niedziela, 24 marca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Smutna Shelby

Smutna Shelby

Smutna Shelby
Data publikacji: 2018-10-17 12:49
Ostatnia aktualizacja: 2018-10-23 14:21
Wywietleń: 2892 355378

Ma ponad 9 lat. Bezdomną jest od sierpnia bieżącego roku. Od tego czasu Shelby jest bodaj najsmutniejszą rezydentką szczecińskiego przytuliska dla zwierząt. Porzuconą niczym niepotrzebna rzecz w rejonie ul. Szosa Polska. Wystarczy spojrzeć jej w oczy, aby zrozumieć, że nadal przeżywa traumę rozstania. Potrzebuje na nią leku: miłości nowego opiekuna.

Tego się nie robi. Nikomu, nawet psu. Nie porzuca bez słowa po latach bycia dla kogoś całym światem. Nie odbiera miejsca na ziemi i bezpiecznego schronienia: ciepłego kąta, dachu nad głową. Nie skazuje na niepewność jutra i bezdomną samotność. Nie łamie serca. Nie pozbawia przyszłości i nadziei. Chyba że - jak pokazuje przypadek Shelby - jest się najokrutniejszą z istot: człowiekiem.

- Została znaleziona przy ul. Kolonistów. Dowieziona do nas w połowie wakacji. Porzucona, co naprawdę trudno zrozumieć. Tym bardziej, że to psina o przyjaznej naturze. Równie chętnie spędzająca czas w otoczeniu ludzi, jak i innych kompanów w niedoli - o Shelby opowiadają jej obecni schroniskowi opiekunowie. - To grzeczna dama. Ładnie chodzi na smyczy: nie ciągnie, nie przyspiesza, nie wymusza drogi. Uwielbia spacery. Cieszy się na każde wyjście poza boks K-14, który teraz w bezdomności jest jej jedynym schronieniem. Została a u nas wysterylizowana i zaszczepiona.

Kto chciałby piękną i smutną Shelby (620/18) - lub jakąkolwiek inną równie samotną bezdomną psinę czy kocinę - przygarnąć, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko

Smutna Shelby Smutna Shelby Smutna Shelby

Komentarze

@Mon Dieu!
a co ma lewactwo, czy w ogóle polityka do tego, że ludzie bezdusznie i przedmiotowo traktują zwierzęta, pozbywają się ich jak niepotrzebnych rzeczy? rozumiem, że empatia i okazywanie współczucia są po prostu niemodne i politycznie niepoprawne dla Ciebie? żal mi Cię, bo próbujesz chyba błysnąć intelektem a jedynie świecisz swoją głupotą i ciasnotą umysłu
2018-10-18 10:16:38
Mon Dieu!
"Najokrutniejsza z istot: człowiek". Co za wzlot lewackiej myśli, gratuluję!
2018-10-17 19:58:46
zwierz
Schronisko dało kąt i miskę, ale suczce nie skrócono pazurów.
2018-10-17 18:25:15

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanna utopiona
Parowozem do Polic
Wystawa Makiet Kolejowych
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Jak często masz problem ze znalezieniem miejsca do parkowania w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy