poniedziałek, 23 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Spodziewają się ostrzejszej zimy

Spodziewają się ostrzejszej zimy

Spodziewają się ostrzejszej zimy
Data publikacji: 2016-11-23 13:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:21
Wywietleń: 498 174780

Szefowie zachodniopomorskich służb i instytucji przedstawili wojewodzie Krzysztofowi Kozłowskiemu informacje na temat przygotowań do zimy. Takie spotkania odbywają się co roku.

Na posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego omówiono m.in. kwestie związane z bezpieczeństwem przeciwpowodziowym. Możliwości prowadzenia akcji lodołamania wyjaśnił Andrzej Kreft, dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, a na temat stanu wałów oraz magazynów przeciwpowodziowych mówił Maciej Humiczewski, wicedyrektor ds. inwestycji Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych.

W 2015 roku w Zachodniopomorskiem przebywały 3464 osoby bezdomne. Szacuje się, że w tym roku ich liczba może być podobna. Do dyspozycji potrzebujących schronienia jest 1598 miejsc w schroniskach, 125 w noclegowniach i 70 w ogrzewalniach. Dodatkowo, gminy przygotowują miejsca interwencyjne, do których w razie potrzeby można skierować bezdomnego. Do takich osób zaliczani są również mieszkańcy altanek i domków na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Przedstawiciele szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie oraz Polskich Linii Kolejowych zaprezentowali dane o liczbie osób i sprzętu, które będą uruchamiane przy opadach śniegu oraz oblodzeniu dróg i szlaków kolejowych.

– Spodziewamy się ostrzejszej, niż w ubiegłym roku zimy, dlatego zalecam państwu przejrzenie i aktualizację procedur związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom naszego województwa – powiedział na koniec spotkania wojewoda Kozłowski. (ek)

Fot. ZUW

Na zdjęciu: O przygotowaniach do zimy mówiono na spotkaniu u wojewody.

Komentarze

samozachwyt
I tak wszystkich zaskoczy zima, mróz i śnieg. MOPR jak zwykle da d*pska w kwestii interwencyjnej pomocy bezdomnym, Feniks przy wejściu będzie przedmuchiwał alkomatem każdego bezdomnego potrzebującego przetrwania podczas mrozów, tuż ponad jeden promil i zakaz wstępu, izba wytrzeźwień w remoncie co wiąże się z ograniczoną ilością miejsc, ratownictwo medyczne uzna że taki człowiek to nie człowiek, a w ogóle to jest zdrowy i nie zabiorą go do szpitala...bo śmierdzi. Najważniejsze że sztaby kryzysowe będą jak zwykle miały się dobrze i w duchu dobrze wykonanego zadania rozdadzą między swojakami wysokie nagrody. I tak od lat...jego mać!
2016-11-23 21:29:51
@
3464 osoby bezdomne,1598 miejsc w schroniskach, 125 w noclegowniach i 70 w ogrzewalniach. Krzystek będzie piętrowo układał. Po 2 na 1 miejscu. Nowy wniosek w ramach oszczędności
2016-11-23 14:43:05
zima
Nie widać na zdjęciu szefowej mopsu.
2016-11-23 13:40:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie