poniedziałek, 11 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Sochański jednak w drugiej turze [SONDA]

Sochański jednak w drugiej turze [SONDA] (akt. 3)

Sochański jednak w drugiej turze [SONDA]
Data publikacji: 2018-10-22 10:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:23
Wywietleń: 9646 357599

To mecenas Bartłomiej Sochański, kandydat Prawa i Sprawiedliwości, a nie poseł Sławomir Nitras z Koalicji Obywatelskiej, zetrze się z urzędującym prezydentem Szczecina Piotrem Krzystkiem w drugiej turze wyborów prezydenckich!

I jest to niespodzianka, bo sondaże przedwyborcze w niedzielę wieczorem dawały drugie miejsce właśnie Nitrasowi. O tym, że to się może zmienić, wieści docierały do nas od samego rana w poniedziałek.

Walka między Sochańskim a Nitrasem była równorzędna. Zdecydowała różnica zaledwie 282 głosów. Sochański otrzymał ich 34 005, Nitras - 33 723. Krzystek dostał 73 063 głosy. Druga tura wyborów zaplanowana jest na 4 listopada.

(as)

***

Wcześniejsza informacja

Może być niespodzianka w Szczecinie. Dane z 85 procent komisji wskazują na drugą turę - Piotr Krzystek vs Bartłomiej Sochański z PiS. Pierwsze sondaże wskazywały na pojedynek urzędującego prezydenta z kandydatem koalicji obywatelski” - napisał na Twitterze Miłosz Gocłowski, dziennikarz Radia Zet.

Wcześniej Marek Duklanowski z Prawa i Sprawiedliwości napisał na Facebooku, że sprawdził wyniki w części obwodów w północnej części miasta, i na tej podstawie stwierdził, że Bartłomiej Sochański nie jest wcale bez szans na drugą turę.

To, że w drugiej turze znalazł się Sławomir Nitras, wynikało z badania exit polls dla Radia Szczecin.

- Jesteśmy w grze. W tej chwili mamy przewagę 600 głosów - powiedział o g. 9.25 Andrzej Łuc, szef kampanii Sochańskiego.

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

Kto według Ciebie wygra drugą turę wyborów na prezydenta Szczecina?

Komentarze

trohan
Nothing @ 124 polisz-inglisz.... ech ty prowincjonalny szpanerze. :-)
2018-10-23 20:33:31
124
Mina Nitrasa musiała być .... Highway to Hell :) ( cofając) Ain't nothin' I'd rather do Goin' down Party time My friends are gonna be there, too, ehh
2018-10-23 09:21:15
zs
każdy z nich już był ale żaden naszego miasta nie doprowadził do wyraźnego rozwoju, tylko wydawanie kasy z ue.
2018-10-22 22:23:46
Miesz
Ja zgłaszam kandydaturę Tolka Banana - to by było lepsze niż zmanipulowana atrapa wolnych wyborów
2018-10-22 17:30:00
Obs.ryver
Zamiast ulic,mostów i pięknych bulwarów mogą być kacze pomniki na każdym rogu i "bartłomiejki" z wodą święconą oraz sklepy alkoholowe czynne 36 godz.na dobę!!!~!
2018-10-22 17:26:55
Babka
No to urzędnikom i budżetówce zrobiło się straszno! Zmiana jest konieczna.
2018-10-22 15:26:07
:)
Pan Bartłomiej na emeryturę a nie na drugą turę ! w 2019 skonczy 65 lat .Bartłomiej-Marian Jurczyk bis
2018-10-22 15:25:19
@Przemowa
Prawdę powiedział - dezintegracja społeczna, rozwody , " życie na kocia łapę ", emigracja sezonowo-wieloletnia i dyskretne wpływy "lewicy " , to właśnie obraz woj. zach.-pom. . I tak dobrze ,że nie jest to obszar dominacji mafii ./?/
2018-10-22 15:14:58
Przemowa B. Sochańskiego
I co Panie Sochański...po słowach dot. trudnego regionu, rozwodów lewicowosci Pomorza Zachodniego liczy Pan na zwycięstwo???? Pies z kulawą nogą na Pana nie zagłosuje teraz
2018-10-22 14:33:40
aaa
Na emeryturę dziadu a nie blokować etaty do pracy. Sędziowie muszą to wy też
2018-10-22 14:30:34
Zako
Żadna alternatywa: pan Sochański - PIS, pan Krzystek - też PIS + 'bezpartyjni' + SLD. Cztery lata temu było podobnie, tylko występowała pani Jacyna-Witt - 'bezpartyjna' PIS i pan Krzystek. W tych wyborach nie było nawet 'jako takiego' kandydata na prezydenta Szczecina. Zamiast drugiej tury niech może zrobią między sobą losowanie lub wyliczankę.
2018-10-22 14:27:38
jab
Uważam, że zmiana na stanowisku prezydenta w tym przypadku byłaby jednak dla szczecinian korzystniejsza. Przykład, pan Krzystek buduje stadion już ........ 12 lat i wychodzi na to, że nadal go w tej kadencji nie wybuduje. Szok. Przewietrzenie jeszcze nikomu nie zaszkodziło.
2018-10-22 14:25:35
kibic
jak to możliwe,że niecałe 34 tyś.mieszkańców naszego miasta chciało,żeby prezydentem miasta został człowiek,który ma prawo jazdy,a nie umie parkować .... dramat.
2018-10-22 14:20:58
Sisi
Zamiast na niejakiego obecnego który uaktywnia się tylko przed wyborami zdecydowanie lepiej głosować na przynajmniej wyrazistego mecenasa.
2018-10-22 14:13:40
jack
W drugiej turze wybór pomiędzy dżumą i cholerą.
2018-10-22 14:12:16
Waldi
Ani Nitras,a tym bardziej Sochański ten pan już kiedyś pokazał ze nic nie umie.Szkoda że ten ciemny lud pisu ma tak krótką pamięć.Starość i zawiść nie dobra mieszanka.
2018-10-22 14:11:22
xxx
Slawek https://m.youtube.com/watch?v=Hslac_tmcNE
2018-10-22 13:49:53
cxi
Pamiętam 9-miesięczne zwolnienie mecenasa, gdy już skończyła się kadencja. Czy tym razem też miało by tak być gdyby został prezydentem ? Kończąc kadencję miałby 70 lat. PiS wysyła na emeryturę sędziów po 65 latach. Po co zatem nam taki prezydent ?
2018-10-22 13:48:13
Dajdyche
Sochanski stary przekręt paliwowy
2018-10-22 13:34:02
ChaveZ
No i zostaje opcja pomiędzy miękkim PISowcem i PiSowcem pełną gębą... już ludziska zapomnieli jak Pan B.S. rządził i marazm zalewał ulice, a zakłady padały jeden za drugim... jeno fontanna nam została ku przestrodze. Tak czy siak plan PISuuuuuu sie powiódł - utopili Nitrasa...
2018-10-22 13:18:07
Mieszkaniec
Wybór między dżumą i cholerą.
2018-10-22 13:15:33
akriMmb
Mam nadzieję, że wygra Piotr Krzystek. Sochański już był i niczym dobrym nie wyróżnił się.
2018-10-22 13:11:38
Mn
No jako były konsul Niemiec Pan Sochanskiemu duże doświadczenie w dziedzinie współpracy z naszym sąsiadem ,przypuszczam że język niemiecki też doskonale zna,a więc wyborcy do boju.
2018-10-22 13:11:12
Nikt go nie chce
Panie Nitras powiedział Pan, że w Szczecinie nikt nie chce pewnej partii. A to raczej Panie Nitras nikt Pana nie chce tutaj!
2018-10-22 13:05:10
....
@dexter-tak sobie to tłumacz, a kto w 2007 sprzedał stocznie gdanska ukraincom? a teraz ja "bohatersko" odkupił? a gdzie kasa ktora ojciec tadeusz zbierał w latach 90 na ratowanie stoczni, no gdzie k... 1!!!!!!!!!!!!!!!
2018-10-22 12:59:17
123
To jest k.. dramat ,jak Krzystek nie wygra w drugiej turze to to miasto jest skonczone ,50% osob ktore nie głosowaly wynocha z miasta, do rosji tam nie ma wolnych wyborow to wam sie spodoba !!
2018-10-22 12:56:30
123
no to przez 2 tyg bedzie sie wszelakie szambo z mediow rezymowych wylewac na krzystka, wszyscy na druga ture 2 listopada !!! a pan sochanski osiagnie w 2019 r wiek emerytalny 65 lat- na emeryture !
2018-10-22 12:46:48
zwykły człowiek
Pan Bartłomiej Sochański to człowiek z ogromną wiedzą o najtrudniejszych kwestiach dotyczących miasta Szczecina i gospodarki oraz spraw społecznych i stosunkach zagranicznych. Z wielkim znawstwem – zaskakująco rzeczowo - o sytuacji gospodarczej i społecznej Szczecina oraz o tym jak poprawnie układać sobie relacje międzyludzkie w mieście oraz z zagranicą, z racji położenia Szczecina na pograniczu, wypowiadał się na spotkaniach przed wyborczych. Bez wątpienia wielkim atutem w rozeznawaniu problemów mieszkańców i przedsiębiorców jest tu doświadczenie prezydenckie i życiowe pana Sochańskiego i ujmująca osobowość. Przy takim prezydencie odczuwa się bezpieczeństwo. Jeżeli Szczecin ma być miastem polskim, rozwijającym się w sposób zrównoważony, eliminującym niesprawiedliwość, obejmującym wsparciem rodzinę, osiedle, przedsiębiorcę, a zarazem uznającego podmiotowość każdego człowieka młodego, niepełnosprawnego, starszego, wykluczonego - to jedyną prawdziwą nadzieją - jest wybór osoby Bartłomieja Sochańskiego na Prezydenta Szczecina w drugiej turze!!!
2018-10-22 12:45:47
Czy Sochański czy Krzystek to i tak jest
to PiS... Najważniejsze by Nitras nie był w II turze - wybory samorządowe pokazują słabość elit w Szczecinie... Krzystek jest kiepski ale na tle innych kandydatów zwyczajnie i tak jest najlepszy. Tylko co to za wybór ze maja ci odciąć nogę a ty możesz sobie wybrać: lewa czy prawa...
2018-10-22 12:44:54
Jarun
A Krzystek w drugim głosowaniu może przegrać, chociaż Piotruś to też "miękki" elektorat PiS-u. Od Krzystka wolę Sochańskiego, jest wyraźniejszy, konkretny.
2018-10-22 12:21:54
dexter
ciekawe jak szybko niektórzy zapomnieli kto doprowadził do upadku Stoczni Szczecińskiej , prawda Bartuś??? no fakt , pięciu was było
2018-10-22 12:21:52
lustro
jak to ma byc zwyciestwo nitrasa TO NIECH WYGRYWA TAK ZAWSZE....BUAHAHHAHHAH HAHAHAHAH Uuuuuu nie mogę ze smiechu....sławek nie dla ciebie powazna polityka...koncz i wez sie za robotę....a tak na marginesie co ty umiesz robic?????
2018-10-22 12:15:18
Śp.Stalin
Szykują przekręt!! Jojo nie pozwoli aby dać dupy u siebie na podwórku!!! robi w majty i przekręt jak talala!!!!
2018-10-22 12:07:21
:)
Oby, a wtedy chcemy zobaczyć minę tego ***asa
2018-10-22 11:45:31
Dziwne...
Szczecin tyle sie Nawalczyl z Komuna i PO-stkomuna od 1956 roku liczac... a za bardzo pozytywntch wynikow tych Walk - jakos nie widac ? Czyby w duzej mierze, byli temu Winni i "PO-lityczni Spadochroniarze" PO-przezucani do Szczecina z innych Regionow Polski - typu Goleniow, Polczyn...itp. ??
2018-10-22 11:39:53
Bynio
Bardzo miła wiadomość o poranku!!!!!!!!!!!!!!!!!
2018-10-22 11:13:00
Pytam
Sochański nawet na głosowanie nie mógł pójść trzeźwy ?
2018-10-22 11:12:26
Slaw
Nitras czuł to już wczoraj.
2018-10-22 11:11:02
Andrzej
Sochański nie ma żadnego programu wyborczego, więc chcąc nie chcąc trzeba będzie zagłosować na Krzystka
2018-10-22 11:02:10
Olafson
Oby tak się stało! tylko mec Sochański przedstawił realną alternatywę dla Krzystka.
2018-10-22 10:53:17
HogoFogo
Przypomnę tylko, że w sondażu Kuriera wygrał kandydat Sławomir Nitras. Znaczy, że sondaż był do dupy.
2018-10-22 10:47:14
tak to jest
kiedy glosuje sie nie na czlowieka tylko partie i pojawiaja sie takie koszmarki
2018-10-22 10:45:54
bumb
I tylko Nowoczesnej będzie żal?
2018-10-22 10:31:57
123
fałszujo !!!!