czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Słodki łup spieniężyli, a pieniądze wydali na alkohol

Słodki łup spieniężyli, a pieniądze wydali na alkohol

Słodki łup spieniężyli, a pieniądze wydali na alkohol
Data publikacji: 2018-02-13 14:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-15 09:21
Wywietleń: 905 313900

Dwaj mężczyźni postanowili w nietypowy sposób zdobyć pieniądze na alkohol. Z jednego z marketów ukradli kilkadziesiąt czekolad znanej firmy. Złodzieje dość szybko wpadli w ręce policji.

Do tego zdarzenia doszło w jednym z marketów w Wałczu.

– Młodzi mężczyźni przed kradzieżą razem weszli do sklepu, po czym jeden z nich opuścił market. W tym czasie drugi z mężczyzn zabrał z półki dwa kartony z czekoladami i zaczął uciekać w kierunku wyjścia. Stojący na zewnątrz sprawca pomógł koledze, otwierając drzwi – relacjonuje mł. asp. Beata Budzyń z wałeckiej komendy.

Mężczyźni wynieśli z marketu w sumie 49 tabliczek czekolady wartych ponad 500 złotych. Część „słodkiego” mienia zdążyli sprzedać, a za zarobione pieniądze kupili alkohol i artykuły spożywcze. W ustaleniu sprawców kradzieży pomógł monitoring. Funkcjonariusze zatrzymali jednego mężczyznę, drugi sam zgłosił się na komendę, kiedy dowiedział się, że jest poszukiwany. Dwaj zatrzymani 21-latkowie są dobrze znani policjantom – jeden z nich był już wcześniej karany za kradzieże sklepowe. 

Obaj mężczyźni dobrowolnie poddali się karze. Zgodnie z kodeksem karnym kradzież mienia zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(reg)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

Zenek
Eee,tam co to za interes,ukraść cysternę spirytusu i sprzedać z pół litra.To jest BIZNES.
2018-02-15 09:03:47
dziwne
A kto od nich to kupił? Idzie ktoś ulicą i nagle podchodzi człowiek z ofertą sprzedaży czekolady, bez paragonu, ani nic.
2018-02-13 14:22:28
Przepisy
Jakby ukradli mniej, niż 500zł, to nic by im nie mogli zrobić :)
2018-02-13 14:07:13

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”