wtorek, 20 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Śledztwo ws. pożaru kamienicy w Mieszkowicach

Śledztwo ws. pożaru kamienicy w Mieszkowicach

Śledztwo ws. pożaru kamienicy w Mieszkowicach
Data publikacji: 2018-11-02 17:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:24
Wywietleń: 1264 359333

Prokuratura Rejonowa w Gryfinie nadzoruje śledztwo ws. wybuchu gazu i pożaru kamienicy w Mieszkowicach - wynika z informacji szczecińskiej Prokuratury Okręgowej przekazanych w piątek PAP.

- Prokuratura Rejonowa w Gryfinie nadzoruje śledztwo w związku ze zdarzeniem, do jakiego doszło 31 października w Mieszkowicach - powiedziała w piątek PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska. - Postępowanie prowadzone jest w kierunku podejrzenia popełnienia przestępstwa polegającego na sprowadzeniu zdarzenia, które zagraża życiu i zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach-dodała.

- W czwartek przeprowadzone zostały oględziny pod nadzorem prokuratora, czynności te są także kontynuowane w piątek - powiedziała Biranowska-Sochalska.

- Przedmiotem tego postępowania jest ustalenie przyczyn zdarzenia, a przede wszystkim stwierdzenie, czy zdarzenie było następstwem karygodnego działania człowieka, czy też stanowiło nieszczęśliwy wypadek. Jednym z kluczowych dowodów w tej sprawie będzie opinia biegłego z zakresu pożarnictwa - dodała Biranowska-Sochalska.

W środę w Mieszkowicach na skutek wybuchu gazu w budynku przy ul. Jana Pawła II zawaliła się jego ściana, a na dachu wybuchł pożar. Najciężej ranną osobę przetransportowano śmigłowcem do szpitala. Z uszkodzonego budynku ewakuowano 23 osoby.

Mieszkańcom kamienicy, którzy stracili swój dobytek w pożarze, można pomóc. Na portalu zrzutka.pl zorganizowano zbiórkę pieniędzy dla nich.

(PAP)

Fot. PAP/Marcin Bielecki

Komentarze

kms
https://zrzutka.pl/24rmm7
2018-11-03 18:31:25
kms
Zachecam do pomagania ofiarom. Symboliczna zlotowka to nie tylko dorazna pomoc materialna ale takze gest solidarnosci z ofiaram tej tragedii. 28 osob zostalo bez niczego, pokazmy im ze ich wspieramy i pomoagamy w powrocie do normalnosci.
2018-11-03 18:29:56

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie