wtorek, 12 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Spacer widokowy

Spacer widokowy

Spacer widokowy
Data publikacji: 2019-09-21 07:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-20 08:05
Wywietleń: 2445 415871

To właśnie z perspektywy Golęcina i Gocławia można podziwiać jedne z najpiękniejszych panoram Szczecina. Na sobotni spacer ich tropem zaprasza Szczeciński Szlak Widokowy.

Start o godz. 11 przy Szkole Podstawowej nr 14 przy ul. Strzałowskiej. Na miejsce można dotrzeć autobusami linii nr 58 lub 59, na przystanek „Golęcino Szpital". W sobotę (21 bm.), na co zwrócić uwagę wybierając godzinę dojazdu w weekendowym rozkładzie jazdy.

- Spacer przez Golęcino i Gocław - to widoki które musisz zobaczyć! - zachęca Artur Krzyżański, współorganizator wydarzenia. - Szlak Widokowy na Północy Szczecina kusi pięknymi panoramami, malowniczymi lasami, także ruinami po czasach przedwojennej świetności. Kilkugodzinny spacer powiedzie poza utartymi szlakami. Po drodze poznamy także miejsca -budowle czy choćby fundamenty - takie jak dawne słynne restauracje, wieże widokowe, przejdziemy wysokim wiaduktem nad torami kolejowymi. Poznamy też istniejące zabytki, będące niemymi świadkami dawnej świetności tych terenów. Pomocą archiwalną, która wzbogaci nasze wrażenia i da okazję do porównań będą fotografie sprzed lat, jak również współczesne, tyle że wykonane w innych porach roku

Spacer wyruszy z miejsca rodzinnego festynu, więc jego uczestnicy właśnie tam się zatrzymają na chwilę, aby obejrzeć wielkoformatową wystawę o dzielnicach północnych, jaka będzie tam prezentowana. Wyprawa potrwa kilka godzin. Jej finału organizatorzy nie sprecyzowali, zdając się na dociekliwość i nastrój jej uczestników.

- To będzie wyprawa prawie górska z dalekimi panoramami, więc warto zebrać lornetki i aparaty fotograficzne. Wygodne buty na pewno też się przydadzą. I coś na ząbek! - radzi organizator.

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

Spacer widokowy Spacer widokowy Spacer widokowy

Komentarze

Prokontra
Panie Bywalec- jakim prawem poniża Pan drugiego człowieka?! Pewnie ma Pan SUV-a i zamyka się Pan na osiedlu zamkniętym co? Obwołał się Pan samozwańczym Arystokratą? Nie ma Arystokracji! Hitler rozpoczął-a Stalin wykończył. Wystarczy trochę poczytać o tragicznych losach tych ludzi. Kto ich zepchnął na margines i kto ich wyhodował? Od 1945 roku- w PRL co 10 lat na strajkach wołali "chleba", potem post komuna dorżnęła przemysł i pozbawiła pracy,potem druga POstkomuna liberalna obdzierała ich powoli z wszystko co mieli. A nie mieli nic! Dużo nie chcieli! Panie to prawie 70 lat! Każdy człowiek bez względu na narodowość popadłby w beznadzieję i ten Pana brak perspektyw. A teraz to niech Pan Najpiękniejszy sobie wychyli swoją zakazaną mordę przez okienko radisona.Pięknie co nie? Normalnie Zachód! Życie jest przewrotne- a nienawiść za kilka lat może i Pana zepchnie pod sklep po złotóweczkę... Pożyjemy-zobaczymy!
2019-10-20 06:03:31
czytam
Cała ta ziemia jest pełna RESZTEK / tak ! / po przedwojennej świetności . Nie tylko w Szczecinie . Wszędzie gdzie nie spojrzysz było .... było . Komuna dobiła , a my żyjemy byle jak .
2019-09-21 21:56:53
On
WITAJ W KRAINIE GDZIE OBCY GINIE HEHE
2019-09-21 20:35:38
Bywalec
Najpiekniejsze sa ta zakazane mordy obok sklepow z tepymi wyrazami bez perspektyw
2019-09-21 12:27:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie