wtorek, 15 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Spacer ponad Górą Chełmską

Spacer ponad Górą Chełmską

Spacer ponad Górą Chełmską
Data publikacji: 2019-03-18 19:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:35
Wywietleń: 1097 381166

Wieża widokowa i budowane Centrum Pielgrzymkowo-Turystyczne powinny być uatrakcyjnione ścieżką spacerową ponad drzewami Góry Chełmskiej za 15–20 mln zł – przekonywali w poniedziałek (18 marca) parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej. To wizja nowego zagospodarowania 100 hektarów lasu na obrzeżach Koszalina.

Poseł Stanisław Gawłowski w tej sprawie wysłał w lutym br. pismo do Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, które zawiaduje 25 promocyjnymi kompleksami leśnymi, aby uatrakcyjnić koszaliński obszar na terenie czterech nadleśnictw. Proponuje obszar wykorzystać do działań na rzecz ochrony przyrody, edukacji leśnej i rozwoju turystyki. Odzewu z centrali na razie nie ma.

- Warto, aby teren leśny Koszalina był bardziej zauważony, a wyróżnik to ścieżka w koronach drzew, na wzór ciągów spacerowych na Słowacji – powiedział poseł.

Byłby to pierwszy tego typu obiekt leśny w Polsce. Koszt przedsięwzięcia oszacowano na 15-20 mln zł na podstawie niezrealizowanego pomysłu nadleśnictwa z gminy Połczyn-Zdrój. Wszelkie wydatki – zdaniem parlamentarzysty - udźwignąć powinny Lasy Państwowe z rocznym budżetem 8,5 mld zł.

Senator Piotr Zientarski podkreśla, że inicjatywa to nawiązanie do znaczenia Góry Chełmskiej w przeszłości, gdy obok wieży widokowej mieściły się tam stadion, korty tenisowe czy restauracja. ©℗

(m)

Komentarze

O !
dobry pomysł = spacer ponad murami więzienia .
2019-03-19 18:23:12
zołza
ale jaja mają rację. Przykład jeden z wielu https://24kurier.pl/na-luzie/wieza-w-koronach-drzew/
2019-03-19 17:15:25
arti
bo z góry widać lepiej, z Jasnej Góry najlepiej :DDD
2019-03-19 14:00:26
teść pasierba do @ Jaruna
- już nieczynne; "zamknięte do odwołania", czyt. do wygrania wyborów przez PO.
2019-03-19 12:51:00
Jarun
A może spacer do "przybytku uciechy" przy ulicy Chodkiewicza ?
2019-03-19 11:06:28
czytam
a ścieżka spacerowa dla osadzonych w koronach ... w drutach na szczycie więziennego muru nie byłaby hitem ?
2019-03-19 10:36:40
teść pasierba do @ Jazon
- czytaj uważnie co PO_wiedział Staszek; "a wyróżnik to ścieżka w koronach drzew, na wzór ciągów spacerowych na Słowacji". Staszek chce zbudować coś większego gdy wygra wybory, coś co przyćmi "wieże Jarkacza" i "Chiński Mur".
2019-03-19 09:02:06
Mark
Gawłowski czas na emeryturę, zniknij z życia publicznego bo wystarczy już tych wszystkich mądrzejszych inaczej.
2019-03-19 08:48:05
trohan
Ten przewalacz nie w "puszce"?
2019-03-19 07:56:22
ale jaja
15 ,20 milionów na powielanie wymysłów , które juą są w Polsce - PRYMITYWIZM !
2019-03-19 00:38:33
To zbrodnia tak okaleczać, szpecić Przyrodę!!!
.
2019-03-18 23:28:49
krotko
Gawel ! Tylko nadzwyczajnej kascie zawdzieczasz ,ze nie poruszasz sie na spacerniku wieziennym.
2019-03-18 21:47:24
Jazon
Gawłowski do Chorwacji. Pieszo...