poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Sporo nowinek w budżecie obywatelskim

Sporo nowinek w budżecie obywatelskim

Sporo nowinek w budżecie obywatelskim
Data publikacji: 2017-05-18 17:39
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:15
Wywietleń: 1509 259122

Na początku czerwca ruszy Szczeciński Budżet Obywatelski 2018 pod hasłem "Miliony na pomysły". Jest on nieco zmieniony w porównaniu do poprzednich pięciu edycji. Przede wszystkim zwiększa się jego pula do 8 milionów złotych a głosować nad projektami będzie można tylko drogą elektroniczną.

W SBO 2018 utrzymany zostanie podział na grupy jak w przypadku budżetu na 2017 rok.

- SBO będzie także bardziej zinformatyzowany. Głosować będzie można na projekty tylko drogą elektroniczną. Stawiamy na szerszą prezentację mieszkańcom miasta przyjętych projektów przez pomysłodawców. Chcemy także prosić członków zespołu oceniającego, aby nie zgłaszali swoich pomysłów. Już niebawem oddamy do dyspozycji mieszkańców nowy serwis internetowy, na którym będzie można zarówno złożyć wniosek, głosować i czerpać wiedzę na temat kolejnych etapów SBO 2018 - mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Zgłaszanie projektów zacznie się 7 czerwca i potrwa do 5 lipca. W połowie czerwca zostanie wyłoniony zespół ds. SBO W czasie wakacji będzie prowadzona weryfikacja zgłoszonych projektów. We wrześniu odbędzie się dziewięć spotkań (8 dzielnicowych i jedno ogólne), na których projektodawcy będą mogli zaprezentować mieszkańcom przyjęte pomysły. W październiku odbędzie się głosowanie nad projektami a w listopadzie zostaną ogłoszone wyniki.

- SBO wraca do mieszkańców. Chcemy dotrzeć do nich za pomocą różnych narzędzi, m.in. Budżetobusu, specjalnych punktów do głosowania w dzielnicach, mocniejszej akcji informacyjnej o zasadach głosowania i przyjętych projektach - dodaje Daniel Wacinkiewicz, wiceprezydent miasta.

(dar)

Komentarze

Hanka
ELEKTRONICZNE glosowanie - ale wycfancykowali - teraz to mozna bedzie projekt "samych swoich" przepchnac!!! Czy to tak trudno podac dla prasy, ze 3 miliony (albo wiecej) szczeciniakow zaglosowalo za.....? KTO TO SPRAWDZI? TY-JA-ON!!! NIE. My tylko bedziemy ocierac sie o samochody na chodnikach, wykrecac nogi na wertrepowatych chodnikach, slizgac sie na psich "szczesciach" niesprzatnietych z chodnikow!!! ITD - ITP - jak w tej piosence!! A ci co zgarna kasiore za projekty, za wykonawstwo (byle jakie)..beda mieszkac w zupelnie innych czesciach Polski a moze i Europy. A tak na powaznie: czy my mieszkancy musimy miec Prezydenta w Szczecinie skoro to my mieszkancy dostalismy (podobno) kasiore i to my musimy zadecydowac ??? TO PO CO NAM MAGISTRAT??? TO MUSI BYC GRUUUBA FORSA skoro taki rwetes wkolo niej jest!! Tylko kiedy my dowiemy sie prawdy o tym??? Ide na kurs a potem legalnie kupie " GNATA" i niech mi potem podskocza.
2017-05-19 20:30:56
Marysia.
Wnioskuje wybudowac w Szczecinie publiczne ubikacje!!! Czy ci co decyduja o SBO na 2018r chodza z nocnikami?
2017-05-18 21:10:43
Hanka
A ile ja z tych milionow dostane jak zaglosuje??? Czy to przewidzieli.?
2017-05-18 21:08:10
nz
Przydalaby sie jak w Lublinie darmowa miejska siłownia, nie pod chmurką tylko normalna w sali ,klubow fitnes/silowni w miescie zbyt wielu nie ma ,szczegolnie w okolicy Niebuszewa czy Stoczni.
2017-05-18 17:15:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Ryszard Pietrzak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy