sobota, 24 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Śmierć szefa antyterrorystów w Świnoujściu

Śmierć szefa antyterrorystów w Świnoujściu (akt. 1)

Śmierć szefa antyterrorystów w Świnoujściu
Data publikacji: 2018-06-21 13:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:13
Wywietleń: 4706 334610

Do śmiertelnego wypadku, w którym zginął dowódca antyterrorystów lubuskiej policji, doszło w ośrodku wczasowym Rybitwa w Świnoujściu. Wszystko wydarzyło się w nocy ze środy na czwartek po odprawie kadry Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie, która odbywała się właśnie w nadmorskim kurorcie. Minister Joachim Brudziński odwołał szefostwo lubuskiej policji.

Według ustaleń „Kuriera” do tragedii doszło w czwartek między godziną 2, a 3 rano. W ośrodku odbywała się impreza. Szef lubuskich antyterrorystów wypadł z okna na pierwszym piętrze. Najprawdopodobniej spadł na głowę. Nie udało się go uratować. Minister Joachim Brudziński podjął decyzję o odwołaniu szefostwa lubuskiej policji. Chodzi o to, że mimo że do zdarzenia doszło w czasie pozasłużbowym, to w ośrodku przebywali również komendant gorzowskiej policji oraz jego zastępca. Jak tłumaczą w Komendzie Głównej Policji nadzór nie był zatem wystarczający. Oświadczenie w całej sprawie wydało także Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Ośrodek wczasowy Rybitwa w Świnoujściu

- W związku ze śmiertelnym wypadkiem funkcjonariusza po odprawie kadry Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, minister Joachim Brudziński podjął decyzję o odwołaniu ze stanowiska lubuskiego komendanta wojewódzkiego policji inspektora Jarosława Janiaka oraz jego zastępcy podinspektora Piotra Fabijańskiego - czytamy w oświadczeniu.

Minister polecił, aby na miejsce udali się pracownicy Biura Nadzoru Wewnętrznego MSWiA. Swoje działania na miejscu prowadzi również prokuratura. Wobec pozostałych uczestników tego zdarzenia szef MSWiA będzie podejmował decyzje personalne na bieżąco. Minister jest w stałym kontakcie z komendantem głównym policji i jest informowany o wszelkich ustaleniach na temat przebiegu zdarzenia w Świnoujściu.

- Prokuratura Okręgowa w Szczecinie nadzoruje postępowanie w tej sprawie. W tej chwili trwają czynności procesowe. Gromadzimy dowody. Na miejscu pracują prokuratorzy w celu zebrania dalszego materiału dowodowego. Chcemy wyjaśnić okoliczności zdarzenia - mówi  Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. ©℗

Bartosz Turlejski

 

* * *

Wcześniejsza informacja:

Do śmiertelnego wypadku, w którym zginął - prawdopodobnie - szef antyterrorystów, doszło w Świnoujściu. Wszystko wydarzyło się po odprawie kadry Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie, która odbywała się właśnie w nadmorskim kurorcie. Według naszych  informacji do zdarzenia doszło w ośrodku wypoczynkowym Rybitwa na wyspie Uznam. Funkcjonariusz wypadł z okna i spadł na głowę. Nie udało się go uratować. Minister Joachim Brudziński odwołał już szefostwo lubuskiej policji. Jest oświadczenie MSWiA w tej sprawie.

- W związku ze śmiertelnym wypadkiem funkcjonariusza po odprawie kadry Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, minister Joachim Brudziński podjął decyzję o odwołaniu ze stanowiska lubuskiego komendanta wojewódzkiego Policji inspektora Jarosława Janiaka oraz jego zastępcy podinspektora Piotra Fabijańskiego - czytamy w oświadczeniu.

Minister polecił, aby na miejsce udali się pracownicy Biura Nadzoru Wewnętrznego MSWiA. Swoje działania na miejscu prowadzi również prokuratura. Wobec pozostałych uczestników tego zdarzenia szef MSWiA będzie podejmował decyzje personalne na bieżąco. Minister jest w stałym kontakcie z komendantem głównym policji i jest informowany o wszelkich ustaleniach na temat przebiegu zdarzenia w Świnoujściu.

BaT

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

Komentarze

Serio..
Na wypadek to nie wygląda, a pisiorki zamiast badać sprawę to wywalają ze stanowiska nieposłusznych oficerów, bo mają pretekst. Żałosne.
2018-06-23 18:34:22
Jurek
Sam wypadl z okna a po tym zdarzeniu dymisje? To naprawde musial byc wypadek przypadek.
2018-06-22 19:00:35
wert
Tak wygląda zarządzanie Policją przez PiS. Co chwila jakaś afera.
2018-06-22 12:08:41
E tam.
Samo życie. Z tymi dymisyjkami to się pośpieszył ministerek.
2018-06-22 11:14:54
? ? ?
I tak to w Swinoujsciu moze sie zakonczyc - "jak Noca przy Pomocy... skacze sie na glowke do morza"...
2018-06-22 00:13:57
On
Pisowska milicja bawi się na całego tylko nie pomyśleli że można na głowę spaść...
2018-06-21 21:20:10
BB
@M.Dem: czy na Broniewskiego przypadkiem podłączyli internet?
2018-06-21 20:54:08
dexter
TO WINA TUSKA
2018-06-21 20:23:06
M.Dem.
Terroryzm jest wpisany w strategię rewolucji. Jako drogi do podporządkowania świata jedynie słusznej ideologii mas. A tej ideologii podlegamy do nadal. Logika systemu prowadzi do kwestii: kto i co jest STRAŻNICA tej kontynuacji? I czy PRAWO MIĘDZYNARODOWE, które może być włączone do obecnego rozdzwieku na linii KE -Polska, nie jest w związku z tym? Czy uwierzymy, że nieżyjący już człowiek był poza tematem genezy terroryzmu, jako CZŁOWIEK ZAWODOWO ZESPAWANY Z WALKĄ PRZECIWKO TERRORYZMOWI? I sprzyjał duchowi działania KE, dla dobra Polski właśnie i poczciwosci wobec istoty swojego zawodu?
2018-06-21 16:04:10
filipinka
Za zwykły wypadek dymisje? Za zamordowanie Stachowiaka żaden minister nie miał honoru, żeby się podać do dymisji, a policjanci w nagrodę poszli na ciepłe emeryturki. Takie to dziwne, że na wyjazdach służbowych pije się alkohol? Przecież to w tym celu byle urząd organizuje szkolenia w kurortach, jakby u siebie krzeseł nie mieli. Skandalem to jest gdy zakład pracy jakim jest sejm organizuje co roku zakup alkoholu dla swoich pracowników jakimi są posłowie.
2018-06-21 15:52:45
go @ M.Dem.
"Niebezpiecznie dociekliwy? Coś rozpoznał czego rozpoznać nie powinien?" - oczywiście chciał się dowiedzieć jak to z kolanem "prezesa" było...TyPO_we PO_pierdywanie. Jak zwykle PO_chlali...Za komuny wśród kolejarzy było powiedzenie; - zanim otworzysz pół litra zamknij szlaban. Teraz dla "specjalsów"; - zanim otworzysz pół litra zamknij okno.
2018-06-21 15:52:06
M.Dem.
Coś go w funkcjonowaniu terroryzmu zastanawiało? Niebezpiecznie dociekliwy? Coś rozpoznał czego rozpoznać nie powinien?
2018-06-21 14:56:30
hm
Ale co, czyścił broń, czy po alkoholowej libacji coś się stało?
2018-06-21 14:04:52

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie