czwartek, 20 września 2018.
Strona główna > Wiadomości > SLD: Zarząd nie uniknie odpowiedzialności

SLD: Zarząd nie uniknie odpowiedzialności

SLD: Zarząd nie uniknie odpowiedzialności
Data publikacji: 2018-04-19 15:40
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:38
Wywietleń: 1464 323609

Szczeciński SLD ogłosił, że dotarł do nowych dokumentów dotyczących ubiegłorocznej katastrofy budowlanej na Zamku Książąt Pomorskich.

- Staramy się wyjaśnić, w jaki sposób po katastrofie funkcjonował zarząd województwa. Dlaczego nie zrobiono np. ekspertyzy stanu zamkowej skarpy, całego wzgórza - zastanawia się Dariusz Wieczorek, sejmikowy radny i szef zachodniopomorskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Okazuje się, politycy tej partii dotarli do nowych dokumentów w sprawie katastrofy. Wynika z nich, że w połowie maja, sześć dni po katastrofie, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego postanowił zlecić Zachodniopomorskiemu Uniwersytetowi Technologicznemu sporządzenie na koszt Zamku Książąt Pomorskich ekspertyzy ustalenia przyczyn katastrofy.

- Tylko dokładne i wnikliwe badanie dokonane przez jednostkę wyspecjalizowaną mogą ustalić, dlaczego i co było powodem zaistniałej katastrofy budowlanej. Ponadto ekspertyza winna zawierać niezbędny zakres prac i sposób ich przeprowadzenia mających na celu zabezpieczenie obiektu budowlanego do czasu wykonania robót budowlanych doprowadzających obiekt do stanu właściwego - stwierdził inspektor.

- I okazuje się, że w tej sprawie nic nie zrobiono. Pod koniec września inspektor pisemnie pyta dyrekcję Zamku, czy sporządzą ekspertyzę, o której przygotowaniu postanowiono w maju. Odpowiedź pojawia się w październiku ubiegłego roku. Dyrekcja Zamku informuje inspektora, że nie widzi możliwości samodzielnego zlecenia wykonania ekspertyzy m.in. dlatego, że wymagałoby to przeprowadzenia przez Zamek postępowania o udzielenie zamówienia publicznego - dodaje Wieczorek.

Według SLD to nieodpowiedzialne działania zarządu województwa.

- Zamiast działać szybko, zarząd prowadził bzdurną korespondencję. Na ostatnim posiedzeniu komisji rewizyjnej pytaliśmy, jaki jest stan wzgórza zamkowego, bo pojawiają się kolejne niepokojące informacje. I okazało się, że w tej sprawie zarząd zwrócił się do… Politechniki Warszawskiej, jakbyśmy nie mieli na miejscu specjalistów. Zarząd województwa nie uniknie odpowiedzialności za to, co się stało na Zamku - zapowiedział Wieczorek.

(dar)

Fot. Marek Klasa

Komentarze

dante
Radny Wieczorek robi kampanie prezydencka dość napsułeś przez tyle lat.
2018-04-20 11:47:01
Ach to SLD ! Zenada sama w sobie !
Pan z SLD wypowiadajacy sie w imieniu tej znamienitej partii pownien zamilknąć dawno temu i draznic ludzi swoja facjatą ! Dyzma z SLD.
2018-04-20 09:22:37
Quistorp
To zaczyna śmierdzieć tym , czym zakończyła się katastrofa , przy budowie "Carefur"-a, przy Turzynie. Robotnicy uciekali , przez płot, (nielegalni!) Byłem tego świadkiem. Potem jeden z kierowników budowy napisał kilku stronicowe wyjaśnienie na piśmie, na temat zakresu i kolejności prac, przez jednego z kierowników budowy. Po tym jego oświadczeniu ten kierownik przestał żyć.
2018-04-19 22:00:15

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Filharmonia w nowej odsłonie
Przeszedł Marsz Równości
Marynarz ponownie z koszulką
Poprzedni Następny
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy