poniedziałek, 17 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > SLD – z pokorą i satysfakcją

SLD – z pokorą i satysfakcją

SLD – z pokorą i satysfakcją
Data publikacji: 2018-10-19 15:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:58
Wywietleń: 1413 357199

- Nie jadaliśmy ośmiorniczek, nie ma nas na taśmach, my zajmowaliśmy się sprawami ludzi i teraz będziemy czekać na ocenę. Decyzję wyborców przyjmiemy z należnym szacunkiem i pokorą - mówił w Szczecinie, na zakończenie kampanii wyborczej, prof. Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący SLD i  europarlamentarzysta.

Zachodniopomorskie SLD dziękowało w piątek kandydatom, wolontariuszom i aktywistom z naszego regionu, którzy uczestniczyli w kampanii. 

- Co będzie, okaże się 21 października - mówił Dariusz Wieczorek, szef zachodniopomorskiego SLD. - Jedno jest pewne: jest coraz większa świadomość wyborców w województwie zachodniopomorskim, że na wybory trzeba iść. Druga rzecz - lewica jest bardzo potrzebna, wszyscy widzą, co się dzieje w polskim parlamencie, jak nie ma w nim SLD. Powinien być także w samorządach. Rzecz trzecia - jesteśmy alternatywą dla dwóch prawicowych bloków, zwracamy uwagę na to, by nie poddawać się medialnej presji, że jakikolwiek głos w wyborach samorządowych będzie stracony. Nie, żaden głos nie będzie stracony.

Bogusław Liberadzki przypominał o najważniejszych hasłach SLD w kampanii przekonując, że głos na Sojusz to wybór bezpieczeństwa i rozwoju. Odniósł się też do sondaży przedwyborczych, które nie są łaskawe dla jego partii.

- Pewna kolejność jest przesądzona, czyli PiS, Komitet Obywatelski, ale trzecie miejsce w sondażach często przypadało SLD - przypomniał. - Będziemy do tego podchodzić z dużą pokorą, bo mamy powody. Ale jest i satysfakcja - my nie jadaliśmy ośmiorniczek, nie ma nas na taśmach. Ta gra taśmami i ośmiorniczkami jest w trochę innym towarzystwie. My zajmowaliśmy się sprawami ludzi i teraz będziemy po prostu czekać na ocenę. Decyzję wyborców przyjmiemy z należnym szacunkiem.

Liberadzki liczy na dobry dla lewicy wynik wyborów w tej części Polski.

- Sytuacja w kraju będzie zróżnicowana - mówił. - My liczymy na to, że w tej części ściany zachodniej, czyli województwa zachodniopomorskie, lubuskie, dolnośląskie, wielkopolskie, nasz wynik będzie zdecydowanie lepszy, co najmniej o połowę wyższy niż ta średnia krajowa, o której w tej chwili mówimy. W wyborach sejmikowych wypadniemy lepiej niż cztery lata temu, kiedy zdobyliśmy cztery mandaty.

 Dawid Krystek, kandydat na prezydenta Szczecina SLD Lewica Razem, podziękował za tę kampanie również swoim kontrkandydatom.

-  Spieraliśmy się na wielu debatach, wymienialiśmy poglądy, przedstawialiśmy swoje wizje rozwoju Szczecina - mówił. - Mam nadzieję, że ten, który wygra w najbliższa niedzielę, będzie potrafił również korzystać z pomysłów pozostałych kandydatów. Bo każdy z tej szóstki wniósł coś do przyszłości Szczecina. Na koniec apeluję do mieszkańców miasta. Kochani szczecinianie, pójdźcie i zagłosujcie. Niech inni nie zadecydują za was.

(gan)

Fot. Anna Gniazdowska

 

Komentarze

k....k12 do @
buty czyścić, zakompleksiony trollu to twoje argumenty. Co mogą mi zaoferować młodzi sld-owcy, czego nie oferowali starzy wyjadacze z KC i ci, którzy zostali po wyprowadzeniu sztandaru... rewolucję kulturową, realizację manifestu z Ventotene . Trockiści biorą odwet na stalinowcach, tyle co do rewolucji, która się teraz dzieje, ale o czym z tobą dyskutować, jak ty nic nie rozumiesz. Cechuje was jakieś ograniczenie umysłowe, jakby wam zabraniano myśleć o czymś więcej i dalej niż o zaopatrzeniu w cebulę na zimę w zakładzie pracy
2018-10-19 20:16:41
Ależ jadaliście ośmiorniczki tylko wcześniej
faktem ze w ostatnich latach przy korycie nie byliście... a i wasz elektorat wymiera... Wieczorek ciągnie was w przepaść...
2018-10-19 20:03:23
@k...k12
Niektórzy, choć coraz ich mniej może rzeczywiście wywodzą się z tradycji sety i flaków, ale są tam młodzi ludzie, którym mógłbyś buty czyścić zakompleksiony trollu.
2018-10-19 19:28:59
Nie znoszę komunistów.
.
2018-10-19 18:53:05
ALEK
Odciąć się od pezetpeerowskich korzeni , pani Magdaleny, postawić na laickość , lewicowość tak jak jest rozumiana na tzw. Zachodzie, sprawiedliwość, dostrzeganie w czowieku coś poza kasą, którą potrafił zarobić , a zwolenników zacznie przybywać.
2018-10-19 18:22:50
k....k12
Dalekie sieroty po rewolucji pażdziernikowej kwękają stałą mantrę. Na tym etapie historii jesteście przystawką i mogłoby was nie być. Nie jedliście ośmiorniczek, bo wywodzicie się z tradycji setki wódki i porcji flaków podawanych w stołówce komitetu. Nie ma was na taśmach i to paradoksalnie nie jest powód do chwały, bo kto w polityce nie ma wrogów, ten w niej nic nie znaczy, albo ma taką władzę, że sam nagrywa.Cyt.. lewica jest bardzo potrzebna, wszyscy widzą, co się dzieje w polskim parlamencie, gdy nie ma w nim SLD... NOO PEŁNA POKORY WYPOWIEDŻ. A polski parlament was bardzo dobrze wyręcza i to może boleć, bo gwint się już kończy. Ostatnio jakiegoś przebudzenia doznała Joanna Senyszyn i skrytykowała balcerowicza, ale to mógł być tylko krzyk przez sen. A co do satysfakcji jaką się cieszycie, to ludzie widzą te powody i też by się cieszyli, gdyby byli ich posiadaczami
2018-10-19 18:01:40
Obs.ryver
Cała nadzieja w Lewicy.Tzw."elity" postSolidarnościowe tozłodzieje i malwersanci majątku narodowego, wybudowanegow czasach rządów socjalizmu1 Na czele malwersantów i kłamców-KLER !!! Kościelny"fundusz ziemi" to przekręt na miarę tysiąclecia! Macxzali w tym paluchy i PiS(Porozumienie Centrum z kaczorami) i PO (Unia Wolności) i reszta kanap z Partią Rodzin Katolickich Giertycha... Tylko Lewica może Polską politykę i gospodarkę wyprostować!
2018-10-19 17:56:56
123
przez was nie ma lewicy w sejmie, wasza byla kandydatka popiera obecnego prezydenta i pracuje w tvp, a wiekszosc waszego elektoratu tez popiera dobra zmiane, samozaoranie lewicy i razemkow
2018-10-19 17:56:15
XYZ
A co to za skromność? Zapomnieliście czasy rzadu SLD-PSL ? Bez przesady z tą skromnością
2018-10-19 17:48:25
Olek
Zniszczyliście stocznię Porta Holding tylko dlatego, żeby przejąć stację przeładunkową paliwa w Świnoujściu. Czerwona hołota!
2018-10-19 17:47:47
PO + SLD = zlodziejstwo
Upasieni czerwoni milionerzy. Brakuje jeszcze tam milionera Piechoty.
2018-10-19 15:37:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie