nowe Warpno:


 

Gmina Nowogard:


 

Gmina Pyrzyce:


 

Miasto Kołobrzeg:


 

Miasto Koszalin:


Komentarze

gg
@chester napisał co wiedział..."Kurier" odnotowuje aktywność i propozycje wszystkich zarejestrowanych komitetów w demokratycznych wyborach, a kto zagłosuje, zobaczymy.
2018-10-18 11:43:44
chester
SLD może sobie obiecywać, co chce. Nawet wsparcie (ciekawe, czy bezinteresowne) Kuriera im nie pomoże. Pies z kulawą nogą i kilku starych SBeków pójdzie głosować na to towarzystwo. A Kurierowi gratuluję konsekwencji i wytrwałości w promowaniu postkomunistów. Powinniście zmienić nazwę na Czerwony Sztandar.
2018-10-17 21:32:08
Czyli ze...
Jak tak dalej "pojdzie, chocby tylko wg. Lewacko PO-litycznych "obietnic"... to juz za 5 lat, Sama Ameryka bedzie tylko "malym pikusiem w stosunku i do SLD-owych "nie po-spelnianych obietnic" !!! Nie mowiac juz i o Nitras-owcach ktorzy juz az w 44,7 % zainwestowali w Publiscytu... "ale tylko SMS-owe po-wodzenie" ???
2018-10-17 17:46:46
Do Leminga
A kto w takim razie> Krzystek i jego "bezpartyjni"? Może PiS czy PO/N? Krytykowac każdy może. Takie prawo ale daj coś od siebie i napisz kogo i dlaczego popierać.
2018-10-17 16:02:36
leming
Jak śpiewa narodowa purchawa: "Ale to już było i nie wróci więcej (...)".
2018-10-17 14:25:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie